„Angielski dla dzieci. Piosenki do słuchania, śpiewania i wspólnej zabawy”

Postanowiłam opisać Wam tę propozycję w formie książeczki z 14 melodiami piosenek, angielskimi i polskimi tekstami oraz zapisem nutowym i płytą CD właśnie w tym dziale, bo jestem przekonana, że na to zasługuje. Książka posiada ciekawą i niebanalną oprawę graficzną, a na płycie CD wydawnictwo udostępnia 14 melodii bardzo optymistycznie brzmiących piosenek, które możecie śpiewać całą rodziną, bawiąc się i ucząc angielskiego jednocześnie.Kilkakrotnie złapałam się na tym, że włączam sobie tę płytę dla poprawy nastroju. Z moją oceną zgadza się również córka, która wesoło podskakuje oraz wyciąga dłonie, bym je chwyciła i z nią tańczyła w rytm radosnych dźwięków.

Mimo że angielski nie jest mi obcy, niektóre linie melodyczne oraz tempo śpiewania motywuje do gimnastyki aparatury mowy. W zestawie mamy 14 piosenek: między innymi popularną piosenkę o alfabecie, o dniach tygodnia, czy Starym Donaldzie. Wiele melodii jest powszechnie znanych. Śpiewa je siedmioletnia Brytyjka. Jako słuchacz nie jestem w stanie nic zarzucić poziomowi nagranego materiału. Zatrudnienie do śpiewu mieszkanki Wielkiej Brytanii pozwala osłuchać się z prawidłową wymową i akcentem. Gdy wszystkie 14 piosenek wybrzmi wyśpiewanych przez dziewczynkę, mamy możliwość włączenia się w śpiew lub całkowicie samodzielnego śpiewania, korzystając z dostępnej na płycie wersji karaoke (wszystkie piosenki są nagrane również tylko w wersji dźwiękowej).

Piosenek można nauczyć się na pamięć, można spróbować je odtworzyć, grając je na domowych instrumentach. Zabrać płytę w podróż czy po prostu radośnie tańczyć przy dźwiękach, gdy tylko chcemy.

Dziecku z pewnością spodobają się odgłosy zwierząt, które można naśladować podczas śpiewu, ciekawa tematyka, jak również piosenki wykonywane w różnym stylu, w tym także kołysanka, której maluch może się nauczyć i nucić do snu. Podczas wspólnego śpiewania zestaw ten umożliwi nam naukę liczenia, poznawania dni tygodnia, czy naukę angielskich liczebników.

Na plus przemawia również cena: 17,99 (w niektórych sklepach zestaw książka plus płytę otrzymamy już w cenie 13 złotych).

Polecam!

Dziękujemy wydawnictwu Edgard za udostępnianie egzemplarza recenzenckiego książki.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. OlkaG OlkaG

    Akurat z tą publikacją się nie spotkałam, ale moja Julka uwielbia Lippy & Messy ( w wersji książkowej i bajkowej:)) oraz Dorę. Nauka języka obcego poprzez zabawę, śpiewanie i słuchanie piosenek, oglądanie bajek czy rozwiązywanie łamigłówek jest fantastycznym pomysłem! U nas się sprawdza. Julka sama z siebie powtarza już wiele angielskich słówek.