Aktywność fizyczna i suplementacja w procesie powrotu do formy po ciąży

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Po ciąży zdecydowanie warto dać sobie pewien czas, aby odpocząć po trudach porodu i przyzwyczaić się do nowego trybu życia. Jednak zawsze w życiu kobiety przychodzi moment, w którym zdaje sobie ona sprawę z tego, że czas coś zrobić z nadprogramowymi kilogramami uzyskanymi w ciągu ostatnich miesięcy. Jak to zrobić najskuteczniej – czyli na zawsze?

Postaw na zbilansowaną dietę

Podstawą każdego odchudzania zawsze powinna być dieta. Jednak w procesie dojścia do formy sprzed ciąży chodzi nie tylko o to, aby pozbyć się dodatkowych kilogramów na wadze. Bardzo ważne jest także wzmocnienie osłabionych mięśni, szczególnie tych w obrębie brzucha. One wymagać będą wyjątkowej delikatności. Zanim jednak zabierzesz się za ćwiczenia, postaw na zmiany w swoim żywieniu. To najwyższy czas na to, abyś jadła jak najwięcej warzyw i owoców, chudego mięsa, ryb, nabiału i pełnych ziaren zbóż. Zatroszcz się o to, by Twoje posiłki były jak najmniej przetworzone. Wybieraj produkty z najlepszych jakościowo źródeł i przyrządzaj jedzenie w domu, unikając smażenia, panierek czy półproduktów. 

Zacznij być aktywna fizycznie!

Zbilansowana dieta o odpowiedniej kaloryczności powinna w procesie powrotu do formy iść w parze z aktywnością fizyczną. Bardzo trudno jest się do niej zmobilizować, zwłaszcza mając małe dziecko wymagające nieustannej uwagi. Ciężko jest też przekonać siebie samą do uprawiania sportu, gdy nigdy nie miało się z nim do czynienia. Zdecydowanie jednak warto to zrobić. Wybierz coś, co Cię zachęca – wielogodzinne spacery z psem i wózkiem po okolicy, poranny jogging, gdy jeszcze wszyscy śpią i wreszcie możesz mieć chwilę tylko dla siebie. A może joga w fitness klubie z koleżankami? Tylko na początku może być trudno. Jednak nim się obejrzysz, wpadniesz w nawyk zdrowej aktywności fizycznej i nie trzeba będzie Cię już do niej zachęcać. A efekty? Przestaniesz się na nich koncentrować, za to inni z pewnością je dostrzegą!

Wspieraj swoje zdrowie

Czasami może zdarzyć się tak, że Twoja dieta nie obejmie wszystkich potrzebnych Ci składników. Musisz też pamiętać o tym, że wzmożona aktywność fizyczna wymagać będzie dostarczania ciału większej ilości składników odżywczych. Również sama ciąża i połóg były dla organizmu wyczerpujące, więc trzeba pomyśleć o regeneracji. Na https://noblehealth.pl/produkty/wszystkie-na-odchudzanie znajdziesz produkty, które możesz spróbować zażywać pomocniczo w procesie odchudzania. 

Witaminy, minerały, ekstrakty z roślin wpływających na trawienie, zawierających liczne enzymy czy probiotyki. To wszystko może przyczynić się do odczucia poprawy i zauważenia rezultatów odchudzania! Pamiętaj jednak, że nie istnieją magiczne tabletki na odchudzanie. Kluczem jest zdrowa dieta, aktywność fizyczna i Twoja silna wola!

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*