5 seriali rodzinnych. To się ogląda!

Rodzinna tradycja oglądania seriali może okazać się doskonałym sposobem na spędzanie czasu w jesienne lub zimowe wieczory. Jakie tytuły zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych? W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy zebrać pięć wyjątkowych seriali, które zawładną sercem widza w każdym wieku. Przy wyborze kierowaliśmy się nie tylko interesującą fabułą, ale także humorem i obecnością pouczających wątków. Sprawdź nasze top 5 seriali o rodzinie dla dzieci i dorosłych.

Dlaczego warto oglądać seriale z dzieckiem?

Niektórzy rodzice chronią swoje dzieci przed bezmyślnym oglądaniem telewizji. Taka postawa jest jak najbardziej słuszna. Warto jednak wiedzieć, iż obecnie bajki i seriale dostępne są nie tylko w tym tradycyjnym medium. Wiele współczesnych produkcji została stworzona z myślą o połączeniu edukacji z nauką umiejętności społecznych. Jednocześnie, twórcy seriali tego typu pomyśleli nie tylko o najmłodszym odbiorcy. Dzięki temu, oglądanie historii familijnych na ekranie sprawia przyjemność również rodzicom. Jakie więc seriale polecamy?

Idealne seriale dla dziecka i dorosłego w 2021 roku

Basia

Na początek proponujemy historię stworzoną z myślą o przedszkolakach i nie tylko. Polski serial miał swoją premierę w 2017 roku i już wtedy przyciągnął przed ekrany tysiące dzieci z całego kraju. Licząca 5 odcinków animacja powstała na bazie książek autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Serial opowiada historię pięcioletniej Basi, która odkrywa przed widzem swój świat codzienności, obfity w liczne przygody. Wraz z główną bohaterką widz może wybrać się do zoo, przedszkola a także na różnego rodzaju wycieczki. Piękna opowieść okraszona kolorową i przyjazną dziecku animacją gwarantuje nie tylko sporo humoru, ale również ciekawe przemyślenia i chwilę wzruszeń. W 2019 roku powstał również film pełnometrażowy ,,Basia 2”, który dodatkowo uzupełnia świat głównej bohaterki. Polska produkcja to doskonała propozycja do wspólnego seansu ze swoimi maluchami.

Świnka Peppa

Brytyjska ,,Świnka Peppa” to absolutny fenomen, łączący w sobie prostotę animacji oraz żywe charaktery postaci. Klasyczny humor i naturalność to aspekty, które przemówiły za popularnością tej kreskówki wśród młodych, jak i starszych widzów. Serial opowiada historię sympatycznej rodziny świnek, które mierzą się z różnymi przygodami codzienności. Tytułowa Peppa to postać, która zaprzecza stereotypom, a jednocześnie da się lubić. Chcesz nauczyć dziecko podstawowych wartości społecznych, a przy okazji zapewnić mu rozrywkę? Włącz mu Świnkę Peppe, a może i Ty nauczysz się czegoś nowego!

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Wśród czytelników tego wpisu z pewnością znajduje się niejeden miłośnik literatury. Biorąc pod uwagę ten aspekt, nie mogliśmy ominąć wyjątkowej produkcji, która trafiła do zbioru platformy Netflix w 2017 roku. ,,Seria Niefortunnych Zdarzeń”, czyli ekranizacja serii książek dla młodzieży autorstwa Lemony’ego Snicketa to propozycja nietuzinkowa, okraszona mrokiem a jednocześnie wciągająca do granic. Serial opowiada historię trójki osieroconego rodzeństwa, które trafia pod opiekę złego wuja – Hrabiego Olafa. Na łamach aż 13 książek, Wioletka, Klaus i Słoneczko starają się uciec od ,,nowego” rodzica, przeżywając szereg interesujących i pouczających przygód. Serialowa odsłona wyróżnia się nie tylko doskonałą grą aktorską, ale również wyjątkowym klimatem rodem z filmów Tima Burtona i ciekawą muzyką. Z uwagi na dość specyficzny charakter opowieści, pozycję tę polecam dla dzieci powyżej 7. roku życia, a nawet dla starszego odbiorcy. ,,Seria Niefortunnych Zdarzeń” to serial doceniany również przez nastolatków i dorosłych, z uwagi na wątki kryminalne przeplatane czarnym humorem. Jeśli masz starsze dzieci, seria na bazie książek Lemony’ego Snicketa będzie strzałem w dziesiątkę.

Wyspa Puffinów

To kolejna propozycja dla młodszych widzów. Irlandzka bajka, której bohaterami są ptaszki Oona i Baba przyciąga nie tylko kolorową animacją. Niejedno dziecko z pewnością zauroczy się relacją protagonistów, która stanowi bazę narracyjną ,,Wyspy Puffinów”. W kreskówce nie brakuje również wątków z zakresu wiedzy przyrodniczej, które często stoją na równi z tą serwowaną przez Animal Planet. Oprócz przyjemnej estetyki, ,,Wyspa Puffinów” przyciąga do siebie ciepłą atmosferą oraz możliwością zatopienia się w świat biologii i natury w łatwy i przystępny sposób. Uroczą animację polecamy rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

This is us

Amerykański serial o rodzinie łączy w sobie operę mydlaną i klasyczną opowieść familijną. Fabuła opowiadająca historię zwykłych ludzi pozbawiona jest efektów specjalnych czy wątków sensacyjnych. Mimo to wzrusza, zarówno dorosłego, jak i młodsze dziecko. W serialu można natknąć się na wątki takie jak: problemy rodzin adopcyjnych, dorastanie czy kwestię tożsamości społecznej i rasowej. ,,This is us” to propozycja dobra dla każdego fana kina, bez względu na wiek.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.