„Było sobie życie”. Świetna gra rodzinna. Kolejny HIT

„Było sobie życie” to edukacyjna gra planszowa powstała na podstawie kultowego serialu emitowanego przed laty. Tłumaczącego funkcjonowanie ludzkiego ciała. W Polsce sprzedano ponad 120 000 egzemplarzy. To nie jest zaskoczenie. Planszówka jest świetna. Ma naprawdę dobre opinie w internecie. Nadaje się idealnie dla dzieci od 7 lat (według producenta), 9 lat+ (według nas) i dla dorosłych też. Dlaczego polecamy ją nie tylko na jesienno-zimowe wieczory?

Na czym polega zabawa?

Grać mogą maksymalnie cztery osoby. Minimalna liczba graczy to dwóch. Plansza jest tak zaplanowana, że każdy wybiera pionek i ustawia na swoje pole startu. Pól startu jest aż cztery.

Gra polega na gromadzeniu globinek, leukocytów, lekarstw. Odpowiednia liczba każdego typu żetonów pozwala następnie na wymianę na żetony hemo. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 7 żetonów hemo, wygrywa.

Jak zdobywać żetony? Odpowiadając na pytania, prawidłowo, rzecz jasna. To, czy odpowiedź jest dobra, można sprawdzić przy pomocy specjalnego czerwonego paska „odkodowującego” odpowiedzi umieszczone na kartach. Ogromne brawa za te rozwiązanie!

BYło sobie życie

Zalety gry „Było sobie życie”

„Było sobie życie” to jedna z lepszych gier, jakie mieliśmy możliwość testować.

 • gra pozwala w szybki i lekki sposób przyswoić sobie zasady funkcjonowania ludzkiego ciała,
 • wzbudza ciekawość dziecka,
 • daje pretekst do rozszerzania wiedzy. Dziecko zadając pytania, może dowiedzieć się jeszcze więcej,
 • bywa zabawna i zaskakująca,
 • pozwala ciekawie spędzić czas z dzieckiem,
 • gra jest świetnie wykonana,
 • gra posiada pytania trudne i łatwe, co uatrakcyjnia rozgrywkę osób w różnym wieku,
 • kart jest na tyle dużo, że pula pytań jest naprawdę spora,
 • można bawić się przez wiele godzin i gra się nie nudzi,
 • proste reguły i duża przejrzystość to niewątpliwe atuty,
 • załączone „czerwone szkiełko”, plastikowy pasek pozwala sprawdzać samodzielnie przez dziecko, jaka jest prawidłowa odpowiedź. Ciekawy sposób zaszyfrowania odpowiedzi na kartach – to dodatkowy atut.

Czy gra ma jakiekolwiek wady? Trudno takie znaleźć. Po wielu godzinach zabawy nie znamy żadnego minusa tej planszówki….Dlatego z czystym sumieniem polecamy w 100%!

Było sobie życie

Cena gry – około 71 złotych

Zobacz, czy polecamy grę Monopol Junior. Przeczytaj naszą opinię na temat tej kultowej planszówki.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.