Ewelina Musiał

Nazywam się Ewelina Musiał-jestem psychologiem i pedagogiem. Od wielu lat pracuję z dziećmi. Prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych w Centrum Edukacyjnym Ideownia, udzielam konsultacji rodzicom, piszę artykuły psychologiczne na temat rozwoju i wychowania dzieci. Zajmuję się także, jako psycholog, pracą z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i niepełnosprawnością - indywidualna terapia z dzieckiem, wsparcie psychologiczne rodziców. Interesuję się zwłaszcza terapią poprzez zabawę oraz terapią poznawczo-behawioralną. Praca z dziećmi, wspomaganie ich rozwoju, odkrywanie z nimi nowych możliwości daje mi niesamowitą satysfakcję. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwuletniej Weroniki. Wolny czas spędzam z rodziną-spacerujemy po lesie, jeździmy na wycieczki rowerowe.

Gdy rodzic wyjeżdża za granicę…

Gdy rodzic wyjeżdża za granicę…

komentarzy: 12

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje obecności obojga rodziców. Jednak coraz częściej ludzie decydują się na czasowe opuszczenie rodziny. Motywy wyjazdy rodziców lub jednego rodzica za granicę są różne. Najczęściej jest to wyjazd zarobkowy do pracy.

Niestety dla dziecka taka rozłąka z rodzicem jest bardzo trudna i niesie ze sobą negatywne konsekwencje dla jego rozwoju psychicznego i emocjonalnego. Czytaj dalej

Ewelina Musiał