Activity Original w nowej, odświeżonej wersji

Activity to gra kultowa oparta na klasycznych zasadach – kalamburach. Wydana po raz pierwszy w 1993 roku.  Odtąd chętnie wybierana jako gra familijna i imprezowa.

Teraz dostępna w nowej, odświeżonej wersji.

SONY DSC

Planszówka polecana jest dla osób od 12 roku życia. Przygotowana dla minimum trzech graczy, optymalnie 4.

Zasady są bardzo proste, jednak niektóre hasła są na tyle trudne, że mam wątpliwość, czy 12-latek sobie z nimi poradzi.

SONY DSC

Gracze dzielą się na dwie grupy.

Zadaniem jest odgadywanie haseł znajdujących się na kartach. Hasła można narysować, pokazać lub opowiedzieć (w zależności od pola, na którym się znajdujemy).

Karty z hasłami dostępne są w trzech stopniach trudności – 3,4 i 5 – to gracz decyduje, który wybiera. Czas odgadywania hasła wyznacza klepsydra.

Na kartach znajdują się również hasła na polu czerwonym. Jeśli na nie trafimy, odgadywać hasła może każda osoba – podział na grupy nie obowiązuje. Odgadnięcie haseł pozwala na uzyskanie znacznie więcej punktów i szybsze dotarcie do mety – to urozmaica zabawę.

SONY DSC

Niestety nie miałam możliwości zapoznać się ze starszą grą, dlatego nie wiem, czy nowa wersja została rzeczywiście dobrze poprawiona. To, co się rzuca na pierwszy rzut oka to ilość kart – najwięcej jest kart z numerem 5 i 4, trochę mniej 3. Poprzednia wersja zawierała najmniej kart z numerem 5. Producent wziął do serca tą uwagę i poprawił grę.

SONY DSC

Inny zarzut to duże pudełko, które można byłoby znacznie zmniejszyć, nieco zmniejszając planszę. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale rzeczywiście we wnętrzu pudła…pustki, można byłoby, gdyby taka była wola, rozplanować je oszczędniej.

Plus za staranne wykonanie i prostą szatę graficzną (jeśli taką lubimy).

Dziękujemy za udostępnienie gry do recenzji.

 

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.