„Angielski z dzieckiem. Dla dzieci w wieku 4-10 lat.” deDomo

SONY DSCDeDomo to nowatorska metoda nauki języka angielskiego w domu. Ma pokazywać rodzicowi, który zna podstawy języka, w jaki sposób uczyć nowego słownictwa i konstrukcji językowych dziecka, wykorzystując do tego codzienne czynności – ubieranie się, wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków, wizyty w kinie, u znajomych, spacery, itd.

Pomysł na tego typu naukę niejako przy okazji jest świetny! Bardzo prosty, wręcz genialny! I może przynieść bardzo dobre efekty.

Jednak jak ocenić należałoby realizację tej świetnej idei?

Niestety średnio.

Poradnik, w jaki sposób uczyć angielskiego w domu jest trochę przegadany. Mógłby być bardziej uporządkowany. Płyty natomiast prezentują rozmówki i scenki w dość szybkim tempie, dlatego ćwiczenie z nimi trochę mija się z celem. Oczywiście wydawca tworząc ten zestaw, udostępnił materiały, z których mamy korzystać przy okazji, podczas codziennych czynności. Nie jest to klasyczny kurs i może dlatego płyty z rozmówkami nie są zbyt przydatne podczas nauki z dzieckiem…

Z tych wszystkich powodów ogólna ocena:

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.