Autyzm coraz powszechniejszy

Wzrost zachorowań na autyzm to już fakt. Pokazują to udostępnione w ostatnich dniach wyniki badań zza oceanu. Okazuje się, że 1 na 50 dzieci w wieku szkolnym jest dotkniętych autyzmem (dane z National Center for Health Statistics). Poprzedni rok wskazywał, że z problem autyzmu dotyczy w Ameryce 1 dziecko na 88 badanych.

Naukowcy zastanawiają się, czy powyższe dane odzwierciedlają wzrost zachorowań, czy lepsze narzędzia diagnostyczne, jakimi dysponują eksperci.  Nie mają jednak wątpliwości, że przyszłość będzie wymagała przygotowania kolejnych ekspertów do pracy z dziećmi.

Badaniu poddano 100 000 osób w wieku od 6 do 17 lat w oparciu o wskazania rodziców. W ubiegłym roku te samo badanie przeprowadzono jedynie na ośmiolatkach i pod uwagę wzięto opinię pochodzącą ze szkoły oraz inne dokumenty urzędowe.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy