Aniołki z masy solnej krok po kroku- kilka inspirujących pomysłów

Nie ma lepszego czasu na przygotowywanie ozdób z masy solnej niż okres przedświąteczny. Z drugiej strony aniołki z masy solnej świetnie sprawdzą się jako upominek z wielu okazji: chrztu, urodzin, pierwszej komunii. Często wręczane są na szczęście.Dlatego warto poznać kilka sztuczek, które pozwolą na ich przygotowanie samodzielnie w domu. Oto inspirujące pomysły, jak przygotować aniołki z masy solnej – poniżej różne wzory + aniołki z imieniem. Zainspiruj się i zaproś do wspólnej zabawy dzieci!

Aniołki z masy solnej: przepis

Pierwszym krokiem do przygotowania aniołków jest wymieszanie wszystkich składników potrzebnych do stworzenia niebanalnych ozdób. Do tego celu będziemy potrzebować:

  • szklankę mąki,
  • szklankę soli,
  • 125 ml wody

Wszystkie składniki dobrze zagniatamy, tak, by powstała jednolita masa. W trakcie lepienia z masy solnej warto podsypywać miejsce pracy mąką.

aniołki z masy solnej

Aniołki z masy solnej należy suszyć w piekarniku. Najczęściej zaleca się temperaturę 100 stopni. Czas suszenia jest uzależniony od wielkości ozdoby. Trzeba zarezerwować minimum dwie godziny.

Przed przystąpieniem do malowania należy się upewnić, że masa jest sucha. Do malowania najlepiej wybierać dobrze kryjące farby akrylowe – są one trwałe i nie ścierają się z pomalowanej ozdoby tak, jak farby plakatowe, co równie istotne są także odporne na światło.

Aniołki z masy solnej krok po kroku

Na poniższym video można obejrzeć przygotowywanie aniołków z masy solnej krok po kroku, zaczynając od lepienia i wykrajania potrzebnych elementów, poprzez pieczenie przygotowanego kształtu, a kończąc na malowaniu figurek.

 

Inny wzór i sposób na przygotowanie ozdoby znajdziecie na poniższym filmiku. Jeśli chcecie, by aniołki z masy solnej zawisły na choince, nie zapomnijcie o dziurkach przed włożeniem masy do piekarnika.

 

Jako zawieszka może posłużyć nam również spinacz, tak jak na poniższej prezentacji…

Aniołek z masy solnej może zostać ozdobiony imieniem osoby, której pragniemy go wręczyć. Instrukcja, jak go wykonać, poniżej.

Które aniołki z masy solnej najbardziej Wam się podobają? A może znacie inne ciekawe pomysły na tego typu ozdoby? Lubicie zabawy z masą solną razem z dziećmi?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. elzbieta elzbieta

    wszystkie śliczne i ładnie sposoby pokazane tylko w ostatnim filmiku pani czymś smaruje pędzelkiem aniolki, ciekawi mnie czym i po co ? pozdrawiam
    ela