6 najciekawszych aplikacji dla matek

Inf. prasowa komentarzy: 0

Mamy mają wiele obowiązków. Muszą być w tym samym czasie opiekunką, kucharką, sprzątaczką, a także wcielać się w szereg innych zawodów – dietetyczek, pielęgniarek, lekarzy i tak dalej. Wsparciem dla matek mogą być ciekawe aplikacje na smartfony. Przedstawiamy 6 najciekawszych z nich.

1. Moje Dziecko

Aplikacja „Moje Dziecko” została przygotowana przez polskich pediatrów i stała się z miejsca świetnym poradnikiem zarówno dla mam, jak i dla ojców dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Zawiera cenne informacje dotyczące zdrowia dziecka i etapów jego rozwoju. Wyposażono ją w zakładkę „Dzienniczek”, w której można zapisywać ważne daty kolejnych szczepień i prowadzić notatki dotyczące wagi i wzrostu malucha.

Aplikacja ma wspierać rodziców w kompleksowej opiece nad niemowlakiem. Zawiera porady Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego lek a także filmy edukacyjne dotyczące karmienia piersią. Podzielona jest na moduły: „Rozwój”, „Dieta”, „Pielęgnacja” oraz funkcjonalne „Siatki centylowe”.  Aplikacja działa na smartfonach wyposażonych w system Android i iOS.

2. Aplikacje zastępujące elektroniczną nianię

W tej kategorii aplikacji dla matek mamy szeroki wybór. To między innymi aplikacja Baby Monitor & Alarm. Po zainstalowaniu jej na swoim telefonie staje się ona elektroniczną nianią. Wystarczy położyć smartfon z włączoną aplikacją w sypialni dziecka, a w momencie, gdy maluszek się obudzi, telefon zadzwoni na podany przez mamę numer telefonu. Wadą aplikacji Baby Monitor & Alarm jest to, że trzeba mieć drugi telefon, na który zostanie wysłany alarm po przebudzeniu dziecka.

Dodatkową opcją w aplikacji Baby Monitor & Alarm jest odtwarzanie kołysanek czy tzw. białego szumu bądź nagranego głosu rodziców w reakcji na płacz maluszka.

3. LactMed

Aplikacja adresowana do mam karmiących piersią. Pozwala sprawdzić, czy lek, który kobieta zamierza zażyć, jest przeznaczony dla matek karmiących i będzie bezpieczny dla dziecka.  Aplikacja oferuje kompleksowe informacje dotyczące medykamentów, ich działania oraz ewentualnych skutków ubocznych i bezpieczeństwa ich stosowania w kontekście karmienia piersią.

4. OneNote

Mamy mają tysiące obowiązków, którym muszą podołać. Łatwiej będzie im na co dzień nie zapominać o zakupach, sprzątaniu, praniu czy prasowaniu, jeśli zrobią dla siebie „listę rzeczy do zrobienia, zapamiętania itp.”. Aplikacje One Note czy Evernote umożliwiają tworzenie różnych list, podglądanie ich i uzupełnianie na bieżąco dosłownie w dowolnym momencie. Są one praktycznym rozwiązaniem.

W ramach OneNote w jednym miejscu będzie można trzymać ważne informacje na temat życia swojej rodziny. Wszystkie listy można poukładać w czytelnych zakładkach, np. „co trzeba kupić?”, „co trzeba zrobić?”, „ważne informacje”, „dane dzieci” itp.

5. Sound Sleeper

Dla wielu matek horrorem jest usypianie ich pociech – tak w ciągu dnia, jak wieczorem czy w godzinach nocnych. Wiele niemowląt zasypia tylko przy tzw. białym szumie. Nie musimy przy tym wydawać bez końca takich dźwięków samodzielnie. Wystarczy sięgnąć po aplikację Sound Sleeper (jest ona darmowa), aby uzyskać wybór szeleszczących dźwięków, podobnych do naturalnych odgłosów, do jakich przywykło dziecko rozwijające się w łonie matki. Można w ramach tej samej aplikacji nagrać ulubione kołysanki czy piosenki, a nawet monitorować w statystykach, jak długo i ile razy w ciągu dnia dziecko miało drzemkę.

6. The Wonder Weeks

Jak zrozumieć dziecko i rozpoznać, na jakim etapie rozwojowym właśnie się znajduje? Dlaczego nasza pociecha zachowuje się tak, a nie inaczej? Humory dziecka mogą się szybko zmieniać. Mówi się też o tak zwanych skokach rozwojowych. Aplikacja The Wonder Weeks może pomóc mamom zrozumieć dziecko i jego etapy rozwoju. W aplikacji znajdziemy opisy tego, jak rozwija się maluch i z czym się mierzy w danym momencie życia.

Aplikacje na telefon mogą być wsparciem dla każdej matki i ułatwiać jej życie. To doradcy i asystenci, którzy są dostępni dla mam 24 godziny na dobę. W przypadku aplikacji wymagających połączenia z siecią, warto mieć szybki internet UPC, dzięki czemu nie pojawią się problemy z płynnością działania tych programów.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.