Bezpieczne piosenki

 

Płyta „Bezpieczne Piosenki” skierowana jest zarówno do najmłodszych słuchaczy jak i młodzieży. Problematyka poruszana w tekstach utworów dotyczy zagrożeń, które pojawiają się już w wieku przedszkolnym (ufanie nieznajomym, zabawa ogniem, dotykanie obcych zwierząt, zabawa przedmiotami pod napięciem, stąpanie po kruchym lodzie), wczesnoszkolnym (brawura nad wodą, bezmyślność w internecie, nadmierny hałas) oraz gimnazjalnym (jazda autostopem, a także używki: alkohol, papierosy i narkotyki). Istotne jest to, że żadne z tych zagrożeń nie straci na aktualności w późniejszych etapach życia. Wielu dorosłych słuchając tej płyty, dojdzie do wniosku, że rady zawarte w tekście mogą mieć również wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa.

BP_digipack_1lam_1CDTeksty piosenek są rymowane, co ułatwia zapamiętywanie treści. Utwory są zróżnicowane pod względem tempa, stylów muzycznych (od lat 70-tych do aktualnej stylistyki drum’n’bass i dubsteep) oraz charakteru (od łagodnych klasycznych instrumentów, poprzez nowoczesne brzmienia, aż po gitarowe granie). Piosenki są bardzo melodyjne i wpadające w ucho, co umożliwia przyswajanie zasad bezpieczeństwa. Pobudzają wyobraźnię dzieci, pokazując negatywne konsekwencje niewłaściwych zachowań, jak i prawidłowe wybory. Większość tekstów ukazuje realne sytuacje z życia i opowiada wciągające historie, przez co uniknięto umoralniania, na które wyczuleni są słuchacze, a przekaz przyswajany jest w niezauważalny sposób. Na jego wysoką skuteczność wpływa też fakt, że wszystkie treści przekazywane są dzieciom i młodzieży przez ich rówieśników, znanych z internetu z ich autentycznych i pełnych emocji wykonań utworów, które aktualnie obejrzano prawie półtora miliona razy!

Ta płyta uratuje zdrowie i życie wielu dzieci oraz nauczy ich zachowań, które uczynią ich dorosłe życie bezpieczniejszym.

Wszystkie teksty oraz kompozycje są autorskie, powstały w studiu nagrań „Studio Dla Ciebie” w Opolu i zostały pozytywnie zaopiniowane przez nauczycieli, którzy uznali płytę „Bezpieczne Piosenki” nowym narzędziem pomocnym w ich pracy, na które od dawna czekali.

Cena płyty: 29,90 zł

Dzieci potrafiące śpiewać mogą nagrać swój wokal do podkładu dowolnego utworu z płyty „Bezpieczne Piosenki” w naszym Studiu Nagrań Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opolu, w którym powstała płyta.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna płyty – będą mogli Państwo wysłuchać fragmentów wszystkich dwunastu utworów na filmach zarejestrowanych podczas nagrań w naszym studiu: tutaj.

Sosrodzice.pl objęło patronat nad płytą.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.