Amarelki od Amarello – zdrowa przekąska dla malucha

Wśród mam najmłodszych dzieci szczególnie popularne są chrupki kukurydziane. Tymczasem ich miejsce, może nie w 100%, ale w szerokim wymiarze, powinny zastąpić Amarelki – talarki bezglutenowe o świetnym składzie.

Skład: melasa buraczana*, ekspandowane nasiona amarantusa* (34%), nasiona sezamu*, ekspandowane ziarno prosa*, miazga sezamowa*, miód*.
* produkt rolnictwa ekologicznego

SONY DSC

Amarelki zawierają amarantus (więcej o amarantusie w diecie dziecka tutaj), który ma więcej żelaza niż szpinak czy pszenica (ponad 5-krotnie więcej), zawiera lepiej przyswajalne białko niż te z mleka czy soi, zawiera skrobię lepiej przyswajalną niż ta pochodzącą z kukurydzy. Wszystko to sprawia, że amarantus jest świetnym składnikiem, który powinien zagościć na stałe w diecie dziecka, na przykład w formie takich słodkich amarelek.

SONY DSC

Jednak uwaga – ciasteczka zawierają miód i sezam, dlatego warto wprowadzać produkt ostrożnie, szczególnie u dzieci skłonnych do alergii.

Niestety minusem jest cena – 8-9 złotych za opakowanie

Ogólna ocena:

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.