Atrakcje nad morzem – co robić, gdy pogoda nie dopisuje?

Polskie morze i długa, bo licząca 770 km linia brzegowa kuszą późną wiosną i latem, nic dziwnego – są piękne i idealne dla dzieci – rozległe, z drobnym, delikatnym płaskiem. Niektórzy odwiedzają polskie morze także późną jesienią i zimą…

Nie ma równie piaszczystych i szerokich plaż w Europie, polskie plaże uważane są za szczególnie piękne– nie dorównuje im kamienista plaża Chorwacji, czy Grecji oraz zazwyczaj wąska plaża w Bułgarii, co prawda piaszczysta, ale nie tak piękna i rozległa jak w Polsce.

Problemem w naszym kraju jest tylko pogoda, bo wypoczynek nad Bałtykiem to niestety ruletka. Trzeba być przygotowanym na tropikalne upały lub chłodne, deszczowe dni – nic niestety nie jest pewne, no może oprócz tego, że Bałtyk przywita nas chłodem, nawet w trakcie wysokich temperatur.

Co robić, gdy pogoda nie dopisuje? Jak spędzić czas, gdy słońce kryje się za chmurami? Jakie są najważniejsze atrakcje nad morzem?

SONY DSC

plaża nad polskim morzem

Polskie plaże są szerokie, często mają ponad 100 metrów, nie ma problemu ze spacerami nad brzegiem morza, możemy iść tak długo aż nas zabolą nogi…Nikt nam w tym spacerze nie przeszkodzi – plaże nie są zagrodzone, przydzielone do hoteli. Można w nieskończoność bawić się, lepić baby, tworzyć zamki z piasku, grać w piłkę, spacerować i bezpiecznie się opalać.

Jakie atrakcje znajdziemy nad Bałtykiem?

Atrakcje nad morzem

 • Gdańsk – przepiękne polskie miasto, w sezonie letnim wypełnione po brzegi turystami. Spacer nad Motławą doprowadzi nas do Żurawia – wizytówki Gdańska. Spod tego budynku co kilkanaście minut odpływa statek, który zabiera do Trzech Spichlerzy na Wyspie Ołowiance. Warto wybrać się również na spacer Mariacką i Długą. Ciekawe może być również odwiedzenie Centrum Hewelianum, gdzie dostępne są interaktywne wystawy. Dla starszych dzieci obowiązkowo również Westerplatte, Twierdza Wisłoujście, gdańska Oliwa z zabytkowymi organami i piękny park.
 • Gdynia – największy port żeglarski w Polsce, warto odwiedzić tutaj również Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Gdynia to także symbole: ORP Błyskawica i Dar Pomorza.
 • Sopot – bardzo znane miasto, wizytówka terenów nadmorskich, deptak – Monciak (wraz z Krzywym Domkiem powstałym w 2003 roku) oraz molo – to główne punkty, o których nie wolno tu zapomnieć.
 • Darłowo i Zamek Książąt Pomorskich – z wieloma ekspozycjami,
 • Rozewie – około 3 km od centrum Jastrzębiej Góry mieści się latarnia morska z filią Muzeum Latarnictwa,
 • Hel i fokarium – najciekawsze w porze karmienia.
 • Kołobrzeg z latarnią morską i zabytkowymi kamienicami, a także muzeum minerałów.
 • Łeba i Słowiński Par Narodowy – ruchomy wydmy do zjawisko unikalne, będąc w tych rejonach, warto je zobaczyć. 10 km od Łeby znajduje się również See Park, w którym można się pobawić w trakcie niepogody – znajduje się tu muzeum, oceanarium, park miniatur, park zręcznościowy i wiele innych atrakcji.
 • Ustka i domki rybackie – to bardzo urokliwe miejsce, jest też latarnia morska oraz Muzeum Chleba,
 • Rewal i Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz Park Wieloryba,
 • Dziwnów – Nadmorski Park Miniatur i Kolejek.

 

polskie morze

Po więcej informacji zapraszam do naszej Mapy Miejsc Przyjaznych Rodzinie.

Wypoczynek nad polskim morzem, mimo niepogody, może być udany! Jest wiele do zobaczenia i zwiedzenia!

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. ada ada

  ja jednak wybieram inne rejony…do polskiego morza i pogody nie mam szczescia

 2. Ala Ala

  Z rodziną zawsze jeździmy do Kołobrzegu, ale nie do samego centrum, bo jest za głośno. Myślę, że jest tam tyle atrakcji, że spokojnie na niepogodę jest wiele pomysłów. Jedyny minus, że nad polskie morze naprawdę trzeba sie pakować na każdą pogodę. Nigdy nie wiadomo na co trafimy

 3. Wioleta Wioleta

  W Darłówku polecam ( można przejść pieszo z Darłowa) obejrzenie mostu , zwłaszcza gdy jest rozkładany,latarnię, park wodny z filtrowaną wodą morską,
  w Kołobrzegu np. oceanarium i wiele innych rozrywek dla dzieci zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje

 4. gosiak gosiak

  Te zdjęcia… Jak wygląda morze… Troche brzydko zrobione :/

 5. Kasia Kasia

  A my lubimy małe miejscowości…jak pada czy jest niepogoda gramy całymi dniami w planszowki lub robimy teatr w pokoju tez jest fajnie, najlepiej jednak jest wtedy kiedy wynajmujemy caly dom dwoma rodzinami