Becikowe – nie dla bogatych?

Zgodnie z expose premiera już wkrótce becikowego nie dostaną najbogatsi rodzice. Gmina będzie odmawiać wypłacenia świadczenia osobom, których dochody przekroczą 85 528 złotych na rok.

Do konsultacji społecznej trafił projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. Nowe założenia mają określać, że becikowe będzie wypłacane, jedynie tym rodzinom, gdzie suma dochodów osiąganych przez poszczególnych jej członków w roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o świadczenie, nie będzie przekraczać kwoty 85 528 zł.  Do wniosku o becikowe będzie trzeba przedstawiać oświadczenia poszczególnych członków rodziny o dochodzie.

W ten sposób resort szacuje, że prawo do becikowego utraci około 10% urodzonych dzieci i ich rodziców. Prognozuje się, że w ten sposób budżet państwa zaoszczędzi około 32,8 milionów złotych.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. niematkapolka niematkapolka

  I tu się zgadzam. Cóż, nie jesteśmy państwem tak bogatym jak Szwecja czy Norwegia, by wspierać wszystkich – owszem, pomoc jest potrzebna, ale nie każdemu, i z rozsądkiem… za łatwo bowiem można doprowadzić do roszczeniowej sytuacji „mi się należy, bo tak!”. Chociaż byłabym za tym, by te dodatkowe pieniądze przeznaczyć na wspieranie szkół, budowę przedszkoli i boisk :-)

  • sosrodzice sosrodzice

   niematkapolka, dzięki za komentarz :) Chociaż z drugiej strony bez trudu znalazłabym osoby, które twierdzą, że to właśnie najbogatszym należy się najbardziej becikowe, bo to właśnie najzamożniejsi płacą najwyższe podatki (bo są bogaci) i nierzadko zatrudniając wiele osób, opłacają za nie niejeden, a kilka składek na ZUS. I jak się na to tak spojrzy to znowu wydaje się to niesprawiedliwe…;)

 2. Magda L Magda L

  Witam. Naprawdę cieszę się, że trafiłam w ten zakątek sieci. Stało się to przypadkowo w trakcie buszowania w necie w poszukiwaniu czegoś o turystyce. To miłe, że ktoś porusza interesującą mnie tematykę i to w dodatku robi to w przystępny sposób. Mam nadzieję, że dostęp do takich treści nie będzie blokowany lub limitowany po niedawnym podpisaniu umowy ACTA przez Polskę :( P.S. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić to można by jeszcze delikatnie popracować nad szatą graficzną. Pozdrawiam Magda

  • sosrodzice sosrodzice

   MagdaL, dziękujemy za komentarz. Strona istnieje stosunkowo niedługo – od grudnia. Mamy jeszcze wiele do zrobienia :)

Polecane tematy