5 pomysłów na prezent na Dzień Matki

Prezenty dla mamy nie muszą być kosztowne. Nie trzeba na nie odkładać tygodniami, rezygnując z każdej przyjemności. Oczywiście jeśli mamy taką możliwość, to z pewnością wyjazd do SPA, ciekawa wycieczka, czy też drogie perfumy będą piękną niespodzianką. Jednak tylko w jednej sytuacji: kiedy nie będą występować samodzielnie, ale będą stanowić dodatek do ciepłego słowa, miłego gestu, poświęconego czasu i zaangażowania.
Poniżej zebraliśmy dla Was pięć pomysłów na prezent na Dzień Mamy. Każdy z nich może kosztować mniej niż 30 złotych. Wszystkie jednak wymagają czasu i dobrych chęci. Można je przygotować już z rocznym-dwuletnim dzieckiem, a na pewno z przedszkolakiem.

Kwiaty w doniczce

Bukiet na Dzień Matki nie musi być tradycyjny. Można pokusić się o coś innego, oryginalnego, co na dłużej zapadnie w pamięć.
Ciekawą opcją może być sprezentowanie kwiatka w doniczce z takim oto napisem (widocznym na zdjęciu poniżej).

prezent na dzień matki - kwiat

 

Ręcznie robione kwiatki

Można również pokusić się o wykonanie kwiatów samodzielnie. Dobrym pomysłem jest chociażby przygotowanie bukietu z bibuły. Wystarczy sięgnąć po kilka pasków bibuły, nożyczki i drucik.

Z bibuły wycinamy kwadrat o bokach 20 cm lub prostokąt 20×30 cm. Im więcej warstw bibuły wykorzystamy, tym kwiat będzie większy.

Kwadrat nacinamy na głębokość kilku centymetrów co 2 cm (w przypadku kwadratu w ten sposób nacinamy dłuższy bok). Następnie wzdłuż nacięć składamy bibułkę. Pośrodku paska (harmonijki) zaciskamy drucik. Na końcu odsuwamy warstwy bibuły i formujemy kwiatek.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Basia_47 Basia_47

  Podoba mi się, zwłaszcza te kwiatki :D i ten napis rozczulajace

 2. Omasz Omasz

  My chyba wybierzemy się całą rodziną do zoo ;) oby pogoda dopisala, bo tylko to nam moze zepsuc wyjazd

 3. Marikas Marikas

  Takie kwiatki to naprawdę bardzo ciekawy oryginalny pomysł. Pomyślę o czymś takim, kupiłam już wprawdzie Torcik Wedlowski z dedykacją, z którego na pewno się ucieszy, bo to jeden z jej ulubionych słodyczy, ale kwiatek zawsze można dorzucić :)

 4. Madzka Madzka

  Ciekawe, co ja jutro dostane :D :) Na pewno chce buziaka i moze godzine dłuzej snu ;)

 5. mirka mirka

  ja tam mamie staram się zawsze kupić jakiś piękny drobiazg np kolczyki bądź broszkę z bursztynu, dużo pięknej biżuterii w rozsądnej cenie jest w sklepie jubilea.pl