Becikowe nie dla wszystkich: sejm przegłosował nowelizację ustawy

Nowelizacja ustawy zapowiedziana w expose premiera została przegłosowana. W 2013 roku nie wszystkie pary otrzymają becikowe. Te powędruje do rodzin, u których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1922 złotych. Co ciekawe posłom udało się przegłosować, przewagą jednego głosu propozycję, by becikowe należało się od 2013 roku w wysokości 1200 złotych, a nie tak jak było to dotychczas 1000 złotych.Obecnie becikowe przysługuje matce, ojcu lub pełnoprawnym opiekunom dziecka niezależnie od uzyskiwanego dochodu. Sejm jednak przegłosował nowelizację, że becikowe od 2013 roku ma trafiać tylko do tych rodzin, w których wypadku dochód na jedną osobę jest niższy niż 1922 złote netto.

Od 2013 roku ubiegając się o becikowe, rodzice będą zmuszeni dołączyć oświadczenie lub zaświadczenie dokumentujące dochody. To będzie weryfikowane co trzy lata.

Przewagą jednego głosu wprowadzono propozycję posłanki SLD, by becikowe od 2013 roku wynosiło 1200 złotych zamiast dotychczasowego 1000 złotych. Tusk jednak zapowiedział, że będzie starał się naprawić ten „błąd”, wynikający z nieobecności kilku posłów na piątkowym głosowaniu.

I co Wy na to?

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Ewa Ewa

  Jednym wuielkim błędem to jest TUSK… tylko to raczej nie do naprawienia już ;/

 2. ewanka ewanka

  Może być. Ale ja już z tej okazji nie skorzystam ;-)

 3. Agnieszka Agnieszka

  1922 zl brutto, czy netto ?

 4. Ewa Ewa

  Myślę, że takiej kwoty na 1osobę nie osiąga szerokie grono Polaków…. Z drugiej strony jednak zastanawiam się czy to sprawiedliwe bo np. kobieta, która ma dochód 1923zł w końcu chodziła w ciąży urodziła dziecko tak samo jak te z niższym dochodem… A becikowe jest właśnie za urodzenie…

  • Rodzynek Rodzynek

   Właśnie. Jestem tego samego zdania. Pytanie o becikowe stanie się krepujące. Te 1000 zł to kropla w morzu potrzeb.

 5. JotKa JotKa

  Oh no tak! Mamy w Polsce mają taaaak wieeelką pomoc od Państwa, że 1200 na serio, mógłby im już w głowach poprzewracać z nadmiaru bogactwa.

 6. Maria Maria

  Debile z SLD

Polecane tematy