3 popularne miejsca wakacyjne za granicą w 2022 roku

Inf. prasowa komentarzy: 0

Wyjazd na wakacje to moment, o którym marzy wiele osób, zwłaszcza że ten rok jest szczególny. W końcu w zdecydowanej większości krajów nie ma już pandemicznych restrykcji ani problemów z wjazdem. Jakie są najpopularniejsze miejsca wakacyjne w 2022 roku? Sprawdzamy trzy najfajniejsze kierunki.

Turcja

Turcja to wyjątkowo popularny kierunek wakacyjny już od kilku lat, jednak obecnie miejsce to stało się jeszcze atrakcyjniejsze. Stosunkowo niskie ceny, szeroki wybór hoteli i ciekawych wycieczek, piękne plaże i dużo możliwości zwiedzania to najważniejsze atuty tego kraju. Lot do Turcji nie jest bardzo długi, ponieważ trwa niecałe trzy godziny. Co ciekawe, można pokazać bliskim osobom pozostającym w Polsce specjalne narzędzie, czyli radar lotów. Za jego pomocą rodzina będzie mogła śledzić lot urlopowiczów, a tym samym przestanie się martwić o opóźnienia i inne problemy. Turcja to świetny kierunek, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Ten kraj ma wiele do zaoferowania turystom, dlatego warto zejść nieco z popularnych szlaków i zwiedzić inne rejony. Poza Pammukalami dobrze jest odwiedzić Kapadocję i Dolinę Motyli. Oczywiście wart zobaczenia jest także Stambuł, jednak dotarcie do niego z kurortów turystycznych zajmuje sporo czasu. W Turcji odległości są dosyć duże, dlatego dobrym rozwiązaniem jest dokładne przemyślenie miejscowości, w której znajdować będzie się hotel. Można wybrać także miejsce mniej popularne wśród Polaków, jednak w takim wypadku najlepiej jechać „na własną rękę”, rezerwując osobno lot i osobno hotel. 

Grecja 

Na liście top 3 popularnych miejsc wakacyjnych nie mogło zabraknąć Grecji. Polacy od lat uwielbiają ten kraj i świetnie się w nim czują. Turyści najczęściej wybierają wyspy greckie, czyli Kretę, Rodos, Korfu oraz Zakynthos. Zwykle na takiej wyspie można naprawdę ciekawie spędzać czas przez tydzień lub dwa. Osoby, którym marzy się dłuższy wyjazd, na przykład miesięczny, mogą połączyć zwiedzanie Grecji kontynentalnej z rejsem promem na jedną z wysp. W ten sposób będą w stanie zobaczyć ciekawe miejsca kulturalne, a jednocześnie odpocząć i zrelaksować się na plaży. Na wyspach znajdzie się także coś dla tych, którym zależy na all inclusive i wylegiwaniu się w słońcu, ponieważ takie atrakcje mają w swojej ofercie praktycznie wszystkie hotele. 

Bułgaria

Innym popularnym kierunkiem wakacyjnym na 2022 rok jest Bułgaria. Kraj ten był bardzo lubiany przez Polaków w latach 70. I 80. XX wieku, ale później został nieco zapomniany. Obecnie jednak Bułgaria ma bardzo atrakcyjne ceny, co jest szczególnie istotne w kontekście szalejącej inflacji i problemów gospodarczych. Złote Piaski i Słoneczny Brzeg to idealne miejsca na odpoczynek. Najlepiej wybrać się tam w lipcu, sierpniu lub wrześniu, gdy woda jest ciepła, a pogoda bardzo ładna. 

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.