Aerius syrop – działanie i opinie

Aerius syrop to jedna z dostępnych form leku Aerius. Na rynku są również tradycyjne tabletki, jak i tabletki rozpuszczalne w ustach.  Substancją czynną w leku jest desloratadyna, która stosowana jest w łagodzeniu objawów chorób alergicznych.

Jak działa Aerius syrop i jakie ma opinie? Czy jest lepiej tolerowany od innych dostępnych leków?

Aerius syrop – kiedy stosować?

Aerius w syropie stosowany jest u osób z alergią. Dostępny jest tylko na receptę. Najczęściej zalecany jest do:

 • do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błon śluzowych nosa (katar sienny, uczulenie na roztocza),
 • do usuwania przewlekłej pokrzywki, świądu i zmian skórnych.

Jak działa Aerius syrop?

Aerius w syropie zawiera desloratydynę, substancję czynną, która ma działanie przeciwhistaminowe (lek przeciwhistaminowy II generacji). Działanie substancji aktywnej jest proste, chodzi o blokowanie receptorów, do których zazwyczaj przyłącza się histamina, odpowiedzialna za powstawanie reakcji alergicznych.

W ten prosty sposób dochodzi do zablokowania objawów alergii. Organizm przestaje atakować sam siebie. Niestety skuteczność preparatu Aerius mierzona w porównaniu do placebo nie jest obiecująca. Przykładowo dla Aerius zmniejszenie objawów do 31%, a dla placebo do 26%…to jednak liczby, które nie bardzo przekonują.

Aerius syrop

U kogo nie należy stosować?

Aerius syrop nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 1 roku życia. U dzieci do drugiego roku życia również syrop nie jest specjalnie zalecany, bo u tak małych pacjentów trudno stwierdzić, czy objawy mają charakter alergiczny czy inny.

Stosowanie leku może wywołać przykre objawy uboczne. Najczęstsze to:

 • zmęczenie,
 • suchość w jamie ustnej,
 • bóle głowy,
 • biegunka,
 • gorączka,
 • bezsenność.

Aerius syrop opinie

Aerius w syropie, mimo dość mało optymistycznych wyników badań naukowcy, ma dobre opinie wśród rodziców. Jest pomocny w trakcie leczenia uciążliwego kaszlu, zwłaszcza tego pojawiającego się po położeniu dziecka do łóżka, jak również uporczywego ropnego kataru towarzyszącego dziecku przez większą część roku. Lek pozwala poradzić sobie z objawami alergii, niestety u wielu małych pacjentów pojawiają się niemal wszystkie skutki uboczne, które zmniejszają satysfakcję z jego stosowania.

Aerius syrop ma w konsekwencji równie wiele zwolenników co przeciwników.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Joanna Joanna

  Córką ma 6 lat od dwóch tygodni stosuje aerius nie skarży się na żadne dolegliwości wręcz przeciwnie w końcu po 3 miesiącach pozbyłysmy się ropnego uporczywego kataru

 2. violla violla

  Miałam straszne obawy przed podaniem Aerius, bo staram się ograniczać podawanie leków do minimum, ale odwazyłam się i jestem zadowolona. Katar i kaszel jak ręką odjął po pierwszej dawce. Córka ma 6 lat i na szczęście objawów ubocznych nie było.

 3. Gosia Gosia

  witam czy ten syrop pomoze w wysypce?

 4. Arek Arek

  Witam. Jak podajecie aerius? Rano czy wieczorem?