9-latek poślubił 62-letnią kobietę

To nie jest normalne, ale praktykowane.

62-letnia kobieta, matka pięciorga dzieci, Helen Shabangu odnowiła właśnie śluby z 9-letnim chłopcem, Sanele Masilela. Ceremonia odbyła się w RPA kilka dni temu. Para formalny ślub wzięła w zeszłym roku, tegoroczna ceremonia, która odbyła się w rodzinnym mieście panny młodej w połowie lipca, stanowiła element tradycji mający zagwarantować przychylność przodków.

Dlaczego uroczystość odbyła się drugi raz?

Ponieważ zażyczył sobie tego chłopiec, bo uskarżał się, że obie rodziny nie uznają tego małżeństwa i żeby mogło być oficjalnie zatwierdzone, potrzebna jest część tradycyjna. Jej celem jest ponadto poznanie się dwóch rodzin.

slubW rzeczywistości kobieta ma męża a uroczystość zaślubin z 9-latkiem odbyła się w jego towarzystwie. Mężczyzna podkreślił: „Moje dzieci i ja jesteśmy zadowoleni, ponieważ nie mamy problemu z jej poślubieniem chłopca i nie obchodzi mnie, co mówią inni.”

Skąd pomysł o ślubie? Sanele, uczeń czwartej klasy, podzielił się swoimi wizjami z dorosłymi. Miał on ich doświadczać za sprawą swojego zmarłego dziadka, który nigdy się nie ożenił. Ponoć duch chciał, aby jego wnuk zrobił to w jego imieniu. Gdyby dorośli na to nie pozwolili, chłopiec by umarł lub zwariował – twierdzą zgromadzeni na uroczystości.

Na weselu była biała suknia, tort, przyjęcie, goście…

Co na to rodzice chłopca?

„Ludzie pytają, czy będą żyć razem, spać razem, mieć dzieci, ale powtarzam im, że po ślubie wszystko wróci do normy nic się nie zmieni” – powiedziała mama chłopca – Cała ta ceremonia jest po to, by uczynić naszych przodków szczęśliwymi. Po to, by zdrowie chłopca nie było zagrożone”. 

Chłopca zbadali pracownicy socjalni, oceniając jego zdrowie psychiczne. Jest zdrowy. Stwierdzono, że praktykuje jedynie kulturę, w której dorasta.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mola Mola

    dziwne, ale skoro się wychowuje w takiej kulturze…

Polecane tematy