5 ciekawych książeczek o pojazdach dla dwulatka

Istnieje taki etap w rozwoju dziecka dwu-trzyletniego, kiedy żywo interesuje się pojazdami. Zwraca uwagę na auta osobowe, ciężarówki, traktowy, słowem wszelkie pojazdy na kołach. I właśnie w tym okresie życia uwielbia słuchać opowieści o pojazdach. Dlatego warto mu to umożliwić, wprowadzając dziecko w świat czterokołowców. W tym celu idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju książeczki. Oto kilka z nich. Znacie je?

książki o samochodach

Opowiem Ci mamo, co robią auta

Książka dużego formatu z twardymi stronami, idealna dla najmłodszych. Zachęca do wielokrotnego oglądania, ze względu na duże ilustracje, pełne niezliczonych szczegółów. Pozwala skupić na dłużej uwagę nawet najbardziej energicznego malucha. Każdorazowe czytanie umożliwia znalezienie nowych szczegółów, co wyostrza spostrzegawczość dziecka.

Oprócz pięknych ilustracji, mamy też krótki, angażujący tekst. I dla zainteresowanych dobra wiadomość jest taka, że są dostępne inne części książek z tej serii.

Pojazdy. Pierwsza duża książka dla małych dzieci

Zależy Ci na książce z prawdziwymi, realnymi fotografiami? Oto ciekawa propozycja stworzona dla małych miłośników pojazdów.

Zawiera ponad 200 zdjęć, została wzbogacona o pasjonujące fakty. Dodatkowy atut to proste teksty, idealne dla początkujących czytelników.

Mądra Mysz. Pojazdy ratunkowe

Seria Mądra Mysz to klasyczne wysoko oceniane książka dla dzieci.

Książka opowiada o ważnych zadaniach służb ratunkowych, o tym jak pracują i jak pomagają innym oraz o tym,  jakie funkcje spełniają pojazdy ratunkowe.

Pozycja dostępna jest w miękkiej oprawie, zawiera mnóstwo ciekawych, kolorowych ilustracji.

Moje pierwsze podróże pociągiem

Wydawnictwo Sam ma w ofercie pięknie wydane książki, w tym jedną opisującą, czym zajmuje się konduktor i jak wygląda podróż pociągiem. Treść książki została skonsultowana z pracownikami i fanami kolei.

Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe

Bardzo ciekawa propozycja, przy której mają szansę się bawić całe rodziny. Opowiada o historii motoryzacji w lekki i zabawny sposób. Można się dowiedzieć, że samochody to stosunkowo nowe odkrycie, a pierwsze pojazdy poruszały się wolno jak ludzie….Do tego mnóstwo pięknych ilustracji. Warto się zapoznać!

auta

A Wy znacie inne, niewymienione tu ciekawe książki o pojazdach dla najmłodszych?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.