5 sposobów na nudności w ciąży

Mdłości w ciąży to typowe uczucie, które towarzyszy przyszłym mamom. Przykre symptomy mogą występować jedynie po przebudzeniu lub w różnych sytuacjach w trakcie całego dnia. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, by przetrwać najtrudniejsze chwile.iStock_000014247676XSmall

 1. Po przebudzenia nie wstawaj od razu. Poleż trochę w łóżku, potem powoli usiądź, zanim wstaniesz.
 2. Zanim wstaniesz z łóżka zjedz coś: sucharek, owoc lub jogurt powinny zmniejszyć niemiłe symptomy.
 3. Nie dopuszczaj do sytuacji, kiedy odczuwasz duży głód. Jedz małe porcje, przegryzaj coś przez cały dzień, gdy tylko poczujesz niewielkie łaknienie.
 4. Gdy poczujesz, że przychodzi fala mdłości, usiądź, pochyl głowę i oprzyj czoło o kolana. Głęboko oddychaj.
 5. Stosuj w kuchni świeży imbir. Doprawiaj nim potrawy z mięsa, zupy, sałatki owocowe i warzywne. Możesz pić również ciepłą herbatkę imbirową (lub rumiankową z plasterkiem imbiru) kilka razy dziennie: niesłodzoną lub posłodzoną łyżeczką miodu.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Paulina Paulina

  Z pewnością każdej przyszłej mamie przy nadziei powyższe 5 rad pomoże zadbać o swoje lepsze samopoczucie i maluszka w brzuszku.

 2. Dragomira30 Dragomira30

  Mi szczególnie przypadła do gustu ostatnia porada. W trzecim miesiącu ciąży z czajniczkiem pełnym herbatki imbirowej praktycznie sie nie rozstawałam. Urozmaicałam czasem jej smak miodem, tak jak wspomniano w artykule, a czasem plasterkiem cytryny. Smakuje pysznie i łagodzi mdłości może nei na długo, ale za to od razu.

 3. an an

  mi się wydaje, że dobrym sposobem na mdłości oprócz pięciu powyżej wymienionych jest mieć dużo zajęć, gdy kobieta nie ma czasu myśleć o ciąży to mdłości się jej nie imają. zauważyłam to u siebie, zarówno przy pierwszej jak i przy drugiej ciąży miewam mdłości, a nawet wymioty i to nie tylko, gdy poczuję jakiś nieprzyjemny zapach ale też i wtedy gdy coś „paskudnego” zobaczę. Ale gdy jestem w towarzystwie (np. koleżanki wpadną na ploty) całkiem zapominam co to mdłości, ciekawa rzecz! poza tym wydaje mi się, że mdłości mogą też być sprawą psychiki, wrażliwsze kobiety je mają, mniej wrażliwe nie.