5-latka z autyzmem tworzy prawdziwe dzieła sztuki

Pod terminem autyzm kryją się zaburzenia neurologiczne, które mogą negatywnie wpływać na zdolności dziecka do zawierania i utrzymywania kontaktów społecznych. Z drugiej strony zaburzenie to, co udowadnia również historia tej 5-letniej dziewczynki, niesie zazwyczaj wiele dodatkowych uzdolnień.

5-year-old-painter-autism-iris-grace-1815-year-old-painter-autism-iris-grace-10w

5-letnia Iris Grace z Wielkiej Brytanii tworzy dzieła, które przez jej fanów porównywane są do obrazów Moneta.

Pięciolatka dopiero zaczyna uczyć się mówić. Wymawia kilka słów. Za to za pośrednictwem obrazów komunikuje się znacznie lepiej…

5-year-old-painter-autism-iris-grace-18 5-year-old-painter-autism-iris-grace-202

Rodzice otrzymali sugestie, by w ramach terapii dziewczynce dać możliwość malowania. W ten sposób odkryli jej niesamowity talent.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. MM MM

    Przepiękne te obrazy, chętnie u siebie bym powiesiła choć jeden.

  2. Kolo Kolo

    Piękne…i bardzo pozytywne

  3. Mirka Jaworska Mirka Jaworska

    Wcale mnie talent nie dziwi. Autyści postrzegają świat inaczej, Inaczej pracują ich mózgi, otwierają się u nich obszary niedostępne innym ludziom. To nadal wielka tajemnica. Potrafią tez grać na instrumentach i wydobywać z nich dźwięki o jakich największym wirtuozom się nie śniło! Wiem coś o tym – sama mam takiego pokręconego autystę w domu! :) .

Polecane tematy