3 zdania, które chciałaby usłyszeć każda mama. I na szczęście często je słyszy

Mamą się jest przez całe życie. Rola ta nie kończy się, gdy dziecko zdmuchnie 18 świeczek na torcie, czy już dorosłe wyprowadzi się z domu. Zamartwianie się o los pociech dostaje się w pakiecie aż do późnej starości, co mocno irytuje dorastających ludzi, ale nie sposób tego zmienić. Trzeba to zaakceptować i nauczyć się z tym żyć. Bo rola mamy jest trudna, wymagająca i nie zawsze doceniana. Tymczasem wystarczy kilka prostych słów, by powiedzieć mamie, że jest dla nas ważna. Nie tylko w Dniu Jej święta.

Jesteś mi potrzebna

Chcemy czuć się potrzebni w każdym wieku. O ile mama niemowlaka niemal w każdej minucie życia jej dziecka czuje się niezastąpiona, co bywa źródłem stresu i potwornego zmęczenia, o tyle mama nastolatka czy młodej dorosłej osoby odbiera często inne sygnały – czuje się odtrącona i niepotrzebna.

Wiele mam przeżywa kryzys po wyprowadzce swoich dzieci, doświadczają bólu wynikającego z pustego gniazda. I właśnie w takich momentach szczególnie potrzebują zapewniania, że mimo zmienionej sytuacji życiowej, nadal są potrzebne i nie do zastąpienia.

3 zdania

Kocham Cię

Pierwszy raz, gdy dziecko mówi „kocham Cię, mamusiu” jest niezwykły. To uczucie trudne do opisania. Wzruszenie, radość, poczucie docenienia i spełnienia.

Dwa słowa, a znaczą tak wiele. Z czasem jednak wielu młodym ludziom trudniej je wypowiedzieć ….

A szkoda, bo mówienie kocham Cię, mamo ma moc niezależnie od wieku.

Dziękuję za wszystko, co dla mnie robisz

Wdzięczność to niesamowite uczucie, często niedoceniane, a zmieniające nasze podejście i postrzeganie świata. Stąd coraz częściej słyszy się zaproszenia do praktykowania wdzięczności.

Powód jest prosty: by doceniać to, co się ma, nie dopiero wtedy, gdy się to straci, ale każdego kolejnego dnia niezmiennie i bezustannie.  Bo dziękować można za wiele:

  • za to, że Mamo, mnie urodziłaś,
  • że jesteś przy mnie zawsze, kiedy tego potrzebuję,
  • że mnie motywujesz i wspierasz,
  • że mogę się do Ciebie zawsze zwrócić z pytaniem,
  • że jesteś dla mnie wyrozumiała i cierpliwa,
  • że nauczyłaś mnie jak się dzielić z innymi, jak kochać….

Miłość to oczywiście nie tylko słowa. Liczą się także czyny i to one powinny mówić każdego dnia o tym, jak bardzo ważne są dla nas nasze Mamy.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*