Buty dla dzieci na wiosnę – Przegląd propozycji

Inf. prasowa komentarzy: 0

Nadejście wiosny to ważny moment, ponieważ można zrzucić ciężkie, zimowe ubrania i zapomnieć na jakiś czas o mrozach. Na wiosnę warto zaopatrzyć się także w nowe obuwie – nie tylko dla siebie, ale także dla dzieci. Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji obuwia dziecięcego na wiosnę.

Jakie obuwie na wiosnę wybrać dla dzieci?

Decydując się na zakup butów dla dzieci na wiosnę, warto zwrócić uwagę na te modele obuwia, które są wygodne i komfortowe, a także zapewniają prawidłowy chód maluchom. Należy pamiętać o tym, że dziecięce stópki mają spore potrzeby, ponieważ cały czas się rozwijają i rosną. Właśnie dlatego obuwie musi być dobrane w odpowiedni sposób, z uwzględnieniem funkcji rozwojowych dziecka. Buty dla dzieci dodatkowo powinny być łatwe do zakładania i zdejmowania, a także utrzymane w takiej stylistyce, aby dziecko było zadowolone. Do najbardziej popularnych modeli butów dziecięcych na wiosnę można zakwalifikować botki dziecięce, sneakersy, półbuty i trampki.

Wygodne botki dziecięce

Jedną z ciekawych propozycji dla dzieci są botki. Takie obuwie sięga w okolice kostki i jest wystarczająco ciepłe na wiosnę. Botki dziecięce powinny być na płaskiej podeszwie, a spore znaczenie ma materiał wykonania. Najlepiej wybrać obuwie wykonane ze skóry naturalnej lub z zamszu. Jednocześnie takie buty powinny być lekkie, aby dziecko miało zapewnioną swobodę ruchów. Botki świetnie sprawdzają się na spacery po parku i po mieście, a także na wyjścia z dzieckiem na zakupy lub do przedszkola i szkoły. Dobrym wyborem jest zakup obuwia, które podoba się dziecku, ponieważ maluch musi lubić swoje buty. Najlepiej zdecydować się na botki zapinane na zamek, ponieważ są proste do założenia i dziecko nie będzie miało problemu z samodzielnym wkładaniem obuwia.

Komfortowe trampki i sneakersy dla dzieci

Kolejnym rodzajem butów wiosennych dla dzieci są trampki i sneakersy. Oba te modele należą do kategorii obuwia sportowego na co dzień. Takie buty można nosić do przedszkola, czy do szkoły, a także na wiosenne spacery. Sneakersy i trampki świetnie sprawdzają się także jako „buty na zmianę”, czyli obuwie do chodzenia po szkole lub w trakcie zajęć dodatkowych. Tego typu buty są bardzo wygodne i komfortowe, dlatego maluch może w nich swobodnie chodzić, biegać i bawić się. W trakcie zakupu sneakersów i trampek, należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu obuwia do potrzeb dziecka. Oznacza to, że warto wybrać buty o około pół rozmiaru większe, aby maluch miał swobodę i palce mogły się swobodnie poruszać.

Półbuty dla maluchów

Półbuty to wygodne obuwie dla dzieci, które świetnie sprawdza się na spacery. W tym wypadku także należy zdecydować się na zakup obuwia nieco większego od stopy dziecka. W ten sposób maluch może swobodnie chodzić, a buty posłużą nieco dłużej. Półbuty muszą być na tyle szerokie, aby nie ściskały paluszków, ani też miejsca pod kostkami. Dodatkowo podeszwa powinna być elastyczna. Warto zaznaczyć, że dziecko musi zmierzyć buty, ponieważ tylko w ten sposób możliwa jest ocena komfortu i poziomu wygody. Zakupów można dokonać w sklepach stacjonarnych CCC lub na stronie internetowej: https://ccc.eu/pl/dzieciece. W tym drugim przypadku warto skorzystać z maszyny esizeme, która pozwala na sprawdzenie dokładnej długości i szerokości stóp dziecka, a następnie dopasowanie odpowiedniego obuwia, pod względem rozmiaru. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku maluchów najlepsza jest wizyta w sklepie, aby dziecko mogło swobodnie sprawdzić, które buty są wygodne, a dodatkowo zobaczyć na żywo kolorystykę obuwia.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.