8 szybkich sposobów na ukąszenie komara

Bazylia na komary

Gdy dziecko ugryzie komar, warto sięgnąć po bazylię. Ma ona w składzie kamforę, która działa podobnie jak mentol – chłodzi i zmniejsza problem z bolesnością po ugryzieniu komara. Wystarczy kilka liści lekko ubić i przyłożyć do miejsca, gdzie ugryzł komar.

Mleko i woda

Zadziwiający sposób? Podobno działa! Wystarczy wymieszać w równej proporcji odtłuszczone mleko i wodę i przecierać skórę nasączoną w miksturze ściereczką lub chusteczką.

Lód po ugryzieniu komara

Pomocny na ból po ukąszeniu może być lód. Przyłożony ostrożnie do skóry zmniejsza pod wpływem zimna naczynia krwionośne, czego skutkiem jest mniejsze wydzielanie histaminy, a na końcu mniej dotkliwe swędzenie.

miejsca po ugryzieniach komara

ugryzienia komara

Miód na ukąszenia komarów

Miód (najlepiej skrystalizowany) to prosty sposób na szybką pomoc po ugryzieniu komarów. Jeśli maluch nie protestuje przeciwko jego lepkości, można wykorzystać działanie antybakteryjne miodu. Dermatolodzy wskazują, że naniesienie miodu na skórę pozwala zmniejszyć dyskomfort związany ze swędzeniem.

Torebka po herbacie na ukąszenie komara

Torebki po zaparzonej herbacie (lekko ciepłe) nakładane na ukąszenie po komarze zmniejszają ból i obrzęk. Dlatego z powodzeniem mogą być stosowane, gdy nie mamy nic pod ręką, co mogłoby zmniejszyć swędzenie.

A Wy znacie sprawdzone sposoby na ukąszenie komarów? Podzielcie się, być może komuś w ten sposób uratujecie wakacje ;)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. myszak myszak

    Świetne sposoby, zwłaszcza ten z torebką po herbacie ;)

  2. Luna Ksiez Luna Ksiez

    Pasta do zebow dobra na wszystko slyszalam ze naprawdepomaga na komary, ja znam tez inne sposoby ale nie dla dzieci ;)