„365 bajek na dobranoc” Papilon

Na okładce potężnego tomu bajek liczącego prawie 400 stron znajduje się rekomendacja, która może przekonać do zajrzenia do środka nawet najbardziej nieprzekonanego rodzica „książki szczęśliwego dzieciństwa”.

Środek zbiera opowieści napisane przez ponad dwudziestu polskich autorów. Każda opowieść stworzona na kolejny dzień roku opatrzona jest sympatyczną ilustracją. Na przeczytaniu wszystkich bajek może nam minąć rok z maluchem. Lektura, w zależności, jakim tempem czytamy, będzie trwała od 15 do 30 minut każdego dnia, czyli dokładnie tyle, na ile jest w stanie skupić uwagę kilkuletnie dziecko….W teorii wszystko idealnie. A w praktyce?365 bajek

Bajki pisane są prostym językiem. Są utrzymane w ciepłej atmosferze oraz często zakończone morałem, łatwym do zrozumienia dla dzieci. Oceniłabym je jako doskonałą propozycję dla kilkulatków, przedszkolaków, ewentualnie młodszych dzieci.

Największą ich zaletą jest fakt, że mają one dokładnie taką długość, jaka sprawdza się w przypadku opowieści dla najmłodszych. Nie są ani za długie, ani za krótkie. Dla dzieci lubiących dłuższe czytanie sprawdzi się model – dwóch-trzech bajek na dobranoc. Te które przed snem lubią jeszcze rozmawiać z rodzicami z pewnością zadowolą się już jedną opowieścią.

Na koniec warto jeszcze kilka słów poświęcić ilustracjom, które zostały stworzone przez dwie osoby na potrzeby tej książki. Za to ogromny plus!

Książkę „365 bajek na dobranoc” od wydawnictwa Publicat otrzymamy za 44,90 zł.

Dziękujemy wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. bela bela

  W dzieciństwie miałam taką książkę z bajką na każdy dzień i bardzo ją lubiłam.

  • Dorota Dorota

   No ja chyba takiej nie miałam…:) Przynajmniej nie pamiętam.

 2. myslaca myslaca

  Fajna propozycja..Dobrze, ze bajki nieoklepane, mamy dosc klasyki ;)

 3. Małgorzata Poznańska Małgorzata Poznańska

  Świetny pomysł !!! Gratuluję !!! Napewno bardzo potrzebna pozycja dla wielu rodziców, babć i dziadków.
  Czytanie wzamacnia więzi i pozwala dziecku wyciszyć się przed snem i wejść w „rutynę przed spoczynkiem ” co niewątpliwie ułatwia zaśnięcie.