Brzuch w 10 tygodniu ciąży – jak wygląda?

Zastanawiasz się, jak wygląda brzuch w 10 tygodniu ciąży? Odpowiedź nie jest taka do końca oczywista. To z jednej strony jeszcze wczesna ciąża, 3 miesiąc, kiedy jeszcze niewiele widać…Zazwyczaj jednak czujesz, że jesteś w ciąży. Najczęściej brzuch jest już ładnie zaokrąglony i Ty dostrzegasz zmienione kształty bez trudu. Z drugiej strony najczęściej jednak wystarczy nieco luźniejsza bluzka, by wyglądać niemal jak przed ciążą.

Twój brzuch będzie rósł. Za chwilę wkroczysz w II trymestr ciąży i zmiany, jakim podlega Twoje ciało, te widoczne gołym okiem, znacznie przyspieszą.

Brzuch w 10 tygodniu ciąży – jeśli jeszcze nie rodziłaś lub to Twoje kolejne dziecko

Jeśli jeszcze nie rodziłaś, Twój brzuch w 10 tygodniu ciąży może być stosunkowo niewielki i zauważalny tylko dla Ciebie.

brzuch w 10 tygodniu ciąży

Jeżeli z kolei to Twoja kolejna ciąży, brzuch najpewniej już jest ładnie zarysowany. W kolejnych ciążach organizm pamiętając poprzednie ciąże, zazwyczaj szybciej wkracza w kolejne etapy.

Niezależnie od tego, jeśli jeszcze nie sięgnęłaś po luźniejsze ubrania, teraz jest idealny czas. Warto wybrać wygodną odzież, którą będziesz mogła nosić, bez uczucia dyskomfortu. Twoje zmieniające się ciało potrzebuje wygodnej i praktycznej odzieży. Na szczęście rynek jest tak rozbudowany, że naprawdę każda mama, niezależnie od gustu i stylu, jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Czy ważysz więcej?

W 10 tygodniu ciąży możesz ważyć nieznacznie więcej. Możesz też ważyć mniej, jeśli dużo wymiotujesz.

W pierwszym trymestrze możesz przytyć 2-3 kilogramy. To taka średnia.

Waga nie musi jednak ściśle korelować z obwodem brzucha, który zmienia się szybciej z uwagi na zmieniające się warunki w macicy. Macica rośnie, zwiększa się ilość krwi, wód płodowych, rośnie łożysko. Oprócz większego brzucha obserwujesz wzrost piersi.

Jeśli jeszcze nie zaczęłaś, stosuj kremy zapobiegające rozstępom w ciąży.

Brzuch w 10 tygodniu ciąży jeszcze nie faluje

W 10 tygodniu ciąży szybko rozwija się mózg dziecka, maluszek ma nos, usta, rozwijają się powieki. Dziecko ma rączki i nóżki i dynamicznie nimi porusza. Jest jednak na tyle małe (ma około 30-40 mm, waży około 10 gramów), że przyszła mama nie czuje ruchów maleństwa. Będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać na pierwsze ruchy dziecka.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*