B-brite szczoteczka z timerem

Dzieci mają okresy, kiedy nie lubią myć zębów. Wtedy wszelkie rozwiązania, które ułatwiają to zadanie i przekonują je do zachowania higieny są na wagę złota. Jednym z nich jest szczoteczka z timerem B-Brite, którą zakupiłam w drogerii za nieco ponad 5 złotych. Cena przekonuje, wykonanie również – szczególnie czerwona migająca lampka, którą uruchamia się bardzo prosto poprzez naciśnięcie guziczka na uchwycie. Szczoteczka jest mała i poręczna, dziecko świetnie nią manewruje. Co prawda producent zaleca szczoteczkę dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale nasza dwulatka również świetnie radzi sobie z B-Brite, także polecam.

b-brite-detska-zubna-kefka-s-casovacom

Jedyne, co mnie zastanawia to, dlaczego producent ustawił miganie światełka jedynie na 60 sekund. Przecież rekomenduje się szczotkowanie przez co najmniej dwie minuty?

szczoteczka

szczoteczka z timerem

Moje wątpliwości się rozwiewają, gdy dokładniej studiuję opakowanie, na którym znajduje się informacja, że dentyści rekomendują szczotkowanie JEDNEGO rzędu zębów przez co najmniej 60 sekund, a że rzędów mamy dwa – to by się zgadzało.

Dodatkowo do zakupu szczoteczki przekonuje również możliwość dokupienia baterii, dlatego jeśli te się wyczerpią, można dać szczoteczce nowe życie i szczotkować dalej.

Ogólna ocena:

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.