Balsam do ciała Mimi Cutishelp

Produkty z linii Cutishelp Mimi Egzema powstały z myślą o codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków, niemowląt i dzieci. Producent do ich wytwarzania wykorzystał jako substancję czynną: farmakopealny olej konopny, witaminę E, tlenek cynku, tlenek magnezu, glicerynę, allantoinę.

SONY DSCProducent zapewnia, że balsam Cutishelp Mimi Egzema:

  • nawilża i odżywia skórę,
  • działa kojąco, regeneruje, zmniejsza podrażnienia, napięcie skóry,
  • łagodzi świąd,
  • łagodzi stany zapalne,
  • regeneruje płaszcz hydro-lipidowy.

Produkt polecany jest przy pokrzywce, AZS, odsłonecznym zapaleniu skóry.

Balsam ma dość rzadką konsystencję. Mimo to, szybko się wchłania, nie trzeba go wklepywać ani wsmarowywać. Działa delikatnie. Nie radzi sobie z dużymi zmianami i podrażnieniami. Jednak ma naturalny skład i dzięki temu sam w sobie nie działa drażniąco na skórę, co w przypadku delikatnej struktury ma duże znaczenie.Poza tym stosowany systematyczne pozytywnie wpływa na stan skóry, poprawiając jej właściwości ochronne.

Warto wziąć pod uwagę produkty z linii Cutishelp Mimi do codziennego stosowania, w profilaktyce, przy niezaognionych zmianach. I choć raczej nie wyleczą dużych zmian, to mają szansę wzmocnić delikatną skórę, w ten sposób ułatwiając jej pielęgnację.

Preparat ma dość intensywny zapach, który może przeszkadzać. Jednak na szczęście szybko się ulatnia. Można również narzekać na wysoką cenę (za to odejmujemy pół gwiazdki).

Cena około: 32 złote

Ogólna ocena:

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.