Aby kąpiel była przyjemnością…

Zdecydowanie każde dziecko zachwyci się bańkami mydlanymi robionymi w tradycyjny sposób przez osobę, która towarzyszy mu podczas kąpieli lub wytwarzanymi przez specjalne kąpielowe akcesoria. Wiele radości może też sprawić dmuchane koło ratunkowe. Umieszczając w nim dziecko można wymyślać zabawy imitujące ślizganie się po dnie wanny.

Wszystko zależy od naszej inwencji. Ważne jest natomiast, aby zabawki dostosować do wieku i zainteresowań maluchów. Nie kupujmy ich na wyrost, ponieważ może okazać się, że będziemy jedynymi osobami, które się nimi zachwycają. Zabawki warto również chować. Dzieci szybko tracą zainteresowanie danym przedmiotem. Pamiętajmy, aby wanna nie była wystawą kąpielowych rozmaitości. Wkładajmy do niej to, z czego aktualnie nasze dziecko korzysta i co jakiś czas przypominajmy mu o zapomnianych zabawkach.
Już od pierwszych chwil życia naszego dziecka warto przekonać je do zbawiennych właściwości kąpieli. Niech codzienna wieczorna higiena stanie się przyjemnym rytuałem i czasem, który spędzicie razem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Ewa, 27 lat. Na swoje szczęście czekała 5 zim. Stara się pogodzić bycie mamą z egoistycznymi przyzwyczajeniami. Czyta, szuka informacji, słucha rad doświadczonych mam, próbuje znaleźć złoty środek i wychować córkę na dobrego człowieka. Póki co, widzi małą kopię siebie, która sprawia, że pełną piersią, czuje, że żyje.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. anka484 anka484

    Co do kąpielowej gąbki to miałabym troszkę zastrzeżeń co do higieny. Nie jesteśmy w stanie jej dobrze wymyć po kolejnych kąpielach i mogą się w niej gromadzić bakerie.
    Fajnie sprawdza się natomiast taka podstawka ale z materiału plastik mamy większe możliwość dokładnego wymycia jej:)