Aby kąpiel była przyjemnością…

Kiedy maluszek potrafi już stabilnie siedzieć, warto zaproponować mu przeprowadzkę do dorosłej wanny i tym samym urozmaicić wieczorne kąpiele.  Codzienny rytuał może stać się prawdziwą przyjemnością zarówno dla rodziców, jak i dla młodego odkrywcy. Zabawa w wodzie potrafi zmęczyć nawet najbardziej energiczne dziecko, a nawet wyciszyć i ułatwić zasypianie.  

Przydatne akcesoria

Od czego warto zacząć przygodę? Jeśli obawiamy się o to, że maluszek straci równowagę i poślizgnie się w wannie, należy pomyśleć o zabezpieczeniu jej dna. Rozwiązaniem jest zainwestowanie w kąpielową gąbkę w wesołym, wyrazistym kolorze. Dostaniemy ją w sklepie z dziecięcymi akcesoriami, koszt ok. 14zł.

Należy jednak pamiętać o tym, że wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji. Przed pierwszą kąpielą warto ją sparzyć wrzątkiem. Po każdym kontakcie z wodą należy ją dokładnie opłukać i wysuszyć, aby nie była siedliskiem dla bakterii. Powinno się ją wymienić po 2-3 miesiącach. Można również zastosować najzwyklejszą tetrową pieluszkę, która zapobiegnie poślizgom. Także w tym przypadku higiena „kąpielowego pomocnika” wygląda prawie identycznie.

Stojąc przed dylematem: myjki, gąbki czy własne dłonie, starajmy się wybrać to, co jest dla nas najwygodniejsze. Rynek  dziecięcych akcesoriów daje nam możliwość wyboru wielu interesujących produktów, które potrafią przemienić nudny higieniczny zabieg we wspaniałą zabawę. Możemy urozmaicić kontakt z wodą kąpielowymi krzesełkami, a nawet leżaczkami (ich cena waha się od 20zł do 100zł).  W sklepach dostępne są specjalne ronda do mycia główek (cena ok. 15zł w sklepach internetowych), które chronią wrażliwe oczy przed kontaktem z wodą i szamponem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Ewa, 27 lat. Na swoje szczęście czekała 5 zim. Stara się pogodzić bycie mamą z egoistycznymi przyzwyczajeniami. Czyta, szuka informacji, słucha rad doświadczonych mam, próbuje znaleźć złoty środek i wychować córkę na dobrego człowieka. Póki co, widzi małą kopię siebie, która sprawia, że pełną piersią, czuje, że żyje.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. anka484 anka484

    Co do kąpielowej gąbki to miałabym troszkę zastrzeżeń co do higieny. Nie jesteśmy w stanie jej dobrze wymyć po kolejnych kąpielach i mogą się w niej gromadzić bakerie.
    Fajnie sprawdza się natomiast taka podstawka ale z materiału plastik mamy większe możliwość dokładnego wymycia jej:)