Co byś zrobiła, gdybyś zobaczyła 6-letnie dziecko samo w miejscu publicznym?

komentarzy: 2

Dzieci trzeba chronić. Za wszelką cenę. Zawsze i wszędzie. Nie ma od tej zasady wyjątków, prawda? Każde dziecko powinno czuć się kochane i bezpieczne.

Też tak myślisz?

No to się mylisz.

Obejrzyj poniższy krótki eksperyment społeczny, który pokazuje, że to, co chcemy o sobie myśleć ma niewiele wspólnego z tym, jaka jest rzeczywistość. Niestety prawda jest dużo trudniejsza do zaakceptowania niż nasze „piękne życzenia”.

Znalazłaś/znalazłeś ciekawy film w internecie?

Przyślij nam link!

Jeśli opublikujemy film na naszej stronie, otrzymasz od nas niespodziankę.
Koszulkę, torbę lub magnesy na lodówkę z logo strony.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Kamila Kamila

    Jestem w stanie zrozumieć chowanie, odsuwanie torebek czy portfeli. Bywa różnie, niestety dzieci często są wykorzystywane do kradzieży. Ale mimo wszystko – dziecko to dziecko, należy się zainteresować jego losem… tym czemu chodzi samo po świecie.

  2. Justyna Justyna

    tak jak pisze powyżej Kamila, jestem w stanie zrozumieć zachowania, nazwijmy to asekuracyjne, tych ludzi. Ale patrząc na to z daleka, na filmie zaczelam sie zastanawiać jak sama bym zareagowala. Spotkałam sie kiedys z sytuacja ze (chyba) cygańskie dziecko ukradło kobiecie dlugopis (wyrwalo z reki!) w tramwaju i dumne uciekli. Dziecko jest dzieckiem fakt. I żal mi ich. Jednak czasem kiedy od maleńkości są uczone dla i nie widza nic niewłaściwego np w kradzieży, trudno dostrzec w nich te slodka dziecieca niewinność.