5 zalet butelki antykolkowej. Czy warto ją mieć?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Kolki to niemowlęca przypadłość, która wywołuje niepokój rodziców. Widok płaczącego dziecka, którego nie da się niczym uspokoić, ściska za serce. Jednym ze sposobów na uniknięcie tej dolegliwości jest wybór odpowiedniej butelki do karmienia. Sprawdź, jakie zalety ma antykolkowa butelka i dowiedz się, czy warto ją mieć.

Butelka antykolkowa, chociaż przypomina klasyczną butelkę do karmienia, posiada specjalny system zmniejszający ryzyko przedostawania się pęcherzyków powietrza do mleka. Mają w tym pomóc np. zaworki w smoczku, wentylowana podstawa czy zastosowanie specjalnej rurki odpowietrzającej. Przełomem jednak okazuje się butelka antykolkowa Haberman, która posiada unikalny system odpowietrzający – jak na razie jeden z najbardziej skutecznych. Dowiedz się, dlaczego warto ją mieć.

1. Dziecko nie połyka powietrza

Najczęstszą przyczyną kolki u niemowląt jest połykanie nadmiaru powietrza. Problem ten skutecznie eliminuje butelka antykolkowa Haberman poprzez zastosowanie systemu, w którym smoczek tworzy odrębną komorę szczelnie wypełnioną pokarmem. Powietrze wypchnięte do wnętrza butelki nie miesza się z mlekiem znajdującym się w smoczku.

Warto przy tym podkreślić, że smoczek pozostaje wypełniony pokarmem niezależnie od kąta nachylenia butelki. Dziecko nie połyka powietrza, a więc ryzyko pojawienia się kolki zostaje wyeliminowane.

2. Eliminuje nadmierne ulewanie pokarmu

Klasyczne smoczki od butelek antykolkowych powodują samoczynne wypływanie pokarmu. Skutkuje to koniecznością szybkiego połykania mleka przez niemowlę, a co z kolei może prowadzić do nadmiernego ulewania jedzenia.

I w tym przypadku zaletą butelki antykolkowej Haberman jest eliminowanie tego problemu. Niewielka ilość pokarmu w smoczku nie powoduje samoczynnego wypływania jedzenia. Dochodzi do tego wyłącznie pod wpływem ssania – dzięki temu dziecko samodzielnie decyduje o tym, w jakim tempie pokarm będzie wypływał.

3. Nie zaburza naturalnego odruchu ssania

Samoczynne wypływanie pokarmu ze smoczka może rozleniwiać niemowlę. Prowadzi to do zaburzania naturalnego odruchu ssania, co skutkuje grymaszeniem podczas przystawiania do piersi. Dziecko niechętnie pobiera pokarm samodzielnie, ponieważ musi włożyć to sporo wysiłku. Woli więc butelkę, z której mleko wypływało szybciej.

Innowacyjna butelka antykolkowa stworzona jest do karmienia naprzemiennego. Jako że niemowlę musi włożyć odpowiedni wysiłek w ssanie, równie chętnie powraca do pobierania pokarmu z piersi.

4. Możliwość korzystania z jednego rodzaju smoczka do wieku 6 miesięcy

Większość standardowych butelek antykolkowych posiada kilka różnych smoczków – w zależności od wieku dziecka. Jest to związane z różną wielkością dziurek, które decydują o tempie wypływania pokarmu ze smoczka.

Wybierając nowoczesną butelkę antykolkową, nie musisz pamiętać o wymianie smoczka na większy – w przypadku starszego dziecka. Smoczek jest uniwersalny – z tego samego rozmiaru mogą korzystać zarówno noworodki, jak również niemowlęta do 6 miesiąca życia.

Pamiętaj jednak, aby smoczek wymienić na nowy po ok. 3 miesiącach regularnego używania lub wcześniej – gdy dojdzie do jego uszkodzenia.

  • Łatwe utrzymanie w czystości

Każda antykolkowa butelka powinna dawać możliwość łatwego oraz szybkiego montażu i demontażu. Pozwala to bowiem na zachowanie higieny podawania kolejnych porcji pokarmu. Dlatego większość dostępnych na rynku modeli składa się zasadniczo z trzech elementów: butelki, nakładki na smoczek oraz smoczka.

Nie oznacza to jednak, że butelka antykolkowa z innowacyjnym systemem charakteryzuje się trudniejszym montażem. Wręcz przeciwnie – została zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby mam. Montaż można przeprowadzić tylko jedną ręką – cały proces sprowadza się do wykonania zaledwie trzech ruchów: nałożenia smoczka na nakrętkę, domknięcia filtra oraz zakręcenia butelki. Demontaż wygląda podobnie – trzeba wykonać czynności w odwrotnej kolejności. Dzięki temu zaś, że butelkę można „rozebrać” na kilka części, utrzymanie w czystości jest łatwiejsze.

Antykolkowa butelka – warto ją mieć

Butelka antykolkowa może okazać się niezawodnym wsparciem w okresie karmienia. Warto po nią sięgnąć nie tylko wtedy, gdy niemowlę zmaga się z bolesnymi i uciążliwymi kolkami. Butelka z innowacyjnym systemem oddzielającym pokarm w smoczku świetnie sprawdzi się także m.in. gdy:

  • chcesz uniknąć nadmiernego ulewania pokarmu u malucha
  • zależy Ci na karmieniu łączonym – tak, by nie zniechęcać noworodka do ssania piersi.

W nowoczesną butelkę antykolkową Haberman warto się zaopatrzyć – szczególnie że nie jest droższa w porównaniu z innymi butelkami tego rodzaju. Kosztuje średnio 30 zł – nie jest to duży wydatek, a przynosi wiele korzyści.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.