4 serie książek o kotach dla miłośniczek i miłośników kotów

Koty to fantastyczne, tajemnicze zwierzęta. Idealnie nadające się na bohaterów opowieści. Stąd nie dziwi, że właśnie koty są inspiracją dla wielu twórców, także współczesnych. Oto 4 serie o kotach, które pokochały dzieci i nastolatki na całym świecie. Wszystkie Wam gorąco polecamy!

„Wojownicy”

Kto chce przeczytać wszystkie książki z tej serii, potrzebuje naprawdę sporo czasu. Książek z kategorii „Wojownicy” jest mnóstwo, każda rozbudza wyobraźnię i jest prawdziwą nagrodą dla fanów, którzy od daty premiery (rok 2003) czekają na kolejne książki. Każdego roku pojawiają się następne części, a wraz z nimi ciekawe akcesoria nawiązujące do książek – poduszki, kubki, plecaki, itd.

„Wojowników” pisze kilka autorek, m.in. Kate Cary, Victoria Holmes. Przyjęły one jeden pseudonim: Erin Hunter, który widnieje na okładkach książek.

Fenomen serii książek bazuje na pomyśle, by umieścić koty w kilku klanach, wojujących i konkurujących między sobą. Są koty przyjaźniące się, zakochujące się w sobie, ale też szczerze się nienawidzące. Jest akcja, niespotykane zwroty akcji. Wszystko to sprawia, że seria mocno wciąga, zwłaszcza dziewczynki w wieku od 9 do 13 lat.

To niezastąpiona seria dla miłośniczek kotów.

Seria „Zaopiekuj się mną”

Kultowa seria dostępna w wielu odsłonach, także z kotami w roli głównej. Z charakterystycznymi „słodkimi” okładkami przyciągającymi wzrok młodszych dziewczynek. Holly Webb ma wśród czytelniczek, zwłaszcza młodsze dzieci – siedmio-, ośmio-, czy dziewięcioletnie.

Książki mają po około 150 stron, dość dużą czcionkę, sporo obrazków – idealnie nadają się dla młodszych czytelników. Świetnie sprawdzają się także dla przedszkolaków – do wieczornego czytania przez mamę czy tatę.

„Zły kocurek”

Kolejna ciekawa propozycja, tym razem dla entuzjastów niesfornych kotów, to „Zły kocurek” . Nick Bruel w charakterystyczny dla siebie sposób tworzy opowieści o zwariowanych kotach. Jest akcja, humor, lekkość, są też „szalone” obrazki.

Książki z serii „Zły kocurek” mają niesamowity klimat, świetny dla dziewczynek i chłopców. Nic dziwnego, że niektóre z książek z serii znalazły się na liście Bestsellerów New York Times. Warto zerknąć, sprawdzić, czy spodoba nam się humor w stylu czysto amerykańskim. Jest duża szansa, że tak!

„Kot Winston”

A może przygody kota Winstona, którego historie stworzył Frauke Scheunemann?

Czym się wyróżnia ten czarny tajemniczy kot? To po prostu detektyw, który pomaga rozwikłać niesamowite zagadki. Jest wprawnym obserwatorem, ma niezwykłe talenty, intuicję, to wystarczy, by odgadywać swoją rolę naprawdę dobrze.

„Kot Winston” dostępny w kilku częściach to doskonała propozycja dla dzieci lubiących książki przygodowe, detektywistyczne.

To 4 wybrane przez nas serie. A Wy jakie książki o kotach polecacie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.