Baby doll w ciąży

Lalka Barbie w ciąży była do zniesienia. W końcu brzuszek był imitowany u bądź co bądź niezwykłej pod względem wymiarów i nieistniejącej w rzeczywistości, ale jednak „osoby dorosłej”. W przypadku tej zabawki jej pomysłodawca łamie wszelkie bariery i tworzy lalkę baby born w…ciąży. W podwójnej ciąży! Proponuje tym samym zabawkę na zbliżające się święta. Już dzisiaj jednak zagraniczne media uznały ten pomysł za bardzo kontrowersyjny. Trudno się nie zgodzić z powszechnie powtarzanymi opiniami.

Lalkę stworzył artysta Daren Cullen. Lalka ubrana jest w pieluszkę, posiada trzy butelki mleka, dla każdego pokolenia (różniące się wielkością) oraz „ciepły ręczniczek”. Lalka ma na brzuchu rozstępy, w oczach „zachcianki”, w jej wnętrzach znajduje się „płód”, który… też jest w ciąży. Zamysłem twórcy tej zabawki jest „trenowanie dzieci od samego początku do roli, jaką mają spełnić”. Jakby wbrew temu, co stara się robić wiele rządów, chroniąc i edukując młodzież, starając się zapobiegać niechcianym nastoletnim ciążom.

Zabawka ma trafić do Galerii Północnej Sztuki Współczesnej w Sunderland i być tam dostępna od 26 października do 12 stycznia 2013 roku.

I co Wy na to?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Julia Julia

  Rozstępy OK, zachcianki w oczach też, nawet ta ciąża do przełknięcia (choć rzeczywiście zaciążanie dziecka to dziwny pomysł)… ale ciężarny płód to już chyba przegięcie…

 2. monika06 monika06

  paranoja!!!!!
  nauka i przyzwyczajanie dzieci do dorosłego życia to jedno ale takie”coś” bo dla mnie to nie jest zabawka tylko jakiś wymysł nadludzkiej fantazji!!!!!!
  dla mnie stanowczo na nie i napewno nie kupiłabym tego czegoś mojej córce, a nawet nie chciałabym sama tego oglądać w sklepie z zabawkami dla dzieci!!!!

 3. kinia kinia

  Nieporozumienie…klapa. dziwny pomysl

 4. OlkaG OlkaG

  Jakaś makabryczna ta lalka… A Barbie w ciąży moja Julka ma. Zobaczyła w sklepie i zażyczyła sobie. Była zafascynowana ciążą, ponieważ akurat czekaliśmy na narodziny braciszka.

 5. dania dania

  co to ludzie nie wymyślą…szok

 6. Maria Maria

  to już chyba jakaś patologia. dorosła lalka w ciąży jest ok, mówienie o bocianach jest głupuie, ale dziecko które ma urodzić dziecko mające urodzić dziecko!? ja się wypisuję. Moje dziecko lubi klasyczną Barbie i taką dostanie. Zdziwiłam się ostatnio, że możemy list z prośbą o taką lalkę napisać do Mikołaja w internecie , ale to była miła niespodzianka, a ta jest potworna :o Dobrze, że tam do wyboru nie było takich dziwactw

 7. mamusiasynusia mamusiasynusia

  o masakra!!! :X … i ta butelaczka dla płodu w płodzie… :X masakra…

 8. Rakowa Rakowa

  I po co straszycie? Przecież to nie jest zabawka. Pomysł makabryczny i budzący emocje, tak ma być- będzie rozgłos. Tyle,że to nie jest skierowane ani dla dzieci, ani dla matek.

 9. beza beza

  Moim zdaniem to taki koszmarek typu „fetus in fetu”. Na pewno nie spełni zakładanej przez projektanta roli. Osobiście kojarzy mi się ze zjawiskiem fetus in fetu lub pedofilią, no bo niby w jaki sposób znalazł się płód w dziecku, o ile dziecko jest w stanie zajść w ciążę. Najwcześniejszy przypadek na świecie to 4-latka, która miesiączkowała w wieku 18-mies.

 10. Malina Malina

  Bardzo proszę skupić się na czytanym tekście. To nie lalka przeznaczona do sprzedaży dla dzieci, tylko dzieło artysty mające prowokować do myślenia. Czy to Sztuka, sztuka czy badziewie, każdy oceni według siebie – de gustibus non disputandum est. Ale czytać ze zrozumieniem warto umieć :)