8 szybkich sposobów na ukąszenie komara

Kochamy lato, bo jest ciepło, można spędzać wiele czasu na świeżym powietrzu, w ulubiony sposób. Niestety przyjemność tę uprzykrzają często komary. Na szczęście znamy naturalne, skuteczne sposoby na to, co wydaje się nieuniknione…

Jak ukoić ból po ugryzieniu komara w prosty sposób, sięgając po produkty, które zawsze mamy pod ręką? Oto lista niezawodnych sposobów.

Olejki eteryczne na komary

bugsMożesz sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego, lawendy, oleje kokosowe, które skutecznie łagodzą świąd, ból, zmniejszają obrzęk, dodatkowo działają antybakteryjnie (olejek z drzewa herbacianego), co zmniejsza infekcje oraz ogranicza potrzebę drapania się. Jeśli olejek jest zbyt skoncentrowany, przed naniesieniem na skórę można rozcieńczyć go w wodzie.

Sok z cytryny lub limonki po ugryzieniu komara

Cytrusy mogą skutecznie zmniejszyć świąd po ugryzieniu komara. Dodatkowo działają antybakteryjnie. Jednak warto je trochę rozcieńczyć w wodzie, by ich działanie na delikatną skórę dziecka nie było zbyt intensywne.

Pasta do zębów na ugryzienie komara

Pasta do zębów ma wiele zastosowań. Niektórzy skutecznie stosują je na różne zmiany na skórze, na przykład wypryski. Można ją nanieść również na bąbel po ugryzieniu komara.

Jak to działa? Zawarty w paście menol daje uczucie chłodu, co pozwala zmniejszyć problem ze swędzeniem. Dodatkowo działanie ściągające umożliwia zmniejszenie obrzęku.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. myszak myszak

    Świetne sposoby, zwłaszcza ten z torebką po herbacie ;)

  2. Luna Ksiez Luna Ksiez

    Pasta do zebow dobra na wszystko slyszalam ze naprawdepomaga na komary, ja znam tez inne sposoby ale nie dla dzieci ;)