Atrakcyjni tatusiowie nie przekazują swojego wyglądu synom

Psychologowie odkryli, że geny obojga rodziców mają wpływ na atrakcyjność ich córek. Całkiem inaczej wygląda to u chłopców, którzy atrakcyjność dziedziczą po matce, nie po ojcu.

rodzicePrzystojni mężczyźni mogą przekazać męskie cechy synowi, ale nie atrakcyjność twarzy. Według teorii profesora Davida Perretta i profesora Elisabeth Cornwell z University of St. Andrews nie ma żadnych dowodów na to, że atrakcyjność ojca jest przekazywana na syna. Tymczasem okazało się jednocześnie, że atrakcyjni mężczyźni częściej płodzą piękne córki, niezależnie od tego, czy ich partnerka jest urodziwa czy też nie.

Inne wyniki badań dały jeszcze ciekawszy wniosek. Okazało się, że atrakcyjni fizycznie rodzice mają o 26% większą szansę na urodzenie córki niż syna jako pierwszego dziecka.  Inaczej „piękni rodzice” mają statystycznie więcej córek niż „brzydcy”.    
        
            

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy