CBOS o skali aborcji…

Prawie 6 milionów dorosłych Polek mogło dopuścić się aborcji. jak wynika z bada CBOS, ciągu swojego życia przerwała ciążę co najmniej co czwarta Polka. Najczęściej do przerwania ciąży dochodzi u dojrzałych kobiet z wyższych grup wiekowych (35 lat i więcej).Co najmniej jednokrotne przerwanie ciąży deklarują respondentki gorzej wykształcone, o prawicowych poglądach, niezadowolone ze swojej sytuacji materialnej.

PHOT0014.JPGWedług badań CBOS w 2011 roku przeprowadzono w Polsce 669 legalnych aborcji. Od 2002 roku liczba rejestrowanych przerwań ciąży cały czas rośnie, jedynie w 2002 roku wzrosła aż czterokrotnie, co ma związek głównie z niekorzystnymi badaniami prenatalnymi.

Badania, które przyniosły powyższe wyniki, trwały pół roku (od listopada 2012 roku do kwietnia 2013 roku). Procedurami badawczymi objęto łącznie 3576 Polek.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. ProjektLondyn2014 ProjektLondyn2014

    Jak to dobrze, że w końcu jest 6 miliardów Polek! Znaczy Polki rządzą na świecie ;)

Polecane tematy