Audiobooki dla dzieci – dlaczego warto korzystać z usług Storytel

Inf. prasowa komentarzy: 0

Obecnie za sprawą audiobooków łatwej można obcować z literaturą za sprawą prostoty i wygody użytkowania. Ta forma jest też w pełni przystosowana do tego, aby korzystały z niej dzieci, również ze względu na ilość dostępnych dedykowanych tytułów.

Liczba tych znajdujących się na platformie Storytel zadowoli każdego malucha i pozwoli odkryć nowe, wspaniałe światy. Jakie korzyści będą następstwem takiej formy spędzania czasu?

Pobudzanie wyobraźni

Do grona obecnie najpopularniejszych aktywności wśród dzieci należą oglądanie telewizji i korzystanie z komputera. Mimo że są to najbardziej stymulujące czynności, to nie zawsze można określić je mianem wartościowych. Wręcz przeciwnie – zbyt częste korzystanie z takiej technologii jest w stanie negatywnie odbić się na kondycji zarówno fizycznej (problemy ze wzrokiem), jak i psychicznej (brak kontrolowanej podzielności uwagi). Wszystko oczywiście z powodu często wielogodzinnego wpatrywania się w ekran.

Wystarczy jednak sam proces słuchania u dziecka, aby pobudzić jego wyobraźnię. Wszystko za sprawą neuronów, które aktywizują oddzielne (w przeciwieństwie do tych związanych z patrzeniem) obszary mózgu. Uczą się nowych słów, rozwijają pamięć, kreowanie przestrzenne, funkcje poznawcze, czy swoją emocjonalność. Nawet przy założeniu, że najmłodsi będą w ciągu dnia odsłuchiwać maksymalnie jedną bajkę.

Zwiększenie obszaru zainteresowań

Można spotkać się z opinią, że gust człowieka w głównej mierze kreuje się za młodu, a wraz z biegiem lat jest jedynie pielęgnowany. Dobrze jest zatem zadbać o dostarczanie dzieciom możliwie jak najlepszej treści i to w przystępnej formie. Audiobooki dla najmłodszych w żadnym razie nie ograniczają się jedynie do bajek, czy historii młodzieżowych. Do dyspozycji jest też szereg tytułów edukacyjnych, językowych, wielotematycznych podcastów itp. Jeśli rodzic woli monitorować to, co słucha jego dziecko, to nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby organizować wspólne rodzinne odsłuchiwanie! Szczególnie że dostęp do takiej formy spędzania czasu jest ułatwiony – wszystko bowiem może odbywać się za pośrednictwem aplikacji mobilnej, której niestraszne są zarówno wakacyjne wyjazdy, jak i kameralne domowe posiedzenia.

Podsumowanie

Dzięki audiobookom dzieci będą miały do czynienia nie tylko z przyjemnym, ale i co ważniejsze pożytecznym. Warto zatem dołożyć starania, aby ich rozwój odbywał się w prawidłowy sposób. Mnogość tytułów sprawi, że każde dziecko może znaleźć interesujący je świat i zagłębić się w historie, które przyciągną na długo.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.