Ból pleców – jak zminimalizować objawy w czasie snu

Inf. prasowa komentarzy: 0

Brak uczucia wyspania się to jedno z mniej przyjemnych uczuć. Ból pleców jest rodzajem bólu, który przeszywa cały organizm i zdecydowanie chyba najbardziej wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. O ile zwykły ból ręki, nogi czy innej części ciała jest bólem punktowym, to jednak problemy z plecami mają swoje odzwierciedlenie w każdym ruchu. Czy to schylanie, czy też gwałtowne skręcenie pleców – każdy nawet delikatny ból jest znacząco odczuwalny i przeszkadza na co dzień. Nie można zapomnieć o tym, że kłopoty z plecami również mają swoje oddziaływanie podczas snu. Co zrobić, aby zminimalizować objawy podczas spania? Aby się o tym dowiedzieć, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Regularna gimnastyka pleców pomoże

Zdarza się, że można spokojniej przespać noc właśnie poprzez regularną gimnastykę. Dotyczy to szczególnie osób, które mają pracę siedzącą i sporą część czasu spędzają w biurze, nie ruszając się podczas pracy za wiele. Problemy z plecami właśnie są pochodną tego, że przyjmują nieergonomiczną postawę sylwetki, która nie jest wyprostowana i prowadzi do deformacji kręgosłupa. Dobrze jest, gdy pracodawca dba o swojego pracownika poprzez zapewnienie mu odpowiedniego krzesła, które będzie utrzymywać kręgosłup w prostej pozycji. Bywa z tym natomiast niestety z tym różnie, gdyż pracodawcy często z powodu oszczędności nie chcą inwestować w dobre jakościowo sprzęty, na czym cierpi nasz samopoczucie oraz zdrowie.

Co mamy na myśli poprzez wspominanie o regularnej gimnastyce? Ważne jest to, aby każdego dnia rozciągać swój kręgosłup poprzez wykonywanie serii ćwiczeń, jak na przykład brzuszki, skłony, przysiady, które uaktywnią zastane dotychczas mięśnie. Dbanie o własne ciało pomoże cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas. Nikt przecież nie chce skończyć z kompletnie pogruchotanym kręgosłupem lub problemami zdrowotnymi kończącymi się długoletnią rehabilitacją i regularnymi odwiedzinami sanatoriów.

Zakup odpowiedniego materaca ma znaczenie

Kupno materaca to z pozoru łatwa, ale zarazem poważna sprawa. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup, trzeba mieć świadomość, że istnieją aż cztery klasy materaców: H1, H2, H3 oraz H4 i każdy z tych typów odpowiada danej twardości materaca. Nie jest to więc tak, że np. materac Hilding Salsa będzie dla każdego. Przed podjęciem decyzji, warto skonsultować ją z kimś o odpoewiednich kompetencjach, a najlepiej również z fizjoterapeutą, który doradzi zakup odpowiedniego produktu. Dobrej jakości materace można znaleźć na: https://www.materacewroclaw.eu i jak najbardziej polecamy to miejsce.

Owszem, zakup nowego materaca jest sporym dla niektórych budżetów wydatkiem, natomiast nie można zapomnieć o tym, że korzyści, które wynikają z jego zakupu, jest jeszcze więcej. Poprawa stanu kręgosłupa będzie od razu odczuwalna. Przede wszystkim należy pamiętać, że kwestia wyspania się ma niemałe znaczenie w naszym codziennym funkcjonowaniu. Wstawanie kolejnego dnia będzie o wiele przyjemniejsze, od razu będzie wyczuwalna przez nas i nasze ciało poprawa.

Spanie w odpowiedniej pozycji

Niektóre problemy z brakiem wyspania się i bólem pleców wynikają nie tylko z zewnętrznych przyczyn. Trzeba powiedzieć, że też jesteśmy w pewnym stopniu odpowiedzialni za to, z jakim nastawieniem oraz stanem kręgosłupa się obudzimy. Sylwetka podczas snu ma ogromne znaczenie. Owszem, materac zakupiony na abcsnu.pl wiele może dać, jednak w sytuacji przybierania złej postawy podczas snu bardzo trudno będzie o minimalizację bólów kręgosłupa.

Jaką postawę sylwetki najlepiej przyjąć podczas spania? Wielu ekspertów zgodnie przyznaje, że ograniczenie wszelakich bóli następuje w przypadku przyjęcia odpowiedniej postawy. Jaka jest prawidłowa? Najlepiej ta, w której śpimy na boku z jedną nogą zgiętą, a drugą wyprostowaną. Należy przy tym pamiętać, aby zgięta noga była podparta poduszką. Najgorszym rozwiązaniem jest przyjęcie postawy ze skręconą głową na jeden bok, ponieważ różne partie mięśni są zbyt napięte, co powoduje nie tylko punktowe bóle, ale też te wpływające na całe ciało. Szczególnie w obrębie kręgosłupa szyjnego, co powoduje także różnorakie skurcze ogarniające niektóre elementy naszego ciała. Nie róbcie tego, jeżeli kolejnego dnia chcecie być wyspani i mieć również wypoczęte mięśnie.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.