Bakoma fruciaki

Owocowy mus, który można zabrać ze sobą wszędzie, niewymagający korzystania z łyżeczki takie właśnie są Fruciaki. Producent Bakoma znany głównie z produkcji jogurtów, tym razem stworzył owocowy mus bez grama dodatku mlecznego.

Natomiast w jego składzie uwzględnił (mus jabłkowo – brzoskwiniowy) : jabłka (63%), brzoskwinie ( 35%) , cukier, kwas cytrynowy, kwas askorbinowy ( przeciwutleniacz, witamina C).

Jogurty i desery BAKOMA MUS OWOCOWY FRUCIAKI JABŁKO 90GKrótki skład oznacza, że nie ma w nim ulepszaczy a dużą zawartość owoców i niestety cukru można ocenić dość wysoko. W smaku mus nie jest za słodki, gdybym nie przeczytała składu, nawet nie wiedziałabym, że producent dodał cukier. Być może przyczyną jest dodanie dość kwaśnych, intensywnych w smaku jabłek.

Czy mus jest smaczny? Kwestia gustu, mnie podobnie smakują owoce zamknięte w słoiczkach wiodących producentów gotowych dań dla niemowląt.

Niebywałą zaletą musu jest jego opakowanie, saszetka z nakrętką, której nie trzeba przechowywać w lodówce. Można spokojnie wrzucić do torebki czy plecaka dziecka, by mogło zjeść w razie potrzeby. Forma saszetki może również zachęcić niejednego niejadka do zjedzenia porcji owoców, choć kosztem zawartego w nich cukru.

Jestem mile zaskoczona informacją, jaką znalazłam na opakowaniu: ” pozostawienie małemu dziecku nakrętki może grozić niebezpieczeństwem” pierwszy raz spotkałam się z taką uwaga od producenta, zapewne niewiele osób ją przeczyta, ale jeśli już, to zachowa ostrożność, o czym my rodzice bardzo często zapominamy.

Opakowanie o pojemności 90 g można zakupić za około 2 zł, za tą cenę kupimy niejedno jabłko, choć tu już jest obrane i starte.

Mus występuje w trzech smakach : jabłkowo- brzoskwiniowym,jabłkowym, jabłkowo- truskawkowym.

Czy taki mus może zastąpić na co dzień porcję owoców? Raczej sporadycznie i lepiej by był to rodzaj deseru niż posiłku dla dziecka.

Ogólna ocena:

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.