24-tygodniowe dziecko przeżyło aborcję. Po godzinnym konaniu zmarło

Słowa to za mało. Oburzenie – również. To, co się wydarzyło nie zostanie odwrócone. Za późno.

Do nieudanego przerwania ciąży doszło z niedzieli na poniedziałek (o czym informuje między innymi telewizjarepublika.pl), kiedy do szpitala trafiła matka wraz z teściową, by dokonać aborcji na sześciomiesięcznym płodzie.

dziecko

700 gramowe dziecko, jak donosi Telewizji Republika, aborcję przeżyło. Według prawa, po nieudanej aborcji powinny być podjęte próby jego ratowania – co jest prawnym i moralnym obowiązkiem lekarzy.  Jednak przez godzinę, mimo głośnego płaczu i krzyku, nikt maluszkowi nie udzielił pomocy, nikt nawet nie próbował złagodzić jego bólu, w konsekwencji czego dziecko w okropnych męczarniach skonało.

Pracownicy placówki szpitala Świętej Rodziny w Warszawie mieli z przerażeniem, anonimowo  komentować, że tego krzyku nie zapomną do końca życia.

Według rzeczniczki prasowej szpitala, o czym dowiadujemy się z materiałów Telewizji Republika, prawo nie zostało naruszone. Zostały spełnione przesłanki umożliwiające przerwanie ciąży. Według dokumentacji medycznej, dziecko miało bowiem najprawdopodobniej zespół Downa. Rzeczniczka dodaje, że nie obawia się zapowiedzi zgłoszenia sprawy do prokuratury.

Fundacja „SOS Obrona Poczętego Życia” planuje złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Sprawa wymaga zbadania.

Szpital Świętej Rodziny w Warszawie to szpital, o którym było głośno, gdy funkcję dyrektora sprawował w nim Bogdan Chazan, głośny przeciwnik aborcji, który z powodu swoich poglądów i odmowy wykonania zabiegu przerwania ciąży został zwolniony z zajmowanego stanowiska w 2014 roku.

Źródła:
http://radiowarszawa.com.pl/2016/03/makabryczna-zbrodnia-w-szpitalu-swietej-rodziny-w-warszawie/
http://tygodniksolidarnosc.com/pl/14944/60/c/aborcja-w-24-tygodniu-ciazy–dziecko-urodzilo-sie-zywe-i-zaczelo-plakac.html
http://telewizjarepublika.pl/aborcja-w-24-tygodniu-ciazy-dziecko-urodzilo-sie-zywe-i-zaczelo-plakac-nie-udzielono-mu-pomocy,30525.html
http://wpolityce.pl/kryminal/284508-dziecko-w-24-tygodniu-zycia-przezylo-aborcje-nie-udzielono-mu-jednak-zadnej-pomocy

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Marysia Marysia

  nie mogę w to uwierzyć….jak oni mogli :((((

 2. Monika Monika

  To sie w glowie nie miesci! Sama jestem w ciazy z drugim dzieciątkiem i od pierwszych sekund jego poczęcia pokochałam je i z calych sil kocham. Lekarz ktory sie tego podjął to nie lekarz tylko morderca! A matka?! Co to za matka?! Ujawnilabym jej dane, pokazala zdjecia i zadreczylabym na smierc. Nie zasluguje na to zeby zyc! Jest morderczynia tak samo jak ten cholerny lekarz! Oboje ich ujawnić!!! A ludzie niech wymierza sprawiedliwość!

  • AbDuL AbDuL

   Przepiękny przykład miłości bliźniego.

   „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” Mt 7,1-3

   • Gabi Gabi

    Abdul źle myślisz to dziecko miało prawo do życia a ta szmata nie miała prawa zabić w tak okrutny sposób to maleństwo i nie mieszany w to Boga bo napewno nie jest zadowolony z tej suki i tego lekarzyny nie chciała dziecko mogła urodzić i dać szczęście innej rodzinie która nie może mieć własnych dzieci i to w tak okrutny sposób to jest przerażające jak tak można to nie jest kobieta to jest ścierwo !!!!!!!

    • Anna Anna

     GABI masz rację! Oby ta suka zdechła w gorszych meczarniach niż to bezbronne maleństwo! Razem z teściową która ją tam zawiozła! I pytam się do cholery gdzie był mąż tej szmaty?!?!

    • Paula Paula

     Dokladnie. Szamata powinna isc do wiezienia tak jak reszta zdegradowanych szumowin ktorzy brali w tym udzial! Mordercy powinni tak samo skonczyc jak to dziecko!

    • Paula Paula

     Kazda aborcja to powod do swietowania dla Szatana i jego zastepow!!! Kazda niewinna dusza w jego obrzydliwych lapach to jego zwyciestwo!

     • Abc Abc

      Niestety to prawda

     • Julia Julia

      Co ty pleciesz .
      Duszyczka dzieciąyka należy do Stwórcy …a szatan na szczęście jej nie tyka .
      Co innego zły czyn …który go raduje

     • Cali-nka Cali-nka

      A Wy macie mózgi? Uzywacie ich czasem do logicznego muślenia?
      IIe jest wart ten wymyślony (nawet nie przez Was, ale przez plemiona semickie) Bóg, który ponoć wszechmogący jest? A tu okazuje się, że jednak większy jest szatan? I on steruje zlem i teraz ręcę zaciera?
      A Wasz Bóg, skoro na to pozwolil, to slabeusz jakiś.
      Jakbyście spojrzeli na to, co się dzieje od zarania ludzkich dziejów na Ziemi, ale tak trzeźwo, nie przez zamroczony religiami umysl, to inaczej byście śpiewali.
      I nie piszcie mi tu o wolnej woli czlowieka… Cha cha. Bo zawsze się nią wymigujecie, jak tylko coś zlego się dzieje. Niby rządzi Jahwe (no czasem z Jezusem, choć ponoć to to samo), ale jak co do czego, to szatan lub czlowiek ze swoją „wolną wolą”.
      Ech, katolicy…

      • dona dona

       Ach, jak ja Ciebie rozumiem… Gdyby takich ludzi, jak my było więcej, to ten świat wyglądałby zupełnie inaczej… może bardziej normalnie… pozdrawiam :)

      • Nadia Nadia

       a co Pani wie na temat Boga, Biblii, Pisma Świętego? Najpierw prosze przeczytac i poznać Boga, nie karykature Boga który Świat nam wpycha, lecz zaznajomić się z jego słowami a potem cokolwiek twierdzic i osądzać….nawet nie próbujecie poznac dowiedzieć się o co chodzi w naszej wierze, dlaczego tak się dzieje, co to ma na celu..gdyby nie było żadnych cierpień ludzkich to zabilibyśmy sie wszyscy nawzajem bo żaden z nas by nie doznał skruchy, bo po co skoro wszytsko wszystkim sie udaje? Ludzie świat nas próbuje ogłupić!! I udaje mu sie..bo zarabiają…

      • Michas Michas

       Pani post jest interesujący bo pokazuje jak myśli ktoś mający opresyjną,przemocową wizję władzy.Wynika z niego ,że jeśli Bóg pozwala na wolną wolę to jest słabeuszem.Tak to właśnie wygląda.Często ofiary przemocy tak mają, że dla nich siła,władza kojarzą się tylko z taką bezwzględną postawą przemocowca a obszar wolności to słabość.Do tego dochodzi swoiste przesunięcie odpowiedzialności.Tu Pani nie zwróciła uwagi w swoim poście w ogóle na rzecz najstraszniejszą czyli śmierć niewinnego dziecka i odpowiedzialność ludzi,którzy ją zadali lub nie pomogli umierającemu choć mogli.Natomiast zarzuty ma Pani do Boga i jak rozumiem osób wierzących.To też często spotykany syndrom w osób mających zaburzony obraz rzeczywistości.Winny jest nie kat a ktoś inny.Generalnie: wolność to słabość,władza to opresja i przemoc a sprawca przemocy jest niewinny.Współczuję bo te przemocowe schematy w podświadomości mogą być przyczyną sporej frustracji.

      • Anna Anna

       Z tego co zrozumiałam z tej chaotycznej wypowiedzi o Bogu….Jest Pani zwolenniczką aborcji. Jest to dozwolone w Holandii, nie tylko to, bo też eutanazja. Jeśli się Pani z tym zapozna…jak traktują dzieci i starców.To może Pani zmieni zdanie. Tam nie ma starców, nie ma chorych na downa….no są autystycy, bo tego w życiu prenatalnym nie wykrywają. Nie życzę być starcem w Holandii i nie życzę mieć downa wykrytego w życiu prenatalnym….Jesteś stary???Masz Dawna??? Trzeba Cię zabić…Może w drugim wcieleniu to odczujmy….Jak nas po kawałku wyciągają….

    • Aga Aga

     Gabi,

     a Ty zapewne jesteś katoliczką skoro wyzywasz innych od szmaty, ścierwa, suki?! No bardzo to miłosierne. Nie sądź a nie bedziesz sądzona! Nie byłaś w takiej sytuacji, więc nie wiesz. Poza tym: kto Ci weźmie dziecko z zespołem Downa? Będzie „gniło” w przytułku!
     Kolejne: takie dziecko nie potrafi krzyczeć, może cierpiało, ale na milcząco, niech towarzystwa pro-life tu nie kłamią! Ja bym zapytała gdzie jest lekarz, który przemilczał fakt upośledzenia dziecka, kiedy aborcję można było wykonać na płodzie a nie na dziecku?! I to ON powinien odpowiedzieć jako jedyny! Nie ta kobieta!! Ale przez towarzystwa pro-life lekarze właśnie przemilczają takie fakty i to kolejni winowajcy- prolife! A profesorek, którego widzę na zdjęciu jest dla mnie takim autorytetem jak kaczka na wodzie:)

     • Matka czwórki dzieci Matka czwórki dzieci

      Każde dziecko,nawet z zespołem downa ma prawo do życia.Proszę przypomnieć dekalog,Tam jest przykazanie Nie zabijaj.Selekcja gorszych czy lepszych?Mój Boże ,co stało się z kobietami.?Gdzie szacunek do życia?Czy aż tak kobieta się poniżyła,że nie szanuje swojego ciała i pozwala zabijać w sobie nowe życie.?Każde życie jest cudem,a jeśli jest chore,to Bóg daje znaki ,że dzieje się źle.

      • matkatrójkidzieci matkatrójkidzieci

       Zgadzam się z tym komentarzem,święta prawda !!!

      • Monika Monika

       Szkoda tylko, że zapominacie o tych dzieciach natychmiast po urodzeniu i że rodzice pozostają sami z problemami i brakiem środków do życia. Bo to już przecież człowiek, nie płód. I do tego nie generujący zysków, a raczej wręcz koszty dla państwa, więc zbędny… Tak wygląda wasza walka o prawo do życia. Powinno to się nazywać „prawo do wyjścia z vaginy”. I tyle. Bo o godne życie tych dzieci już dbać nie chcecie.
       Ciekawa jestem ilu z tych pałających świętym gniewem ludzi wspomogło wczoraj Światowy Dzień Zespołu Downa i ilu np. wzięło udział w zbiórce funduszy na Mieszkanie Chronione.

     • Valadmir Valadmir

      Morderców się sądzi w każdym cywilizowanym kraju i to surowo. Zlecających morderstwo jak i nieudzielających pomocy również. Życie jest na prawdę straszne. Jednak w III rzeszy były wyjątki. Można było bezkarnie zamordować sobie Żyda, Roma i Polaka – również po urodzeniu. W Europie człowieka z Downem. Dobrze, że przynajmniej dzika czy psa nie można sobie od tak zastrzelić – to by już była przesada. Ale po co komu taki niepełnosprytny osobnik. Nic tylko się ślini i obciąża fundusz socjalny.

     • Megi Megi

      Aga zgadzam sie w 100 % z Twoją opinią

     • asia2011 asia2011

      może i krzyczało, skąd możesz wiedzieć czy lekarz się nie pomylił w swoich wynikach badań. ile jest przypadków, że lekarz stwierdzi wadę serca, zespół downa czy inna chorobę genetyczną, a w efekcie dziecko rodzi się zdrowe?? mogło tak samo być i w tym przypadku…

      • Bete Bete

       A masz pojecie jak sie stwierdza chorobe genetyczna ?najpierw sie robi testy papa pozniej amnio I to stwierdza na 100 czy dziecko ma uposledzenie I jak glebokie dziwi mnie tylko ten 24 tydz bo u nas w Polsce tylko do 20tyg mozna taki zabieg wykonac

     • Anna Anna

      Przerażające jest jak masa kobiet potrafi w tak straszny sposób klnąć na innych. Wychowywanie niepełnosprawnego dziecka to nie życie to poświęcenie na które żaden człowiek nie jest gotowy. Tego nie można nazwać życiem a walką o każdy dzień i środki na rehabilitację. niech nie wypowiadają się osoby które nie wychowują dziecka chorego. Darujcie sobie ocenianie innych.

      • Tosia Tosia

       Nie, no oczywiście, jeśli trafi nam się upośledzone dziecko, to nie powinniśmy mu okazywać miłości i nie powinniśmy się dla niego poświęcać. Nasze wygody są o wiele ważniejsze. Trzeba go zamordować. Proponuję jeszcze mordować starcy, niedołężnych rodziców (dla nich też by się trzeba było poświęcać) oraz współmałżonka, któremu zdarzyło się pzewlekle, ciężko zachorować. Starsze dzieci, które zachoują później ( a zdążyły się urodzić niestety), też proponję wyrżnąć do ostatniego. Zostaniemy zdrowym, zadowolonym z siebie społeczeństwem, nieobciążonym chorymi ludźmi, którymi się trzeba opiekować, korzystającymi w pełni z nasego świętego prawa do wygód wszelakich.

       • Realistka Realistka

        Tu nie chodzi, że ktoś komuś dla własnej wygody nie okazuje pomocy czy uczucia. Pewnie nie wierz, że jak urodzisz chore dziecko to państwo Ci nie pomoże, a leczenie dziecka z poważnymi chorobami to są wydatki od kilku tysięcy miesiecznie wzwyż. Nie każdy może sobie na to poradzić, ona też mogła zostać porzucona przez partnera. Jednak osobiście uważam, że w takiej sytuacji powinna urodzić i zostawić dziecko w szpitalu, zrzekając się do niego praw, wtexy przynajmniej ma zapewnioną opiekę.

       • matkatrójkidzieci matkatrójkidzieci

        Dzisiaj zabijają bezbronnych małych dzieci,a jutro będą chcieli zabijać wszystkich ,którzy wymagają leczenia czy opieki,dla własnej wygody,tyle,że to może spotkać każdego z nas i to bez wyjątku,tu nie ma reguły.

       • Kate Kate

        Odpowiedziała ta co sobie wygodnie na kanapie przy herbatce pisze komenatrze i poucza innych nie mając zielonego pojęcia jak wtgląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem, a potem dorosłym. Żyj dalej w świecie iluzji przecież Ciebie to nie dotyczy. To inni powinni, prawda?

      • Zoska Zoska

       W twoim przekonaniu kląć z wściekłości, że zabija się bezbronne dziecko jest gorsze od zabicia dzieciątka. Gratuluję.Darłabyś się gdyby wyrzucono małego pieska czy kotka. Bo piesek czy kotek w twoim mniemaniu mądrzejszy jest od maleństwa z zespołem Downa. Co ty wiesz. Rozmawiałaś chociaż raz z matką takiego dziecka. Jakie masz prawo do tego aby sądzić kto ma żyć a kogo trzeba zabić!

      • Monika Monika

       Dokładnie Anna

     • Anka Anka

      Masz rację ale czy nie sądzisz że zdecydowanie za późno ta aborcja? 24 tydzień????? To przecież już duże rozwinięte dziecko.

     • Ann Ann

      „Ja bym zapytała gdzie jest lekarz, który przemilczał fakt upośledzenia dziecka, kiedy aborcję można było wykonać na płodzie a nie na dziecku” – Ludzki zarodek osiąga stadium płodu w 11.tygodniu- dalej pozostaje ludzkim. Zarodek lub z greckiego embrion – osobnik roślinny lub zwierzęcy (także ludzki) we wczesnym etapie rozwoju zwanym okresem zarodkowym. Czym się różni ludzki od człowieka? Inny wyraz. Dalej to człowiek, ale dla uspokojenia sumienia się go tak nie nazywa, żeby można było powiedzieć aborcja (zabicie) na zarodku/płodzie zamiast na człowieku.

      „Poza tym: kto Ci weźmie dziecko z zespołem Downa? Będzie „gniło” w przytułku!”- czyli jak się urodzi chore i matka zostawi je w szpitalu to wtedy późna aborcja bo będzie „gniło” w przytułku? Bardzo cywilizowane… ręce opadają. Tak moglibyśmy się pozbyć większości ludzkości.

      „Ale przez towarzystwa pro-life lekarze właśnie przemilczają takie fakty i to kolejni winowajcy- prolife” – obarczmy winą za umieranie dziecka w męczarniach pro-life. Przecież tak by mogło umrzeć wcześniej w brzuchu i nikt by się nie dowiedział a tak aż powstał artykuł, więc to wina pro-life, że zastraszają lekarzy? Serio? Nie logiczne…

      Przedstawiacie dziecko z zespołem Downa itd, że to umęczenie, że kobieta będzie nie spała, nie jadła, ma skończyć z marzeniami.
      Bardzo dużo takich osób spotkałam, chorych, niepełnosprawnych i serio… ludzie dają sobie bardzo dobrze radę i nikt nie płacze. Jest ciężko, bywa wesoło, jak w życiu. Na pewno jest więcej ciepła. A takie osoby naprawdę wiele wnoszą. A jak nie wy to ktoś się zajmie, wiadomo są i kosztowne choroby ale zrzeczenie się praw i będzie zapewniona opieka, tylko po co jak aborcja jest wygodna.
      I każdy sobie zacznie podciągać pod siebie, że w tym przypadku aborcja bd ok bo nie mam pieniędzy, bo mnie zostawili, bo stracę pracę, bo kariera, bo nie lubię dzieci… Bezsensu jest takie myślenie.

      I ten wspaniały argument o kasie, który często się pojawia: „rzućcie pracę, macie iść pomagać wszystkim i oddać cały majątek”.
      Serio? Na ile to wystarczy? A i tak będzie ciągle za mało. Bo to właśnie praca nas wszystkich jest potrzebna. Każdy daje tyle ile może od siebie by wspomóc samotne matki, biedne rodziny czy kobiety w ciąży. I zamiast mówić „oddaj wszystko co masz na pomoc” samemu zakasać rękawy i zacząć też wpłacać na fundacje, które pomagają? I to nie jakiś jeden sms za 2 zł a potem polecieć i kupić kieckę za 200 zł. Tylko każdy w miarę swoich możliwości. Bo nie może być tak, że popierasz aborcję więc jesteś zwolniony od pomocy. Jak każdy by zaczął pomagać a miarę swoich możliwości to ilu ludziom poprawiło by się życie i mniej by było takich dylematów.
      Warto nad tym pomyśleć zamiast krzyczeć bezsensu. I dostrzegać tylko czubek własnego nosa.

     • mmm mmm

      tak…ale jak mogla w 6 msc? to bylo dziecko nie jakis zarodek. W tym miesiacu czesto rodza sie i zyja potem

     • Julia Julia

      Niesamowite ! Co błędne rozumowanie u ciebie !

      W całej wypowiedzi . błędne .

     • Mama wcześniaka Mama wcześniaka

      Jak nie potrafi krzyczeć?! Ja urodziłam wcześniaka i wiem, że potrafi płakać i krzyczeć z bólu! Po kilka razy miała zmieniane wenflony, non stop Nowe klocia a z krzykiem i płaczem dziecka ja też płakałam!

     • Zszokowana Zszokowana

      Nie wiem skad wywnioskowales, ze takie dziecko nie placze. Normalnie placze.. 6 miesieczne dziecko mozna uratowac, ostatnio czytalam o 5 miesiecznym dziecku, ktore za wcześnie sie urodzilo i przezylo. Daloby sie je uratowac.. Juz nie mowie by aborcji w ogole zakazac, ale powinna byx legalna tylko do 12 tygodnia, gdzie plod jeszcze nie ma wyrobionych nerwow i nic nie czuje.

     • Jan Jan

      A gdzie jest napisane że to dziecko faktycznie miało zespół Downa? Było tylko PODEJRZENIE ZD!!! Gdzie jest napisane że dzieci chore nie płaczą albo że nie cierpią bólu? W piekle się tego dowiesz na pewno.

     • Stanisława konior Stanisława konior

      Oj a czytam te kometarze to zastanawiam się czy ni jestem z powietrza Sa na świecie dzieci urodzone z wieloma wadami i matki je rodzą i kochają bezgranicznie więc gdyby matka nie chciała usunąć lekarz nic by nie zrobił.Winna matka i winni wszyscy co się do tego przyczynili.I nic tu nie pomogą wyzwiska.Tylko gdzie byli wszyscy jak to dzieciątko konało?? nikt nie wezwał policji?!

     • 4l1cj1 4l1cj1

      Co ty kobieto pleciesz? Wyobraź sobie, że takie dziecko już wydaje z siebie dźwięk w postaci krzyku. Widać, że masz blade pojęcie i zapewne nie masz własnych dzieci. Przyzwalając na aborcję sama stajesz się morderczynią tak jak Ci, którzy tego dokonują.
      Działacze pro-life ratują życie, ratują dzieci przed takimi ludźmi, którzy chca skazać je na śmierć.
      A „matkę” tego dziecka, teściową i lekarzy powinni wsadzić do więzienia.

    • Ateistka Ateistka

     Ha ha nie mieszajmy Boga bo gdyby istniał ten wasz cały Bóg nie pozwolił by na krzywdzenie dzieci ,zwierząt tak wiem doświadcza nas .A może ona była wierząca a kościół zabrania antykoncepcji i pewnie dostanie ta suka rozgrzeszenie żałośni jesteście z tym waszym bogiem a może skoro jest w niebie i tak czesto krzywdzi dzieci i ich duszyczki ida do nieba to ma z tego korzyści jak niektórzy kapłani ha ha

     • Aga Aga

      Bóg z tą aborcją nie ma nic wspólnego i to nie On karze ludzi to ludzie przesz swoje błędy sami się karzą a szatan zaciera łapy ,że winę zwalają na Boga .Bóg nikogo nie zmusza -każdy ma wolny wybór

     • Łucja Łucja

      Gratuluję, nie powiedziałaś ani jednej rzeczy zgodnej z nauczaniem KK :] Dobrze wiedzieć że ateiści mają rzetelną wiedzę nt. KK.

     • Kim Kim

      Zmień pseudonim z ateistka na głupia małpa. Lepiej pasuje

     • Janka Janka

      Współczuję Ci… szczerze Ci współczuję. ..

    • Sekator Sekator

     Tak szczególnie po dzieci z zespołem downa ustawia sie kolejka chetnych! Jakoś nie widzę tych pustek w Domach Pomocy Spolecznej. Wrecz przeciwnie!
     Straszna manipulacja faktami. Kto chociaz raz byla na oddziale neonatologicznym wie, ze 24 tyg dziecko nie moze płakać głosno!
     A dwa…. słowa: „prawdopodonie” sa bardzo rzetelne!

    • Misiulll Misiulll

     Prawidłowo zacytował cytat z Biblii. Przecież to zbiór wskazań jak my chrześcijanie mamy żyć. A tak w ogóle to skoro dziecko było chore prawo nie zabrania dokonania aborcji. Nie oceniajcie decyzji tej kobiety nie znając jej motywów. Nie każdy jest w stanie podołać wychowaniu chorego dziecka. Urodziłaby i co?? Oddać do domu dziecka. A potem?? Prawda jest taka, że 99% ludzi chce adoptować zdrowe dziecko nie chore, takie dzieci zostają w domu dziecka sam, a jeśli zostaną adoptowane to czasami ludzie robią to dla pieniędzy rzadko kto adoptuje chore dzieci z miłości. Ludzie myślcie. Nie popieram aborcji w wypadku kiedy kobieta ma taki kaprys. Jedyny błąd tej kobiety polega na tym, że za długo zwlekała z aborcją a lekarze nie powinni pozwolić dziecku umierać w męczarniach.

    • ermita ermita

     kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem ,ubliżanie komukolwiek jest nie na miejscu
     a ty nie masz prawa nikogo osądzać od tego jest Bóg

   • M-ka M-ka

    ’Oko za oko, ząb za ząb, życie za życie' – w tym wypadku życie za życie!!!

   • Matka Matka

    To… to coś strasznego, okrutnego. Dzieciatko nawet z zespołem Dałna ma prawo do życia, do umierania godnego jak człowowiek a nie śmieć!

   • Paula Paula

    No swietny przyklad panie Abdul milosci MATKI do dziecka i niech pan tu nie wyskakuje ze zle zinterpretowanym i nie na miejscu zacytowanym Slowem Bozym bo w sytuacji tej obrzydliwej szmaty nalezaloby uzyc slow Szatana: ' Zniszcze ludzkosc aborcja…' Zlo musi byc nazwane po imieniu i jest to niebywale zlo!!!

   • Scorpion100 Scorpion100

    Oko za oko ząb za ząb.

   • Regina styburska Regina styburska

    TO PRAWDA, PRZED BOGIEM STANIEMY NA SĄDZIE OSTATECZNYM I TYLKO DO NIEGO NALEŻY OSĄD. A DZIEJE SIĘ JAK DZIEJE, BO LUDZIE NIE WIERZĄ W BOGA.

   • Nieużyteczny sługa Nieużyteczny sługa

    Najczęściej cytowany fragment przez demagogów i niewierzących….mamy nie sądzić czuli nie potępiać, ale wolno nam osądzać czyny, owoce działania o czym Pismo Święte mówi A Miłość bliźniego przede wszystkim objawia się w ratowaniu komuś życia lub poświęcaniu życia swojego komuś lub za kogoś ( J 15,13) A czemu nie cytujesz fragmentu z Mt 18,6 lub Mt 25,40?
    Wyzwiska jakie tu padają są niestosowne, ale czemu bardziej Cie oburzyły one niż zachowanie matki, teściowej i lekarzy? I cytujesz Słowo? Szatan i wiele złych ludzi też go używa do swoich celów i się nim podpiera..

   • Robertrobert Robertrobert

    Kogo nie sądżcie? Tych zboczonych i zdemoralizowanych morderców lekarzy? Jeżeli ich bronisz to masz krew tego dziecka na swoich dłoniach i jesteś współwinny morderstwa. Szatan też szafował cytatami z Pisma Świętego kusząc Jezusa… ty czynisz podobnie.

   • Aga Aga

    „Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi! „Rz.12

   • Nina Nina

    Boli Cię złość u innych, złość uzasadniona, a śmierć Cię nie boli?

  • mila mila

   Pani Moniki nie ma Pani prawa oceniać matek przyszlych niepełnosprawnych dzieci mając dwójkę zdrowych dzieci…nie znalazła się Pani w takiej sytuacji i to tylko gdybanie co by Pani zrobiła nie będąc w takiej sytuacji …jak to się zawsze prosto mówi że przeżywając tego z tej innej strony…mają prawo jeśli nie są na siłach nie mieć takiego dziecka…jednak zgadzam ze to co miało miejsce to okrucienstwo…aborcja po terminie!!! I co gorsze to dziecko przeżyło i nikt mu nie pomógł choć miało żyć !!!

   • ja ja

    Czy zdrowe czy chore ma prawo żyć to owoc miłości dar od boga i ma prawo żyć i być kochane . To nie rzecz ktorej sie pozbywamy gdy dowiemy sie ze ma wady Za nasze grzechy jezus umarl na krzyzu teraz my jestesmy wystawieni na probe więc niesmy ten krzyż nie odwracamy się od niego

   • arM arM

    Zawsze można donosić ciążę i oddać, albo dorosnąć przez tych kilka miesięcy.
    Ojciec też cieniutki, ale takie teraz czasy wygodnego pokolenia „daj”, zespół Downa nie jest aż tak straszny, ale przerażający kiedy cała wiedza opiera się oglądaniu „Klanu” lub czytaniu for w internecie.
    Jeśli znacie kogoś z taką ciążą to radźcie kontakt z różnymi stowarzyszeniami i fundacjami gdzie rodzice opowiedzą jak to wygląda w praktyce i pozwolą „dotknąć” :) takiego małego Downa; ci ludzie ulepieni są z samej miłości ale wychowywanie to ciężka praca.
    A lekarz jak to lekarz, bardziej nastawiony jest na zysk niż wykonywanie jakiejś tam przysięgi co to była kiedyś tam na studiach.

    • Julia Julia

     Adoptujesz upośledzone dziecko?

    • zdruzgotana zdruzgotana

     arM-adoptujesz????
     Gdzie sa Ci milosierni ludzie broniacych zycia poczetego po porodzie????? Gdzie ta wasza pomoc? Oprocz belkotu bezsensownego nic nie macie stare klechy do zaoferowania.
     Ktore z Was zaplaci za moje protezy do godnego zycia, bo rowniez urodzilam sie chora-nikt tak myslam…
     wiec nie pieprzcie mi tu pustych farmazonow.
     do gadania mnostwo chetnych, do dzialania juz nie.

     • Leopatriot Leopatriot

      Tak się skłąda , że to instytucje kościelne najwięcej pomagaja, bedąc przy tym najmniej marnotrawnymi . Prosze oceniać bardziej obiektywnie

     • Nieużyteczny sługa Nieużyteczny sługa

      Zdruzgotana powtarzasz co Ci Twoje lewicowe media i znajomi powtarzają, że niby nikt nie pomaga. Ogarnij sie! Masa ludzi pomaga! Moja rodzina tez pomaga, wpłacamy duże kwoty, mimo , że ja nie pracuję i ubrania w ciucholandzie kupuję to zawsze pomagam takim ludziom, dorosłym czy dzieciom. Nie udostępniam na fb piesków czy kotków, mimo że zwierzęta tez kocham, ale najważniejszy jest dla mnie mój bliźni. A kościoły, w tym KK prowadzą bardzo wiele szpitali, domów dziecka i akcji charytatywnych. Jestem protestantką i z wieloma rzeczami sie nie zgadzam z KK ale nie można powiedzieć, że oni sie interesują człowiekiem do urodzenia tylko. W moim kościele natomiast jak jest ktoś potrzebujący to tez staramy sie pomagać na ile ktoś nam pozwoli. A znieczulica to zazwyczaj wśród ateistów lub fałszywych chrześcijan jest. A w przyszłości jak spełnię odpowiednie warunki to na pewno adoptujemy z mężem jakieś dziecko, może nawet z niepelnosprawnoscią, mimo ze mamy już swoje dzieci..

      • Monika Monika

       To ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia.

   • Scorpion100 Scorpion100

    Proszę czytać ze zrozumieniem było „prawdopodobnie” chore, a nie na pewno.

    • Ana Ana

     :D najprawdopodobniej miało zespół Downa i dlatego zrobili aborcję?:D ciekawostka

   • Valadmir Valadmir

    Mila – a jeżeli stwierdzę, że wychowanie zdrowego dziecka również jest ponad moje siły? A do kiedy mam czas stwierdzić czy wychowanie dziecka nie przerasta moich sił? Kiedy kończy się moje moralne prawo do pozbycia się obciążenia? I dlaczego? Jaka różnica czy w brzuchu czy poza brzuchem? Dlaczego bulwersuje Cię śmierć dziecka w misce z odpadkami a śmierć tego samego dziecka w brzuchu własnej matki Cię nie rusza?
    Doskonale wiem jakbym się zachował na wieść o tym, że nasze dziecko będzie nieuleczalnie chore. I to bez względu na naszą sytuację materialną. Inaczej, nie sposób się nie zgodzić, nie byłbym osobą gotową do prowadzenia dorosłego i odpowiedzialnego życia. Rozpatrywanie aborcji pod kątem „dam radę/nie dam rady” lub „jak będzie teraz wyglądał mój poziom życia?” jest skrajnie niemoralne, chore i szczeniackie i nie ma żadnego uzasadnienia do odebrania komuś prawa do życia.

    • Anka Anka 82 Anka Anka 82

     Jesteś mądrym człowiekiem. Zgadzam się z Tobą w 100%

   • Ela Gramse Ela Gramse

    Meritum tkwi nie w samym czynie, ale w tym co było pozniej.To nie straszny czyn odczlowieczyl tych ludzi, tylko brak jakiejkolwiek reakcji na cierpienie.Ot stalo się i już idźmy umyć ręce…

  • Silver Silver

   Zrobili co zrobili. Czasu cofnąć nie można. Jednak świat jest taki a nie inny. Gorsze się rzeczy na świecie dzieją. Wiec krytykowanie jednej osoby nie zmieni tego iż na świecie żyja miliardy i jedny umierają inni rodzą i żyją nadal

  • b b

   odpowiedź kochającej:)

  • iza iza

   w szóstym miesięcy jej się aborcji zachciało? jak tak można :(

  • ewa ewa

   Jeżeli jest pani tak krytyczna wobec matki, która poddała się aborcji, to powinna pani pomyśleć z jakiego powodu poddała się aborcji, a dopiero później wypisywać tak idiotyczne uwagi na jej temat.

  • kali2010 kali2010

   Czy ty jesteś pewna moja droga że to prawda? Wiesz jak nasza propagandowa pisodówka działa. A po drugie jak mogło takie dziecko krzyczeć bez wykształcenia pewnych organów hmmmm?! W tym krtani? Proszę się zastanowić a nie uderzać w ton krytyki.

 3. Kasia Kasia

  Jak ludzie słysząc krzyk i płacz konajacego maleństwa mogą bezczynnie tego słuchać? Nie wyobrażam sobie.. aż serce boli. „Bo miało zespół Downa”… nie wierzę w to co czytam. Maleńki człowiek umierał w szpitalu, bez niczyjej pomocy, nieświadomy, bezbronny.. o aborcji już nawet nie wspomnę.

 4. Magdalena Magdalena

  Masakra, jak tak można postąpić, moim zdaniem mogli wywołać poród i matka mogła zostawić w szpitalu dziecko. Chociaż po tym jak lekarze postapili to nie wiadomo czy to dziecko w ogóle by przeżyło po takim ich zachowaniu, a właściwie znieczulicy! normalnie włos się jeży na głowie. Też proponuję opublikować wizerunki tych bezdusznych kobiet i lekarzy i się tym zająć!

 5. HoNia HoNia

  Bydlaki. A ta pani która zdecydowała się na aborcję też chyba bez rozumu. Jeżeli się nie chce dziecka bądź dzieci, istnieją różne środki antykoncepcji. Albo już nawet urodzić i oddać do rodziny zastępczej. Jest wiele rodzin które starają się latami o dziecko to jedno wymarzone.a tu o.nie wiem jak to jest w prawie ale ludzie, tu ginie bezbronne dziecko które chciało żyć.. to co się teraz na świecie dzieje to jakiś czeski film albo nawet i lepiej… Szkoda słów

  • andzia andzia

   Każdy krytykuje matkę że dokonała aborcji ale kto jej by pomógł przy chory dziecku każdy tak mówi ze ja bym nie mogła do puki nie ma styczności z takim chorym dzieckiem wiec jej nie oceniajcie tylko lekarze mógł to jakoś zrobić w cywilizowany sposób a zresztą NIK nie zabronił im pewnie ratowania dziecka a do adopcji szans by nie miało bo nikt nie chce takich dzieci

   • OMG OMG

    Dziecko po porodzie mogła oddać :/

   • mmmmmmm mmmmmmm

    Jak tacy mordercy pracują w szpitalu? A ta kobieta ( bo nie można nazwać tego matką) mogła na to patrzeć i słuchać tego ? Na teściowej też trzeba było kiedyś przeprowadzić aborcję to nie doszło by takiej sytuacji dziś . Jak te stwory ( bo to nie ludzie ) wróciły do swych rodzin ? Co to za cholerny szpital z nazwą świętą w tle ? Nagłaśniajcie sprawę ludzie niech dowie się o tym cały świat niech te BESTIE wiedzą że całe społeczeństwo wie . Szkoda śliny żeby opluć całe towarzystwo .

   • Anna Anna

    Kobieta miała prawo do aborcji że względów medycznych i to jej sprawa ze dokonała!!! Tyle że lekarze zawiedli jak zawsze :/

   • Mama Mama

    Jaka styczność z chorym dzieckiem? Płód tylko prawdopodobnie był chory, co w 100% ocenić można dopiero po urodzeniu i wtedy podjąć decyzję czy się da radę opiekować czy nie.

    • zuza zuza

     skoro miała prawo do przerwania ciąży, to wiadomo było na 100%. Poza tym, z tego co czytałam w innych mediach, poza Zespołem Downa dziecko miało też uszkodzone nerki i jeszcze jakąś wadę. Ratować nie mogli, gdyż byłaby to uporczywa terapia, a dziecko i tak by nie przeżyło (płód 23-tygodniowy nie jest w stanie przeżyć poza organizmem matki)

     • mama czwórki mama czwórki

      widać nie znasz się. Właśnie skończone 23 tyg ciąży to granica, po której dziecko ma już sporą szansę na życie poza organizmem matki. Radze się doszkolić i nie pisać o czymś, o czym nie ma się pojęcia.

      • k k

       Również polecam się doszkolić, @mamo czwórki. 24-tygodniowy płód ma nierozwinięte płuca i nie jest w stanie krzyczeć. Zwłaszcza głośno.
       Nie ma to, jak zagrać ludziom na emocjach. Przestają myśleć i wszystko można im wcisnąć.

       • Monika Monika

        Niestety. Najgorsza podłość to właśnie manipulowanie emocjami dla własnych korzyści.

   • Kulka Kulka

    Tez uważam ze to sprawa tej kobiety i nikt nie ma prawa jej osadzac.
    Tyle ze jesli dziecko bylo chore ostateczna diagnoza powinna byc postawiona do max 15 tygodnia i wtedy podjete odpowiednie kroki. Tylko nasze polskie realia i wszedzie kolejki i czas…
    Wg mnie tak zaawansowana ciaze powinno sie juz donosić.

   • Gabi Gabi

    Andzia czy dziecko z zespołem Downa i z wadami serca po takim urazie jak adopcja było by w stanie przeżyć w 6 miesiącu ciąży czy gdyby miało by chore serduszko było by w stanie przez godzine krzyczeć z bólu prosić o pomoc walczyć o życie ? Nie sądzę ale teraz trzeba bronić dupy lekarza i tej sz..ty a zespół Downa czy takie dziecko niema prawa do życia ją mam syna z schizofrenią paranoidalną czy to znaczy że powinna to dziecko zabić broń Boże to jest jedną wielką ściema to dziecko było zdrowe i walczyło o życie a te ścierwa to życie odebrali w okrutny sposób tak nie można!

    • Kate Kate

     Byłaś tam i widziałaś. Fakt wiesz lepiej.

 6. Anna Anna

  Boże kochany… jak to możliwe, że ludzie są tak strasznie wynaturzeni… że lekarze, którzy przysięgali „nie szkodzić” zabijają w tak okrutny sposób… że nikt nie miał odwagi stanąć w obronie tej bezbronnej dzieciny… nie pojmę tego nigdy…

 7. Iwona Iwona

  Przeszlam przez to samo. 20 LAT TEMU.wtedy nie ratowali takich dzieci moj syn po porodzie zostal odlozony na metalowa polke i sam sie udusil.w 2 dobie przyszedl do mnie ksiadz z pytaniem czego rycze ? Ze na drugim pietrze urodzilo sie dziecko z wodoglowiem a ja mloda jestem to dzieci moge miec ..a jak by sie drugi hitler urodzil?? Juz nie mialam sily plakac zapytalam czy go ochrzci zebym mogla pochowac uslyszalam ze nie bo to w swietle kosciola nie czlowiek moge jedynie go sobie zabrac i zakopac w grobie rodzinnym w nogi.. w dniu wypisu nie wydali mi dziecka …zabrali ebrew mojej woli do instytutu do cwiczen dla studentow… spedzilam miesiac na lekach w ciemnym pokoju..

  • Marta Marta

   Straszne to co napisałaś nie móc nic zrobić i czekać na śmierć własnego dziecka… nie wyobrażam sobie… niestety kiedyś takie rzeczy były na porzadku dziennym… sprawy wyciszane, którymi nikt się nie zajmował i nie wyciągał konsekwencji od tych potworów bo z pewnością niemmożna ich nazwać ludźmi! Mam nadzieję, że los wynagrodzil ci to doświadczenie.

  • M. M.

   Współczuję Ci bardzo! Jedyną pociechą jest to, że nasze dzieci są w niebie. A resztę – lekarzy, siostry, księdza – niech Bóg osądzi.

  • OMG OMG

   Bardzo wspólczuję, tego się nie zapomina :/ a słowa księdza? Dramat

 8. Anna Anna

  6 miesiąc to już niemowlę. Ja urodziłam Córkę w 6 miesiącu i jest zdrowa! Jak można tak świadomie zabić własne dziecko???? mam nadzieję, że ta „matka” zwyrodnialec otrzyma odpowiednią karę choć nie wiem jaka była by adekwatna,chyba tylko śmierć aby konala tak jak to niewinne maleństwo

 9. Malvina Malvina

  Nosz ciarki mi przeszly. Droga tesciowo i matko tego dziecka, zebys sie w piekle palila.. co z Was za ludzie.

 10. Jolanta Jolanta

  to już skoro przeżyło -lekarz n ie powinien ratować życia? taki „swięty” szpital i co? pozwolili żeby człowiek umarł w męczarniach? w głowie sie nie mieści – pewnie nie jedna rodzina by chciała to dziecko adoptować! a pewnie by sie okazało ze w dodatku zdrowe

 11. Ewelina Ewelina

  Ja pierdole kto pozwala na aborcję w 24 tyg jeśli od 26 mogło by przeżyć przegięcie

  • Marta Marta

   Ewelina medycyna jest na takim poziomie, że ratuje się już wczesniaka od 22ego tygodnia jeśli tylko ważą ponad 500 g

   • Monika Monika

    dokładnie p. Marto. Aborcja na tak późnym etapie?…czy człowiek, który podjął taką decyzję, to był na pewno lekarz? a może handlowiec z osiedlowego sklepiku. Naprawdę , moje słownictwo jest chyba zbyt ubogie, bo słowami nie potrafię opisać swoich uczuć. Nie byłam nigdy w takiej sytuacji i Bogu za to dziękuję, ale nie wyobrażam sobie po prostu tego. Mam prawie dwuletnią zdrową córeczkę i za każdym razem kiedy czytam o takich tragediach, łzy same leją mi się z oczu, bo zawsze wtedy przed oczami mam obraz mojej córki, że ona mogłaby być na tym samym miejscu, skrzywdzona przez lekarzy, cierpiąca i płaczem błagająca o pomoc… bo coraz więcej właśnie lekarskich błędów wychodzi na światło dzienne…. :(

 12. Anna Anna

  Milion cieżkich słów ktore cisna sie na usta… Ale jednak żadne odpowiednie. Brak słów

 13. agata agata

  Boże jak o 6 miesięcznym człowieku można mówić że to płód.TO JEST DZIECKO!!! TAKIE MALUSZKI JUŻ SIĘ RATUJE !!!!Miała czas do 12 tyg.by usunąć.Wszyscy którzy poddali się temu procederowi winni zostać ukarani !!!

 14. Ona Ona

  świat schodzi coraz bardziej na psy …. brak słów !!!!!!

 15. nastka735 nastka735

  MASAKRA,JESTEM MAMĄ 4 DZIECI

 16. kellyblue kellyblue

  bandyci!!!!!!! kara śmierci dla ,,matki”” i personelu ktory tym sie zajmował??? skazali dziecko na śmierć wiec śmierć i dla nich, szpital ŚWIETEJ RODZINY??? zamknąć ten burdel, skoro ludzi skazują na śmierć!!!!!!!!!!!!

  • alis alis

   Wreszcie prawidłowa odp–Tam gdzie mordują niewinne bezbronne maleństwa trzeba ten obóz zagłady dziecięcej zamknąć i tych co to robią odpowiednio ukarać. Ukarać takim samym bolesnym cierpieniem, wtedy dotrze do nich jak bardzo cierpią dzieci. Jaki potworny bol czują bezbronne istotki ludzkie. To straszny horror gdzie sumienia ludzkie? Jak mogą patrzeć na te niewinne dzieci i zabijać w potworny sposób. To nie człowiek zabija, to potwory w ludzkich skórach, to hieny rozrywające żywe dzieci. MATKA? –to nie matka tego dziecka to??????JEJ OJCEM JEST DIABEŁ bo tylko diabeł morduje niewinne dzieciaczki. Boże co się teraz dzieje pomóż tym cierpiącym dzieciom. Ile dzieci cierpi już po urodzeniu ich matki i ojcowie krzywdzą, biją, zabijają itd. Młode matki teraz są gorsze od ojców, znieczulica w sercach brakuje sumienia to straszne.

 17. Ewa Ewa

  Każdy ma prawo do zycia powinno się zmienić prawo i zakazać aborcji. Państwo powinno takiej dziewczynie kobiecie zapewnić opiekę do porodu i potem oddać niechciane dziecko do adopcji. Napewno jest wiele rodzin które czekają na malucha nawet z upośledzeniem. Szok co sie wyprawia w Polsce.

  • Monika Monika

   Ta, stada całe. Normalnie więcej chętnych niż upośledzonych i niepełnosprawnych dzieci.

   Szkoda, że potem człowiek się budzi i rzeczywistość jest okrutnie inna.

 18. Martyna Martyna

  Co za krowa z tej niby matki. A tesciowa menda to co? Pozwolila zabic wnuka! Mogla urodzic i oddac gdzies gdzie by pokochali to dzieciatko mimo choroby!!! To malenstwo juz mialo uczucia!

 19. mamcia mamcia

  Czytam to i mam ciarki… Sama jestem matką czwórki dzieci i nie wyobrażam sobie, żebym coś takiego zrobiła.
  Fakt, dziecko było chore, chociaż pewności nie ma, bo w artykule piszę, że prawdopodobnie było chore. To co zrobiła ta matka nie mieści się w logice żadnej innej matki która nosiła pod sercem cząstkę siebie. To był mały niewinny człowieczek, który miał prawo żyć!

 20. ewa ewa

  niech zdechną ci lekarze i te kobiety!!!!

 21. muslim hunter muslim hunter

  twardy chłopak

 22. Zakrza Zakrza

  Republika to syf. Tak samo jak Trwam, TVN, TVP.

  • Figula Figula

   Oj, Polsat też, z tego co wiem to też biorą genialnych ekspertów z fundacji Batorego, jak i TVN. Ciężko w tych czasach o dobre i całkowicie bezstronne media.

 23. Ania Ania

  nie wierzę w to co czytam, jak lekarze mogli pozwolić na coś takiego… ile matek walczy o swoje dzieciaczki które rodzą się za wcześnie a tu… aborcja w szóstym miesiącu !!!!!! nie ma słów by opisać to co czuję …

 24. Andrzej Andrzej

  Są ludzie którzy wiele by dali by móc wychować takie dziecko nawet chore.Odwiwdzam czasami warsztaty dla dzieci z downem – to wspaniałe pełne radości istoty.

 25. cfdsa cfdsa

  nie ma to jak najpierw sie pierdo..lić a potem w 6 miesiącu usuwać a ci lekarze powinni odpowiadać za to jak można dziecku nie pomóc jak można słuchać bezbronnego dziecka jak umiera w bólach

  • kaja kaja

   ja urodzilam w 7 miesacu ciazy. nie bylo wiadomo co bedzie z dzieckiem jak sie urodzi bo zdrowie w lonie matki nie gwarantuje zdrowia po urodzeniu. sama modlilam siejezeli to dla mnie a duzo to zeby Bog zabral to dziecko do siebie. Mlody a dzisiaj 14 lat jest zdrowy. ale to co z nim przeszlam po jego narodzinach powstrzymalo mnie przed checia posiadania kolejnych dzieci. nie wiem czy kolejny raz dalabym rad przez to przejsc. wiec nie oceniam. nie pochwalam aborcji w takim przypadku ale sama robie wszystko zeby kolejny raz nie zajsc w ciaze

 26. Mirka Mirka

  To co się stało jest oburzające i nie chumanitarne, dla mnie to morderstwo z szczególnym okrucienstwem! !!!!

 27. Beata Beata

  Ból otwiera mi serce gdy czytam coś takiego. Ludzie się starają o dziecko a tu? . .. nie ważne czy dziecko z zespołem downa czy nie… o zgrozo w jakim my żyjemy świecie… taki maluszek… nie zapomnę mojej córci jak rodziłam przez cc i ona ważyła 4300, 40 tydzień i ona wydawała mi się płacząc okruszkiem a tu… 700 gram placzacego malutkiego ciałka. .. nie to się nie dzieje…

 28. Magda Magda

  Aż ciarki mnie przechodzą!!!! Nie mam słów jak można być taką bezduszną osobą!!!! jak nie chciała tego dziecka to po porodzie mogła oddać do okienka życia! A co Ci lekarze sobie myśleli?!!!!! Płacz tego Aniołka powinien ich prześladować do końca życia!!!!![*]

 29. dorothy dorothy

  no nie mogę tego czytać, łzy jak grochy lecą

 30. Ma ma Ma ma

  Zycia trzeba bronić!!! Mordercy!!! Nawet jezeli bylo chore mialo prawo żyć! Mam malutką córeczkę i nie potrafię zrozumieć takiego okrucienstwa. Gdyby była chora tak samo bym ją kochała i nie pozwolilabym zrobić krzywdy!!!

 31. **Iza **Iza

  Zacznijmy od tego że w PL nie ma aborcji „na życzenie”. Ten zabieg wykonuje się tylko wtedy gdy dziecko ma stwierdzone poważne wady rozwojowe.jeśli są nikle szanse na jego prawidłowy rozwój w lonie matki i po urodzeniu w konsekwencji co prowadzi do śmieci i jeśli ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki.przeprowadzane są szczegółowe badania i zespól lekarzy decyduje dopiero czy ciąże się przerywa czy jest jeszcze jakaś szansa na ratunek dziecka czy matki.
  Sama 11 lat temu doświadczyłam niestety takiej sytuacji.moje dziecko miało 15 wad wrodzonych i powoli umierało we mnie co skutkowało bardzo dużym niebezpieczeństwem dla mojego życia.przeprowadzono u mnie legalna w szpitalu aborcję w 22 tygodniu ciąży.nie życzę takiej traumy nikomu.żadnej kobiecie żadnej rodzinie.jeśli ta kobieta trafiła do szpitala na taki zabieg to pewnie nie dla własnego widzimisię.ja oddałabym wszystko żeby moja córeczka była teraz z nami jednak los zadecydował inaczej. Nie oceniajcie dopóki dopóty sami nie znajdziecie się w danej sytuacji. A co do lekarza to zgadzam się z większością.powinien zadbać o to żeby to dzieciątko nie cierpiało!!!

  • Jakub Górski Jakub Górski

   Powinnas oddac zycie dla dziecka anie ratowac sie kosztem malemj istoty nigdy nie przekonasz sie do konca czy twoje dziecko by przezylo czy nie bo je zabilas

   • MIKA MIKA

    GŁUPI K*TAS

   • blablabla blablabla

    Jesteś niedojrzały i groźny dla społeczeństwa, a nawet siebie bałbyś się, będąc kobietą. Sam bądź w ciąży i poświęć swoje życie, pajacyku bez skrupułów.

   • sof sof

    a to jakis zart? a moze ty ksiedzem jestes?

   • Kate Kate

    A Ty nie dał byś rady ? Hmmm szkoda no chyba jednak nie. Jaka empatia. Współczuję Twojej matce, nie wie co urodziła. Jakub Górski.

  • Ika Ika

   co za brednie
   wystarczy podejrzenie poczęcia w wyniku czynu zabronionego
   oraz podejrzenie choroby, wystarczy niewielka szansa na chorobę taką jak np. zespół downa, która w niczym dziecku nie przeszkadza, żeby być szczęśliwym człowiekiem

 32. Minimka Minimka

  Czytam to leżąc obok córki i czując ruchy drugiego dzieciątka. Nie potrafię sobie wyobrazić jak mogłabym pozbyć się życia które sama dałam…. To straszne…

  • Karola. Karola.

   Mam nadzieję,że spotka ja kara najsurowsza z najsurowszych oby nigdy już nie mogła mieć dzieci.Jestem matką trojga zdrowych dzieci kocham je nad życie i czy jeśliby kiedyś zachorowały bardzo ciężko to co mam je uśpić pozbyć się problemu?Nie nam oceniać i wymierzać kary kiedyś staniemy przed Najwyższym i On nas rozliczy dokładnie jak spłaciliśmy dług od niego-życie.

   • Maluta Maluta

    Sama sobie zaprzeczasz :/

   • Cali-nka Cali-nka

    Karola, masz chyba zaburzone logiczne myślenie – chyba przez religię, co?
    A poza tym, jak czytam Twoje slowa, że życie to dlug, to zaczynam wspólczuć Ci tego podejścia i chyba ogólniej: tego, że żyjesz i się tak męczysz (bo dlug to nic fajnego, u kogokolwiek bylby zaciągnięty i to jeszcze bezwolnie). :-D

 33. matka matka

  Dziecko było „prawdopodobnie” chore…dlatego skazano Je na okrutną śmierć, nie dając Mu najmniejszej szansy na obronę…Nikt absolutnie NIKT nie udzielił pomocy umierającemu maleńkiemu Człowiekowi… Prawdopodobnie połowa z nas to czytających jest chora, lub prawdopodobnie ciężko zachoruje…prawdopodobnie zrobimy wtedy absolutnie wszystko żeby przezyć – my dorośli… Personel szpitala twierdzi, że do końca życia nie zapomni przerażających krzyków umierającego Dzieciatka… A jednak nie pomógł NIKT! Kto dał im prawo decydowania kto ma żyć a kto nie??? Mam nadzieje, że te krzyki będa im towarzyszyły we śnie każdej nocy do końca ich podłego, nic nie wartego życia!!! Mam nadzieję, że jesli istnieje jakakolwiek „Siła Wyższa” zostaną oni rozliczeni za ten OKRUTNY MORD, oni wszyscy… i choć nie modlę sie w zasadzie, dzisiaj zrobię wyjątek, gorąco pomodlę się o sprawiedliwość, oko za oko, ząb za ząb – obyście zgnili w piekle gorszym od najgorszych koszmarów z dzieciństwa potwory!!!

  • agaa agaa

   Czy do was nie dociera ,że 24-ro tygodniowe dziecko ze względu na nierozwinięte jeszcze płuca NIE JEST W STANIE KRZYCZEĆ ????

 34. Wkurwiona Wkurwiona

  Serce pęka ;(( [*] by kurwa zdechła
  Czy aborcja w 24 tyg jest legalna ?
  Powinni ponieść konsekwencje tego czynu . Jak można było na to pozwolić
  Lekarze zakaz wykonywania zawodu , gdzie etyka ? Brak słów . PiS niech im się do dupy dobierze

 35. Jakub Górski Jakub Górski

  Jak ktoś sie boi że może mieć niepełnosprawne dziecko niech nie uprawia seksu, bo zasze jest ryzyko. Wracamy do czasów hitleryzmu tylko doskonali mają prawo do życia. Aborcja wao ładna nazwa dla morderstwa i tylko dlatego tak łatwo przychodzi bo ten człowiek nie może się bronić. Gdybym nie miał terz dziecka wyłapywałbym wszystkich odpowiedzialnych za aborcje i rozrywał na kawałki żeby umierali w meczarniach a wszystkich ojców którzy godzą się na to najpirw kastrował potem ścinał

  • blablabla blablabla

   Jakubie Górski, rozumiem Twoje oburzenie ale to, co prezentujesz, to fanatyzm w obronie tzw. 'pacjenta poczętego'. Nie każda ciąża jest zdrowa na tyle, by mogła być donoszona bez ryzyka dla organizmu i życia kobiety i nie każdy zalążek człowieka ma szansę rozwinąć się i przetrwać, gdy jest głęboko uszkodzony – po to jest konieczność badań prenatalnych. NIKT normalny nie 'usuwa' ponad 3-miesięcznej ciąży. NIKT nie ma prawa oczekiwać, by np.lecząca się lub niezdolna do porodu kobieta przerwała terapię i zapłaciła za to życiem, gdy zajdzie w nieplanowaną ciążę. NIKT nie może oczekiwać, by zrezygnowała z życia zupełnie zdrowa kobieta, gdy okaże się, że ciąża zagraża bezpośrednio Jej życiu albo je upośledza czy skraca. Wtedy zawsze ważniejsze jest bezpieczeństwo już istniejącej osoby, a nie zarodka czy płodu. NIKT nie może żądać też, by urodziła zgwałcona dziewczynka, nastolatka czy kobieta, albo gdy byłby to akt incestu lub inna paskudna kombinacja. I NIKT nie ma prawa wymagać, by ktoś zrezygnował z potrzeb bliskości przez 'ryzyko zapłodnienia' – nie ma idealnej metody, jednak mądrzy ludzie nie jeżdżą bezmyślnie na wycieczki aborcyjne i umieją korzystać ostrożnie na tyle, by nie 'wpadać' ani przerywać, gdy jest na to za późno. Nie składają też deklaracji wymordowania wszystkich kobiet, które nie chcą i nie mogą być w ciąży oraz wszystkich uczestniczących w jej zakończeniu lekarzy choćby przez to, że każdy przypadek jest indywidualny i wynika z różnych powodów – a w Twoim rozumowaniu, z zachcianki i planu mordu. I jeszcze jedna rzecz – 2 osoby sprowadzają kogoś następnego na świat, więc podejście i obowiązki potencjalnego ojca są tu tez bardzo istotne i równorzędne – powinien zrobić to, co w Jego mocy, by chronić swoją rodzinę, dziecko, a gdy nie uda się Go uratować , zrobić wszystko, by obronić życie swojej kobiety, a nie działać tak, by odbyło się to Jej kosztem, największym, bo Ona ma prawo, niezbywalne, by żyć, tak samo, jak każdy z nas.

  • agaa agaa

   Jakub Górski takiś czysty i niewinny,że „pierwszy rzucasz kamieniem”????
   A skąd ty możesz wiedzieć co cię w życiu jeszcze czeka i jakie jeszcze będziesz musiał podjąć decyzje????

  • Top Top

   A nie no taktycznie da się przewidzieć wszystkie choroby genetyczne. Ty z pewnością już wiesz z wyprzedzeniem wszystko, zaplanowane całe życie. Wróżby z fusów?

 36. Izabela Izabela

  Aborcja jest sprawą moralną każdej kobiety. Nie będę oceniać jej postępowania. Trochę według mnie za późno zapadła decyzja o zabiegu. Chciała usunąć ciążę, bo stwierdziła, że nie podoła przy chorym dziecku, ok. Natomiast postępowanie lekarzy w głowie się nie mieści. Aż trudno uwierzyć, że doszło do tego w cywilizowanym kraju.Pomijając już zawód lekarza, ale jakim człowiekiem trzeba być,aby słuchać godzinnej agonii noworodka??!

 37. rene rene

  Jak nisko można upaść, że niżej się nie da. Boże żeby zabroniono aborcji.

 38. mamaktoraoddaladzieckodoadopcji mamaktoraoddaladzieckodoadopcji

  A wiecie jak spoleczenstwo traktuje te kobiety ktore daly dzieci do adopcji? koszmarnie…

 39. mama mama

  to jest masakra kto robi aborcje w tak zaawansowanej ciazy zgroza

 40. Karola.. Karola..

  Moj syn urodzil sie w 24 tyg.ciazy. teraz ma pol roczku i wazy prawie 6 kg i jest calkoem zdrowym chlopczykiem :) Nie rozumie tych lekarzy jak mogli pozwolic na takie bestialstwo..

 41. iza iza

  Skurwysyny!!!!!!! Niemoge tyle personelu i nikt nieteagowal na placz!!!!!!

 42. iza iza

  Co za skurwiele!!!!!!! Sory ale nie moge -masakra !!!!!!

 43. Dj Dj

  Rzeźnia im co dokonali tej aborcji te lekarze powinni też tak cierpieć jak te Dziecko umierało szkoda słów to co już się dzieje gdzie taka Matka ma sumienie to nie Matka to Kat jak mogła pozwolić by w tym miesiącu dziecko usunąć by tak cierpiało.

 44. magda magda

  to jest poprostu okrutne !!!! jak może tak postąpić człowiek ???czy na tym świecie nie ma już uczuć i miłości???czy życie ludzkie a tym bardziej bezbronnego dziecka nie jest nic warte?chory czy zdrowy to tez CZŁOWIEK,każdy z nas chce żyći każdy ma do tego prawo!!!to sie w glowie nie miesci…

 45. zbulwersowana 31 zbulwersowana 31

  Ja urodziłam się jako wcześniak w szóstym miesiącu ciąży, dzisiaj mam 31 lat i wspaniałą córkę. Odebrali tej kruszynce prawo do życia i szczęścia. Nie chcieli,to mogli oddać i głęboko w to wierze,że znalazłby się ktoś kto pokochałby to maleństwo. Nie mogę nazwać tego co zrobili inaczej niż morderstwem. Nikt nie zasługuje na takie potraktowanie.

 46. Annie Annie

  Wszystkie, które życzycie jej śmierci w męczarniach wcale się od tej kobiety nie różnicie!

 47. LIDIA LIDIA

  Wszystkie te cudowne placówki są pod wezwaniem świętych, a to co się tam dzieje to jakiś koszmar!!!!! Pomijam już fakt, nazwania publicznej, państwowej placówki religijnymi postaciami.

 48. Ja Ja

  Jako społeczeństwo my w Polsce stajemy się trochę wrażliwsi. To dobrze. Droga do pełnego uczłowieczenia przed nami otwarta. Mamy internet, nowoczesne badania, które pokazują reakcje dzieci jeszcze przed porodem.Nadszedł czas na dobre zmiany w głowach i sercach. Dbajmy o uświadamianie i uwrażliwianie nie tylko kobiet ale i mężczyzn, oraz wszystkich pozostałych. Wszyscy tworzymy społeczeństwo. Niech ono będzie przyjazne najsłabszym, bo oni są niezbędni w naszym życiu. Bez nich zwyrodniejemy jako ludzie, po prostu.

 49. Julka Julka

  ludzie nie wierzcie we wszystko co pisza , opamietajcie sie !!!! kazdy moglby taka historie wymyslic ludzie. to jest propaganda.

  • Jan Jan

   Niestety Julka@ nie jeden gardłuje, że to jakaś zygota, a nie dziecko. Ciemnota w XXI wieku. Propaganda wzmacniana szmalem. Komu zależy na klientach otwierających portfele na rzecz koncernów farmakologicznych, tan dopiero sieje propagandę. Julka@ już dawniej dochodziły do mnie głosy o zapracowaniu personelu, który w niewolniczy sposób „nie zauważał” problemów na oddziałach szpitalnych. Tylko słynny ginekolog-położnik prof. Roszkowski na jego oddziale dbał o każdy szczegół ,”wypadając zza szafy” w najmniej oczekiwanym momencie i pionizując personel, b. dobry miał zespół.. Śmiali się z dziwactw szefa, ale i słuchali wytycznych profesora, który dokładnie badał pacjentki, a nie było wówczas takich możliwości diagnostycznych, jak obecnie.

   • rudoslava rudoslava

    To jakaś bzdura…Mówi się tutaj u nas na to Zemsta Chazana….Odkąd Chazan musiał odejść co jakiś czas pojawiają się w mediach paszkwile na nasz szpital i oddział..Ten materiał telewizyjny został zmontowany …

    • Krzysztof kończacy szkoły w PRL-u Krzysztof kończacy szkoły w PRL-u

     Jakoś to bardzo dziwne !!!!! JEDYNA PRAWDOMÓWNA TELEWIZJA TRAM, REPUBLIKA I TEN SZPITAL W WARSZAWIE O NAZWIE św RODZINY I nie przez przypadek pracował tam pan prof wątpliwej jakości CHAZAN zwolniony właśnie za to o czym ogólnie wiadomo nie trzeba tłumaczyć i teraz widzicie sami jakby tam nadal był pan Chazan do takiej zbrodni by nie doszło on by na takie coś nie pozwolił bo przecież on ma sumienie prawdziwego katolika i teraz pokazuje sie takie zdjęcia /zmanipulowane / i takie artykuły szkalujące szpital, personel, lekarzy a wszystko po to by wybielić byłego pracownika szpitala bo pan nie minister zdrowi Radziwił ojciec bardo wielu dzieci /ale to jego sprawa pincet + razy chyba sześć/ szykuje ciepłą psadkę za duże pieniążki dla pana profesora i tyle w temacie. Do prokuratury nie trzeba zgłaszać lekarzy szpitala ale redaktorów i właścicieli telewizji Republika za oszustwo i prowokację.Taki jest mój punkt widzenia!!!!!!!

 50. emilka emilka

  szokkkkkk mam 6 dzieci juz doroslych i kiedy to widze szkoda słów

 51. xyz xyz

  Teściowa nie życzyła sobie takiego wnuka a winę za domniemaną niepelnosprawność-bo to prawdopodobnie a nie na pewno-obciążyla synową i prawdopodobnie ją zastraszyła

 52. ula ula

  jak go nie chcieli to ja bym zaadoptowała, wykarmiła własną piersią , wychowała, dołączyła do mojej gromadki trójki dzieci, które codziennie przy posiłkach modlą się o braciszka lub siostrzyczkę kolejną…

  • agaa agaa

   Ula to adoptuj !!! Kto ci broni?
   A skoro twoje dzieci tak żarliwie modlą się o rodzeństwo,to wiesz jak to się robi
   Do dzieła z modlitwą na ustach!

 53. ona ona

  Brak słów!!!

 54. MatkaPolka MatkaPolka

  Szpital Świętej Rodziny? Szpital z Piekła Rodem. Na marginesie, dlaczego wszyscy się oburzają, że dokonano tego przerażającego czynu na 6-miesięcznym dziecku-płodzie, a np. aborcja 2-miesięcznego już tak ludzi nie przeraża. Ciągle wraca pytanie kiedy płód jest już człowiekiem, a kiedy jeszcze nim nie jest i nic nie czuję.

 55. Kasia76536 Kasia76536

  to co się stało jest straszne i nie ma wytłumaczenia dla tych co to zrobili i dla kobiety która na to pozwoliła !!! Ja mam męża niepełnosprawnego od urodzenia i nie wyobrażam sobie żeby miało go nie być tylko dla tego że był chory . Jest wspaniałym człowiekiem i ojcem trójki zdrowych dzieci , a ja pokochałam go takiego jakim jest , więc to dziecko również miało prawo żyć i założyć kiedyś rodzinę . To Bóg decyduje kiedy i jaki się człowiek rodzi i na pewno ma ku temu swoje powody ale on również powinien decydować kiedy człowiek umiera a nie matka czy bezduszni lekarze . Nie interesuje mnie czy ktoś się zemną zgadza czy nie , ja byłam ,jestem i będę za całkowitym zakazem aborcji . A ta kobieta będzie cierpieć jeżeli już nie cierpi !!!

 56. mama mama

  nie wiem jak 24 tyg dziecko mogło się drzeć w niebogłosy…
  urodziłam w 26tyg… kwilenie młodego było ledwo słyszalne… niestety po 12 h mimo pomocy zmarł…

  • Ika Ika

   otóż zupełnie normalnie

  • AGUNIA AGUNIA

   darło sie bo nie narodziło sie naturalnie to byla aborcja a przy tym łamie sie nóżki na bank ,rączki wyrywa ciało po kawałku …
   proponuje sobie obejrzec film na yt

 57. Beata Beata

  I oby nie zapomnieli i już nigdy nie przyłożyli ręki do zabijania

 58. Ika Ika

  Dziecko przeżyło aborcję. Tzn. przeżyło próbę zabicia go. I nagle wszyscy płaczą nad jego losem. Ale już samą aborcją nikt się tak nie przejmuje. Dziecko podczas aborcji czuje, umiera w męczarniach. Aborcja jest „zabiegiem” pozbawienia go życia. Powinna być nielegalna, bo jest zleconym przez matkę morderstwem na dziecku.

 59. ZoSk ZoSk

  Wnosze za zmiana nazwy szpitala,bo swoim dzialaniem nie zasluguje na to imie,a wrecz go profanuje

 60. Anna Anna

  „W ciągu ponad 30 lat pracy Elżbiecie Podczaskiej nie przytrafiło się, aby jakaś rodzina zgłosiła się do niej z mocnym postanowieniem adopcji… jakiegokolwiek dziecka niepełnosprawnego.” (Elżbieta Podczaska, dyrektor Publicznego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Warszawie)
  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/25329

 61. Patriott1988 Patriott1988

  Do sądu wszystkich zakaz wykonywania zawodu do końca życia i odsiadka w więzieniu. Nie mogę w to uwierzyć. Niech Maluszek odpoczywa w pokoju wiecznym. Niedługo będę miał Synka nie wyobrażam sobie aby personel medyczny nie pomógł mojej Kobiecie i Maluszkowi. A w telewizji tylko o polityce a taka Tragedia. CO DO MATKI TO NIE MWTKA TO ZWIERZĘ MA KREW DZIECKA NA RĘKU

 62. Basia Basia

  Litujemy się nad psem a tu zabrakło litości dla dziecka….

 63. mama mama

  Powiem szczerze bardzo mnie to zabolało, że ludzie mogą być tacy podli to MALEŃSTWO już się pojawiło na tym świecie nie istotne jak ono żyło i chciało żyć. W brew pozorom ludzie bardzo naciskają na przepisy antyaborcyjne a zabijają MALEŃSTWO które już jest na tym świecie bo prawdopodobnie miało zespół Downa. Ja mam ośmioro dzieci w tym jedno z zespołem Downa, które urodziło się z ciąży bliźniaczej i w życiu nawet bym nie pomyślała żeby GO zabić poprzez aborcję nawet gdybym wiedziała że jest chory.

 64. Ewa Ewa

  Szpital Zabójczej Rodziny,lekarze z piekła rodem,tylko czychają aby zabić dziecko,państwo powinno ścigać isurowo karać lekarzy uczestniczących w aborcjach,kara jak za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem za to się nalezy.

 65. AGUNIA AGUNIA

  To juz nie mozna nazwac aborcja to enautazja na zywym zieciatku zostawionym samemu sobie bez pomocy
  to poprostu nic innego nie nazwac jak ludobójstwo !!!

  popłakałam sie ku…a :(((

 66. Załamana Załamana

  Za swoje czyny trzeba ponosić konsekwencje ,nawet jeżeli ma sie swiadomosc ,ze nie bedzie latwo..
  Pseudo mamuśka powinna być zaszyta ,jak moze żyć ze swidomoscia ,ze czastka jej nie żyje przez nią.Malutki aniołek płaczem prosił o pomoc ,a te kurwy bez serca!Każdy lekarz ,który miał w owym czasie dyżur powinnien ponieść surowe konsekwencje oraz zakaz wykonywania zawodu. Aj szkoda słów…

 67. kama kama

  Ja urodziłam córeczkę w 24 tc, niestety nie przeżyła… dlaczego?? ja tak bardzo chciałam żeby żyła, nie ważne czy chora czy zdrowa, to moje dziecko, moje i mojego męża… nie mogę tego czytać…. serce krwawi…

 68. Gosia Gosia

  Można wykonywać aborcję szesciomiesięcznego dziecka?straszne . jak tak mozna:(

 69. AAA AAA

  Pewnie dokonywał aborcji w poprzednim wcieleniu i dlatego tak musiało być.

 70. Adrian Adrian

  Skurwysyny jebane jak oni mogą tak traktować dzieci. Chuj im w dupę.

 71. stefan stefan

  Ja bym skurwysyna co to zrobil zywcem obdar ze skory a rzeczniczke to bym zamknal i zamorowal wejscie niech kurwa umiera z glodu razem z jej rodzina

 72. Kasia Kasia

  Kto robi aborcje w 24 tyg ciąży ?!!!!!!! Bo zespół Downa dziecko mogło mieć ludzie w głowie się nie mieści ;( lekarze powinni widzieć te dziecko co noc do końca życia i słyszeć jego krzyk!!! Co za czlowiek z tej kobiety pol roku chodzić z dzieckiem pod piersią i potem pozwolić na takie cos….

 73. basia basia

  masacra to jest straszne jak tak mozna przecież dziecko żyło i chcialo żyć mogli oddac komus kto by je pokochal a nie mordowac bo dla mnie to jest morderstwo :-(:-(:-( az się plakac chce

 74. basia basia

  tylko plakac biedne dziecko mogla urodzic i oddac ktos by je pokochal dla mnie to jest morderstwo powinny za to odpowiedziec

 75. Misia Misia

  Bzdury.Takie dziecko NIE KRZYCZY I NIE PLACZE bo ma nie wyksztalcone pluca.Wiem bo mok syn urodzil sie w 25 tygodniu czyli praktycznie w 6 miesiacu ciazy. Wiec nie siejcie wielce antyaborcyjnej propagandy

 76. Robert Robert

  Trzeba być ścierwem a nie człowiekiem. Te bydlaki podczas niemieckiej okupacji dokonywaliby najkoszmarniejszych zbrodni. Jeżeli nie udzielili pomocy pod presją jakiegoś lekarza sado-zboczeńca, to co by zrobili, gdyby znaleźli się pod większą presją. Cały personel „medyczny”, który o tej zbrodni wiedział ma rew na rękach i odpowiedzialny jest zbrodni. Powinno się ich surowo ukarać, by inni zboczeńcy bez sumienia drżeli.

 77. selena selena

  Szpital w torym dokonuje sie takich rzeczy nier ma prawa nosic nazy:SWIETEJ RODZINY ??? to jakas szydera jerst i szatanski chichot…

 78. Moulinrouge Moulinrouge

  Wy niedoinformowani ludzie…. puknijcie się w łeb. W Polsce aborcję można dokonać do 12 tygodnia ciąży a nie do 6 miesięcy. Ten artykuł to idiotyczna bujda. Jesteście wszyscy nawiedzeni. Jakbyście trochę poczytali i trzeźwo myśleli to nie czytalibyscie takich debilizmów.

 79. Maugli Maugli

  Każde dziecko i te zdrowe i te chore ma prawo do życia, tylko że takie chore kiedy jest zostawione przez matkę ma marne szanse na normalne życie bo mało kto decyduje się adoptować chore dziecko i te dzieci lądują w ZOL-ach (Zakład Opikuńczo-Leczniczy). Tam nikt nimi się nie interesuje. Widziałam w szpitalu noworodki z rozszczepem kręgosłupa, sparaliżowane z wodogłowiem i kilka innych cięższych przypadków które zostały porzucone przez rodziców bo takie dziecko to odpowiedzialność za nie do końca życia a nie każda matka ma na tyle siły żeby się poświęcić i nie każda może zapewnić godne warunki takiemu dziecku więc zostawiają dziecko w szpitalu. Widziałam wiele przypadków i sytuacji nauczyłam się nie oceniać bo nie mi/nam oceniać więc nie oceniam tej kobiety . Mogę krytykowac tylko personel tego szpitala bo nie pomogli temu noworodkowi umierał w męczarniach a to niegodne dla życia ludzkiego.Jakim trzeba być draniem żeby nie reagować na krzyk dziecka. Tylko że u nas tak się przyjęło że dzieci chore te „inne” nie zasługują na nic więc i na współczucie też nie ?

 80. Daga Daga

  Moj syn miał mieć zespół Downa. Byłam w ciąży mając 19 lat. Proponowano mi aborcję Ale ani przez moment o tym nie pomyślałam. Teraz mam wspaniałego 4 latka w domu. Bóg mi to wynagrodzil jest całkowicie zdrowy. Ale nawet gdyby nie był kochała bym najmocniej jak by się dało. Nie rozumiem takich kobiet. Nosi pod sercem a traktuje jak zwykły przedmiot.

 81. gosc gosc

  czytam niektore komentarze i smiech mnie ogarnia zaden lekarz niepodejmie sie usuniecia ciazy w 24 tygodniu kobiety wy chyba niemacie pojecia w takim przypadku moze tylko wywolac sztuczny porud ,tylko jak ciaza jest martwa,a niedokonac skrobanki.takie wierzace gabi,anna,paula,wy jestescie matkami ? moze macie prawo osadzac innych zal mi was.dlaczego tak glosno niekrzyczycie jak klechy gwalca dzieci,to jest dopuszczalne i gdzie jest bog ?

 82. Maria Maria

  PRZERAŻAJĄCE;-(.

 83. Onka Onka

  Jezu jak tak można to ja robiłam wszystko by moje 1 dziecko przeżyło niestety zmarło w 24tc ból jest do dziś straszy a ona od tak pozwoliła na aborcję, idotka jakas teraz jest w 2 ciazy 20 Tc strach jak niewiem co i nie obchodzi mnie czy dziecko będzie zdrowe chce by żyło i urodziło się żywe

 84. Onka Onka

  Czemu nie wykonano badania aminopunkcji by się dowiedzieć czy dziecko będzie miało Downa. Ja milam w ciąży i nawet gdby się okazało że będzie chore nie przestałabym kochać ma prawo żyć nie jest gorsze od innych dzieci czasem nawet madrzejsze od innych.

 85. Gość Gość

  Nie wierzę. Zwykła prowokacja. Żeby tak się stało to bym wiadomości chciały

 86. Inka Inka

  Mam nadzieję że ta kobieta w życiu nigdy nie zajdzie w ciążę a teściowa niech kona samotnie jak te dziecko w męczarniach!

 87. Doriana Doriana

  Dlaczego nie dokonała aborcji w pierwszym,no powiedzmy w drugim miesiącu ciąży? Dlaczego lekarz który tę aborcję wykonał zgodził się na to? Ile mu zapłacili ? To było ukształtowane dziecko a nie bezpłciowa szara masa.Kara powinna być wysoka dla tej matki i dwa razy wyższa dla lekarza.

  • Ola Ola

   To ja ci powiem dlaczego. Zapewne nie chciała usuwać ciąży z niepotwierdzona wada, chciała mieć pewność że dziecko ma zespół Downa . A żeby potwierdzić to trzeba wykonać amniopunkcję w 14 tygodniu ciąży, potem czekać ok 4 tygodni na wynik , a po otrzymaniu wyniku zgłosić się do lekarza prowadzącego po skierowanie na usunięcie . Z tym papierem zgłaszasz się do komisji która weryfikuje dokumenty i czekasz na decyzję komisji ok tydzień, odbierasz pozwolenie i czekasz na termin porodu wywoływanego . Wiem bo przez to przeszłam, urodziłam w 21 tygodniu

 88. Drinka 1234 Drinka 1234

  To po chuj ta suka się puściła!???

 89. Sara Sara

  Dziecko chore czy zdrowie ma prawo zyc dzieci chore nie,sa gorze jak sie,czy Ta takie zeczy to brak slow jeśli,sie nie,chce dzieci to trzeba,sie nie ru-,,,,,,chac

 90. ja ja

  Nie dała szansy dziecku aby ktoś je pokochał…. Czekam na swoje upragnione nawet te.którego nie mogę urodzić ….

 91. Prem Prem

  Gdyby tak wył pies zaraz by było larum, że jak tsk można… Jednak to tylko człowiek. Ot nic…

 92. Darek Darek

  Przecież to była aborcja a nie poród ani cesarka,płód nie ma prawa przeżyć tego zabiegu.Przecież oni wyciągają to na siłę,kroją i tną żeby łatwiej wyciągnąć
  Płód waży 0.5 kg i ma wielkoś 20 cm.To co pokazują na zdjęciach to podpierdółka a Wy się wzruszacie.

 93. Katarzyna Katarzyna

  Brak mi slow !
  Latami bedzie za nia szlo,to morderstwo!!

 94. missia missia

  Co za kurwy tylko ich powiesić!!!

 95. Ewa Ewa

  Dlaczego tak pozno zostala ta aborcja wykonana przeciesz juz na samym początku stwierdza sie taka chorobe w tedy to rozumiem ale jak mozna usunac 6 miesieczne dzieciatko co to za matka niepowinna miec juz wiecej dzieci to nie czlowiek rozumiem dowiaduje sie w czesnej ciazy ze ciecko jest chore i podejmuje decyzje a nie w 6 tym miesiacu to jest zabójstwo dla mnie na zyczenie co zastanawiała sie tyle miesiecy egoistka jedna ja nie jestem przeciw aborcji w takuch przypadkach bo nie kazdy moze dac rade z wychowaniem chorego dziecka ale dlaczego tak pozno jest wykonywany zabieg to powinno byc zabronione i jeszcze szokujacy fakt ze dzieciatko walczylo i nikt mu nie ulzyl w cierpieniu co za ludzeie nawet zwierze sie dobija zeby nie cierpiał a tu wystarczyl cieply koc i cos przeciwbolowego czy to az tak dużo

 96. Iwona Iwona

  Taki płód nie płacze, nie kwili. Ludzie ogarnijcie się – trochę wiedzy!!! To jest kłamstwo. Zanim coś wyskrobiecie, poczytajcie….

  • Paweł Paweł

   A ile razy przeżyłaś taką sytuację że wiesz że nie kwili ?
   Iwona, to jest prawdzie DZIECKO, nie rozumiesz ??????????
   Jezu

 97. Majka Majka

  Barbarzyństwo.

 98. Paweł Paweł

  Szpital pod jakim wezwaniem ? Jakim ???

  Ci wszyscy co słyszeli ten krzyk, na pewno usłyszą go ponownie po swojej śmierci.

 99. Figula Figula

  Należę do osób, które w pewnych przypadkach są skłonne „pozwolić” na aborcję, czy to gwałt, czy mocny defekt zdrowotny, bądź pewna śmierć po porodzie, albo powikłania zdrowia matki, ALE!… Wszystko do pewnego wieku, a sześć miesięcy to już bardzo dużo i w takim wieku nikt aborcji nie powinien mieć prawa wykonywać. Tylko do czasu aż układ nerwowy jeszcze nie będzie sprawny i tylko w „kontrowersyjnych” przypadkach, a nigdy dla aborcji jako substytuty zabezpieczania się, czyli widzimisię.

 100. p p

  Ja wychowuje synka z 24tc 700g

 101. only-me only-me

  nie wciskajcie kitu, że ktoś próbował zrobić aborcję 6 miesięcznego dziecka! w Polsce wolno do 12 tygodnia! to jakaś bujda

 102. Sylwia77 Sylwia77

  6 miesięczny płód już jest do uratowania.Jeżeli nawet było chore to na tym etapie powinno otrzymać opiekęA matka skoro już tyle czasu nosiła to dziecko pod swoim sercem jeżeli go nie chciala mogła.oddać po porodzie i nikt by jej nie potepil.Jestem ciekawa czy moze spokojnie spac wiedzac ,ze pozwolila temu dziecku konac w takich meczarniach.To juz nieludzkie !!!

 103. Waldek Waldek

  Podczas aborcji przecina się nożyczkami kark dzieciaka w czasie wyciągania z macicy. Tym razem widać jakiś fachowiec o tym zapomniał.

 104. Olga Olga

  Straszne!!!!przeciez mogla dzieciatko urodzic I w szpitalu zostawic!!!Bestie razem z tesciowa I personelem medycznym!!!!!

 105. Mama 3 dzieci Mama 3 dzieci

  Witam
  Dokonano morderstwa to fakt. Jednak proszę zauważcie że Matka dziewczyny która dokonała aborcji nie przyjechała z nią. Nie było też męża. Natomiast znalazła się teściowa. Urodził jesteś zła matka, nie urodzi jesteś suchym drzewem, spodziewasz się chorego dziecka masz zabić. Myślę że prawdziwa morderczy Ian jest ta teściowa która przecież sama jest matką i wie co to znaczy miłość rodzicielska. Nie wiemy w jakiej sytuacji jest ta żona zabójczy i więc proszę nie oadzajmy. Najsmutniejsze jest to że nikt tego dziecka nie ratował. I to dzieje się w Polsce.

  • czesia czesia

   Ja mialam corke przez 18 lat niedawno odeszla tez chorowala nie usunelam jej chodz wiedzialam ze bedzie trudno Nigdy bym nie dopuscila zeby usunac ciaze bo jak nie ja to ktos by ja wzial do siebie ile jest ludzi co adoptuja takie dzieci Ten malec mial prawo zyc ani matka ani tym bardziej lekarz nie mieli sumienia odbierac mu zycia to co sie dzieje to straszne ile jest madrych dzieci z ta choroba i zyja

 106. Monika Monika

  Co za szpital co za bezduszni ludzie tam pracuja to sienie miesci w glowie biedne dzieciatko sie nacierpialo:( spij spokojnie maluszku:(!!!

 107. Adam Adam

  Zbrodniarze czy lukrze ?.

 108. Marzen Marzen

  To sie glowie nie mieci jak tak mozna zrobic !!!!!!!!!!!!¡¡

 109. Marzen Marzen

  To sie glowie nie mieci jak tak mozna zrobic !!!!!!!!!!!!lekarze robcie co d was nalerzy k…. Mac to sa tylko dzieci nic litosci!!!!

 110. Kinia Kinia

  Jak można było usunąć taką istotę. Według badań które ja miałam robione w ciąży też miałam urodzić dziecko z zespołem dauna , a w rzeczywistości urodziłam bardzo zdrowe dziecko.

 111. Iza Iza

  Boze jakim to trzeba byc czlowiekiem! Przeciez to istota boska byla. Ja bym nie pozwolila na takie cos. Szkoda mi tego malutkiego aniolka. Spij dobrze skarbie,niech aniolki wezma Cie do siebie i niech w niebie bedzie Ci lepiej niz tu na tej przekletej ziemi. (*)

 112. RAFAŁ RAFAŁ

  Powiesić Matkę, Babkę, Lekarzy i cały personel ktory na to patrzył i nie zareagował, dziecko miało prawo żyć !! Nigdy nikomu nie życzę źle ale tym osobom w szczególności tylko tym !!! ŻYCZĘ WOLNEGO KONANIA JAK TO DZIECKO !!!!

 113. Anka Anka 82 Anka Anka 82

  Ja wszystko rozumie. Każdy ma uczucia, prawo, wybór i ble ble ble ale… Czy Wy nie sądzicie że ta aborcja była zdecydowanie za późno? 24 tydzień!!! To dziecko duże takie które spokojnie może żyć. Jakim trzeba być człowiekiem żeby ZABIĆ dziecko które się w nas porusza, kopię i czuje się że jest. Dlaczego wcześniej nie poszła. Co to za człowiek? Co za kobiety????

 114. G G

  Godzinny płacz? W 24 tygodniu? Jakoś w to nie wierze… Dziecko w tym tygodniu nie ma rozwiniętych płuc, aby tak płakać… Raczej kwilenie, albo inne dźwięki. W to już prędzej uwierzę…

  • Mm Mm

   G tyklasa kur..wo z doswiadczenia wiesz? Chętnie bym cie zerznal w du..pe kijem od przetykania kanalizacji! Do kanału z toba, utopic!!

 115. ona ona

  nikt kto ma zdrowe dziecko nie powinien sie tu wypowiadac. nie wyobrazacie sobie co czuje kobieta jak sie dowiaduje ze jej dziecko wykazuje cechy jakiejs choroby, ja to przeszlam. sama modlilam sie do Boga zeby je zabral bo nie poradze sobie z niepelnosprawym dzieckiem. malenstwo urodzilo sie w 30 tygodniu po cc z 3 punktami. dla matki to tragedia. dwa razy pierwszego miesaca jego zycia kazali mi sie z nim zegnac bo bylo bardzo zle. nie zycze zadnej kobiecie zeby to przechodzila. do dzisiaj sie boje kolejnej ciazy mimo ze minelo 15 lat. a tak na marginesia: tak male dziecko nie krzyczy. kwili cihutko ledwo sama mogla uslyszec sswoje malenswo a bbylo starsze.

 116. Nicol Nicol

  Ta suka to nie do więzienia tylko powinna cierpieć jak to maleństwo nawet dłużej niech pokutuje za krzywdę małej bezbronnej istotki ,niejedna matka by chciała to maleństwo

 117. iwka iwka

  ah co wy tam piszecie corunia poszla zaraz plodzic inne dziecko a mamusia odrazu dl kosciola teby dac na tace ze pozbyla sie problemu zakupu wozka . To jest porabane jak nic . przed 4 latami dowiedzialam sie ze bede miala coreczke o ktorej mazylam cale zycie . a po miesiacy pani doktor powiedziala ze jednak bedzie synus . Ktorego tez kochalam od poczecia . Zawsze jest ryzyko pomylki w badaniach . Albo tez lekarz znajomek . przeplacily suki i po klopocie . . Rozumie nie chcesz dziecka zrob to jesli nie masz sumienia do czasu pierwszego uderzenia serduszka a nie jak to malenstwo juz czuje slyszy i smakuje . Podle suki . Do kicia z obiema i oczywiscie z tym zeznikiem .

 118. Przerazona Przerazona

  Brak mi slow na to co sie dzieje na tym jebanym swiecie…duzo.by pisac na ten temat ale nie moge bo lzy same cisa sie do oczu… biedne malenstwo…Spoczywaj w pokoju… a matke i lekarza jeszcze dojdzie sprawiedliwosc karma wraca…

 119. AT-ek AT-ek

  Po prostu jak dla mnie ci co na to pozwolili to debile ! mam nadzieje że was pokarze i polecicie ze stołków ! A ta co się wypowiadała niech poleci pierwsza bura suka ! czekaj niech cie spotkam ty idiotko ! Taki szpital nie ma prawa nosić nazwy szpital i nie powinien istnieć jak pozwolili konać dziecku przez godzinę niech was trafi wszystkich tam szlak co mieli z tym do czynienia mam nadzieję że wpadną tam antyterroryści i zrobią wam z dupy jesień średniowiecza!

  • zyt zyt

   a ktoś kto pisze takie brednie nie ma prawa nazywać się dziennikarzem…

 120. tera robię po budowach tera robię po budowach

  Publikujcie dane osobowe, kto tylko je zna! Które to bestie, z imienia i nazwiska?

 121. AT-ek AT-ek

  Biedne maleństwo, spoczywaj w spokoju dołączyło do grona małych aniołków (*)

 122. MJK MJK

  Nie osądzajcie tej kobiety i nie róbcie tego co ona zrobiła. To jest chrzescijanstwo.

 123. Mm Mm

  Skurwie..le powinni wszyscy uczestnicy tego okrutnego czynu konac w meczarniach do konca swojego marnego życia!!

 124. Prze pani Prze pani

  Czysty hitleryzm

 125. CiotkaDżender CiotkaDżender

  1. Aborcja w 6 miesiącu jest nielegalna niezależnie od przyczyny ciąży
  2. Kora mózgowa rozwija się w 7 miesiącu ciąży a to ona jest odpowiedzialna za cierpienie

 126. Adam Silvestri Adam Silvestri

  Szanowni Państwo (również redaktorzy portalu).

  Serca macie dużo, ale , rozumem u Was gorzej. W 6 miesiącu ciąży abortowane (!) dziecko przeżyło, co więcej jego płacz slyszał cały szpital i nikt tego nigdy nie zapomni…
  Nawet jeśli by przeżyło, to w 6 miesiącu nie oddychałby samodzielnie, a już z pewnością nie byłoby w stanie krzyczeć na cały szpital…

  Szósty miesiąc ciąży przebiega przede wszystkim pod znakiem płuc – około 22. tygodnia życia płodowego w płucach dziecka następują zmiany, które mają umożliwić wdychanie i wydychanie powietrza. Po pierwsze, rozwijają się naczynia krwionośne i pęcherzyki, które po urodzeniu zapewnią dopływ tlenu do wszystkich części ciała. Po drugie, płuca zaczynają wytwarzać tzw. surfaktant – substancję, która wypełnia pęcherzyki płucne od wewnątrz. Jest to szalenie ważne, bo w płucach płodu nie ma powietrza, mogłyby więc zapadać się jak przebita piłka. Ale właśnie dzięki surfaktantowi pęcherzyki nie zapadają się ani nie zlepiają i w razie porodu przedwczesnego płuca będą przygotowane do oddychania. Gdy urodzi się dziecko zaledwie 22-tygodniowe, nie jest ono jeszcze w stanie oddychać samodzielnie, ale jego płuca są rozwinięte na tyle, że ma szanse przeżyć na oddziale intensywnej opieki neonatologicznej (szanse te wynoszą 20–25 proc.).

  Także stłumcie emocje i zacznijcie samodzielnie myśleć… Powyższy tekst i Wasze komentarze to najlepszy przykład, jak łatwo ludźmi manipulować, m.in. w wyborach (samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich), jak łatwo Wam wmówić, że „czarne jest czarne, a białe….” itd. Potem się człowiek dziwi, dlaczego Polacy tacy podzieleni…

  Pozdrawiam.

  • zyt zyt

   Jak ktoś jest idiotą zmanipulowanym przez pis to uwierzy we wszystko….

  • Top Top

   Bardzo Panu dziękuję za ten głos rozsądku w mrokach średniowiecza.

 127. zyt zyt

  Trzeba być ograniczonym debilem, żeby uwierzyć w ten artykuł. W 6 miesiącu ciąży nie przeprowadza się aborcji, bo matka by się wykrwawiła na miejscu, jedyne co można to wywołać przedwczesny poród, który z aborcją nie ma nic wspólnego i muszą istnieć do tego przesłanki takie jak poważne ryzyko zagrożenia życia matki…

 128. llkj llkj

  Ale bzdura….tvrepublika i artykuł z rękawa, a ludzie łykaja jak pelikany …temu co to wymyslil chuj w dupe

 129. 501 501

  Nie wierze w to co słysze .
  Mój syn urodził się w 26 tygodniu i ważył 600 gram.Lekarze walczyli o jego zycie .Błagałam Boga aby żył .Ma w tej chwili 15 lat i jest kochanym zbuntowanym nastolatkiem .
  Nie rozumiem tych lekarzy jak mogli do tego dopuścić .!!!!

 130. Lilli Lilli

  Lekarzem nie jestem więc się nie wypowiadam, najlepiej jest kogoś piętnować i oceniać jeżeli nie znamy szczegółów ani faktów. Są czasy że lubimy żyć wygodnie i dostatku ale bez dzieci warzywek czy upośledzonych i w biedzie . Niech każdy kto tu się wypowiedział najpierw idzie do takich placówek z takimi dziećmi i przekona się na wlanej skórze jak to jest.Może ktoś mądrzejszy mi wyjaśni dlaczego klasy dla takich dzieci mają po 8 osób na opiekuna a nie 30 jak w normalnych.

 131. Lilli Lilli

  Lekarzem nie jestem więc się nie wypowiadam, najlepiej jest kogoś piętnować i oceniać jeżeli nie znamy szczegółów ani faktów. Są czasy że lubimy żyć wygodnie i dostatku ale bez dzieci warzywek czy upośledzonych i w biedzie . Niech każdy kto tu się wypowiedział najpierw idzie do takich placówek z takimi dziećmi i przekona się na wlanej skórze jak to jest.Może ktoś mądrzejszy mi wyjaśni dlaczego klasy dla takich dzieci mają po 8 osób na opiekuna a nie 30 jak w normalnych.

 132. Dana Dana

  Moje dziecko mialo urodzic sie z zespolem downa. Nigdy nie przyszlo mi ani mezowi przerwac ciazy. Co to za matka ze tak skazala malenstwo na cierpienie. Czlowiek zwierzatka ratuje bo tak szkoda. Bo zyje bo czuje. A tu czlowiek maluszek bezbronny. Szok.

 133. Dana Dana

  Moje dziecko mialo urodzic sie z zespolem downa. Nigdy nie przyszlo mi ani mezowi przerwac ciazy.Czekamy na corcie .Okazalo sie ze zdrowa. Nieważne co by bylo. Kochalibysmy ponad wszystko. Co to za matka ze tak skazala malenstwo na cierpienie. Czlowiek zwierzatka ratuje bo tak szkoda. Bo zyje bo czuje. A tu czlowiek maluszek bezbronny. Szok.

 134. Zbyszek Zbyszek

  Moj brat urodzil sie w piatym miesiącu w 70 latach , fakt ze lezał w szpitalu niemalze 3 lata ciagle z małymi przerwami zyje ,pracuje ma rodzine a nawet doczekal sie wnukow. Co to musi byc za bestialstwo jak mozna nazwac kogos lekarzem gdy dokonuje zabojstwa . Za taki czyn wszyscy kobieta ,bo trudno ja nazwac matka , lekarz i wszyscy ktorzy brali udzial w tym mrderstwie powinni dostac dozywocie.

 135. mm mm

  botoks….

 136. Zdziwiona Zdziwiona

  A czy Wy naprawdę w to wierzycie że ktoś wykonał aborcję w 24 tygodniu? Ludzie ogarnijcie się. 21 wiek a tu takie zacofanie

 137. Julia Julia

  To morderstwo! Lekarze za nieudzielenie pomocy powinni zostać skazani. Znieczulica. Lepiej zwierzęta się traktuje niż bezbronne dziecko! Dziecko można zabić i nie ponosi się odpowiedzialności karnej. Stop zabijaniu nienarodzonych!!!

 138. Janusz Józef Adamczyk Janusz Józef Adamczyk

  MORDERCY! Niech słyszą krzyk tego Maluszka bez przerwy – dzień i noc! Może to uświadomi im, że zamordowali Człowieka!

 139. Marek Nazarowski Marek Nazarowski

  Sześciomiesięczne abortowane płody są ulubionym obrazkiem działaczy pro-life. Legalne aborcje przeprowadza się zwykle dużo wcześniej, o czym pro-liferzy nie wspominają.

 140. Tyhhvdf Tyhhvdf

  Na krzesło elektryczne. To iest matka nie nazwała bym ja matką szmata ścierwa za aborcje. Powinna dostac dożywocie a jak to było dziecko chore to 2 tyle

 141. Kaka Kaka

  To się nie mieści w głowie czy było chore czy nie miało prawo żyć nie mogę patrzeć na to co sie dzieje i takiemu płazem pójdzie niby mi to lekarz za kraty u tam niech mu pokażą co sie robi z takimi ludźmi

 142. Paula Paula

  Jezu jak tak można , sama jestem w 4miesiacu ciąży będę mieć drugie dziecko nie wyobrazam sobie życia bez nich są dla mnie wszystkim , nie potrafiła bym im zrobić jakiej kolwiek krzywdy , skąd się biorą takie matki, inne matki nie mogą mieć dzieci starają się , przecież mogła oddać to dziecko rodzinie zastępczej lub do okienka życia , nie życzę jej źle , ale za to pan Bóg ja pokara, takie nie powinny mieć wogole dzieci bo na to nie zasługują

 143. Aneta Aneta

  Po prostu to się w głowie nie mieści.

 144. Paulina Paulina

  Jezu jakie to straszne …podłe i okrutne świec Panie nad duszą tego pięknego dziecka …jestem wstrząśnięta…jak ludzie mogą robić takie rzeczy w czasach,w których istnieją domy dziecka i antykoncepcja…..po prostu przerażające,przecież to życie i istnienie z krwi i kości Boże przebacz im bo nie wiedzą co czynią.

 145. Jola Jola

  Każdy zada sobie pytanie gdzie był Bóg w tej sytuacji, a dlaczego nie zadaje pytania gdzie był człowiek w takiej sytuacji. Przecież każdy dobrze może znaleźć w polsce lekarzy, którzy dokonują morderstwa – dlaczego teraz nic z tym nie robimy? Tylko zawsze „po szkodzie”, nie na darmo uwiła się nam przysłowie „Polak mądry po szkodzie”.

  Jakbyśmy nie byli samolubni to na świecie nie było by tyle zła, chodź jak ktoś czyta Słowo Boże, to panem tego świata jest ten zły typ także panoszy się wśród nas. Jednak możemy się mu sprzeciwić przecież Bóg dał nam wolność wyboru, sam nawet nie zmusza nas do tego abyśmy Go kochali.

 146. Monika Monika

  szpital Świętej Rodziny w Warszawie – !!!!!!!!!!!!!!!!!

 147. gaucha gaucha

  kiedyś w rodzinie kobieta rodziła po 10- gra dzieci.
  te które żyją Mają teraz po 70 .. 60 lat. była selekcja jak w przyrodzie. kto silniejszy ten żył.
  teraz są hospicja leki i zebranie na różnych fundacjach o grosz. kobieta siedząc w domu później nie ma emerytury. a takie już dziecko trafia do OSP. nie przypilnowane po 2- 3latach ” wegetacji umiera „( ja ur. w 28 tyg bliźnięta. II córka zmarła na niewydolność nerek. plakam strasznie lecz teraz zdaję sobie sprawę nie wiem co lepsze jej dializy/ pół dnia w szpitalu/ zaniedbany dom/ 2 dzieci (*) .może tak jest lepiej. )
  nie sądzimy kobiety. jej wybór jej sumienie

 148. Przeciwprawo Przeciwprawo

  Rodzinom zabierają dzieci powodu biedy a tu mordują zamiast dać do rodziny które nie mogą mieć dzieci.

 149. Milka Milka

  Kto dał wam prawo do tego nawet Beatka by tego nie zrobiła dla Was nie ma nazwy

 150. KRYSTYNA KUFERA. KRYSTYNA KUFERA.

  To nie do uwierzenia, to nie ludzie o logicznych zmysłach, w tak okrutny sposób zabijają niewinne bezbronne dzieciątko. Życie ludzkie jest Święte dane nam od Boga. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Niech wszystkie serca ludzkie w których są kamienie, zwane twardymi głazami głęboko się zastanowią nad cierpieniem i krzywdzeniem bezbronnych dzieci.Niech nie żyją tak jakby nie było Boga. Moi drodzy Bóg jest i takie zabójstwa bezbronnych dzieci osądzi, na pewno to nie przeminie z wiatrem. SŁOWA KTÓRE TERAZ PISZĘ dyktuje mi Pan Bóg. To dziecię żyjąc w łonie matki swojej matki kochało ją, nigdy by ją nie skrzywdziło, w starszym wieku podało by jej wody to dziecię. Niestety już jej nigdy nie powie MAMO KOCHAM CIĘ. Dlaczego mnie nie chciałaś mamusiu? Moich rączek i nóżek malutkich, dlaczego mnie nie chciałeś tatusiu? Ja też chciałem zobaczyć ten świat. Pomimo cierpienia mamusiu, wybaczam Ci ten straszny grzech, bo Pan Bóg mnie przyjął do siebie. Powiedział mi–Ty jesteś mój. Ja w darze Twej mamie Cię dałem, by sercem swym kochała Cię. Niestety, swe dziecię zabiła, zraniła boleśnie i mnie. Nie będziesz już cierpiał i płakał, tu nigdy nie będzie Ci zle. Mamusia Ci nóż w serce wbiła–Ja nigdy nie opuszczę Cię. Tu w niebie jest miejsce dla Ciebie, wśród białych Aniołów w błękicie. To niebo błękitne jest Twoje i przy mnie cudowne jest życie.

 151. bw bw

  Każdy kto podnosi rękę na jedno z tych najmniejszych ! Podnosi rękę na samego Boga!!!! A ci którzy to zrobili zostaną potępieni na wieki!!!

 152. Katarzyna Katarzyna

  Ja bym to dziecko natychmiast zabrała do siebie! Jak mogą takie rzeczy sie dziać w naszej ojczyźnie??!!
  Jestem zbulwersowana! Natychmiast – oprocz doniesienia do prokuratury i zawieszenia w wykonywaniu zawodu osob, ktore brały udział w tym procederze – odebrac szpitalowi prawo do nazwy. Co to ma być, żeby pod nazwą Świętej Rodziny odbierać życie??!!! To jakas paranoja!

 153. Lublinianin Lublinianin

  To się dzieje w stolicy katolickiej Polski ? Rozerwano na kawałki i zabito 6-miesięczne dziecko ? Boże wybacz ! Chyba zwariuję! Dokąd bufetowa, która wyrzuciła 40 tys ludzi z ich mieszkań lub z ich życia zrobiła piekło, która zezwala na zabicie i powolne konanie 6 miesięcznego dziecka będzie rządzić Warszawą? Warszawiacy, którzy wybraliście tego potwora na Prezydenta również pośrednio odpowiadacie za te wszystkie okropnosci, na które ona pozwala . To samo będzie robił jej asystent i polityczny spadkobierca Trzaskowski ,jeśli obejmie po niej urząd. Opamiętajcie się Warszawiacy . A prokuratura i posłowie do roboty ! Ustawa zakazujaca aborcji pilnie potrzebna! Posłowie jesteście tchórzami ,bo zwlekacie z dalszym procedowaniem tej ustawy. Po raz kolejny odzisiaj odłożyliscie pracę komisji sejmowej.

 154. Lady Jezebeth Lady Jezebeth

  Chciałabym się dowiedzieć jak płacze dziecko, które nie potrafi samodzielnie oddychać ??

 155. Mścibor Lechicki ( FB) Mścibor Lechicki ( FB)

  No ja jestem w szoku i prawdę powiedziawszy od chwili gdy zapoznałem się z tą straszną informacją nie mogę się uspokoić . Wybaczcie , że jedynie zdawkowo opisuję to co się ze mną dzieje ale z uwagi na to iz jestem Katolikiem mam obowiązek modlić się za to niewinne maleństwo , które musiało w mękach przez godzinę konać nim dobry Bóg powołał je do Siebie i za oprawców tym bardziej by sprawiedliwy Pan w Niebiosach zechciał im skruszyć ów kamień zalegający w miejscu człowieczego serca.

 156. kol kol

  Szpital z takim patronem zabija ,zwierzęcia nie zostawia się na powolną śmierć. Przyjdzie czas ,że sami też tak bedą leżeć prosić o pomoc ale pomocy nie będzie.

 157. Linka Linka

  Jakby państwo płaciło na chorych jak należy i pomagało jak należy to nie byłoby takich chorych akcji. Każdy tylko umie się „mądrze” wypowiadać ale nikt nie pomyśli ile pieniędzy czasem potrzeba na leki i leczenie. Czy chore i nieleczone dziecko jest tak zajebiście szczęśliwe jak tu mówicie? Nie sądzę. W sierocińcach wiadomo jak to się często w media głosi że biją takie dzieci i co dalej chore dziecko ma być z tego zadowolone? Ludzie przejrzyjcie na oczy ! Co wy mówicie? W przytułkach nad chorymi najczęściej się pielęgniarki i opiekunki Znęcają.bedac chora nie chciałabym takiego życia i wolałabym żeby moja matka dokonała aborcji. Zgadzam się że aborcja powinna być legalna do 12 tygodnia. W tym przypadku zawinił lekarz. A matka? Nie znacie jej sytuacji. A biorąc pod uwagę że mogła nie być bogata a państwo ani groszem nie pomogłoby i z czasem zabrałoby każdy możliwy zasiłek to nie miałaby szans by leczyć dziecko. I pewnie nawet nie poszłoby do szkoły specjalnej bo taka to dopiero trzeba opłacać. Ani żadnej. Kto chciałby tak żyć? Ile chętnych? Więc nie pierdolcie tutaj że to mordowanie. Gorszym morderstwem jest brak pomocy takim rodzinom.

 158. Jaa Jaa

  Żyjemy w czasach gdzie za zabicie psa idzie się do więzienia ale dzieci to już można zabijać bezkarnie!szok normalnie!

 159. manjaa manjaa

  Zespół Downa diagnozuje się w 11 tyg. ciąży

 160. Biszkopt Biszkopt

  Gdybym poddała się aborcji nawet w pierwszych miesiącach ciąży, nigdy bym sobie tego nie wybaczyla pomimo że moje dziecko było by z zespołem downa. To że jest chore to znaczy że nie ma prawa na lepsze życie? Ile jest matek które wychowują chore dzieci, może jest im ciężko ale miłość matczyna jest zdolna znieść wszystko by dziecko mogło przeżyć kolejny dzień. Za 3 tygodnie wyjdzie mój syn na świat, wstyd przyznać ale na początku płakałam bo nie wiedziałam jak dam radę, uważałam że się nie nadaje, teraz nie wyobrażam sobie co by było gdybym naprawdę zrobiła coś głupiego. Grzechem jest ze miałam same myśli, i jest mi za to wstyd. Lecz gdyby było by chore nigdy bym nie chciała się go pozbyć. A ta matka która z teściową pozbyły życia tego bezbronnego dziecka powinny smażyć się w piekle, żadna istota nie powinna tak cierpieć, nosić 7 miesięcy pod sercem a potem zabić.. Lekarzom powinno się to snic po nocach do końca życia, i powinni mieć wyrzuty, pomimo to ich praca. Zawsze można namówić kobietę na urodzenie i oddanie. Niektórzy by oddali wszystkie pieniędze nawet żeby mieć chore dziecko ale żeby je mieć…

 161. Julia Julia

  Za zabicie psa jest kara, a za zabicie dziecka nie. Psy lepiej sie traktuje niz dzieci!!! W jakim swiecie my zyjemy!

 162. Jaga Jaga

  Jestem właśnie w 24 tygodniu ciąży i choć uważam że kobieta powinna mieć prawo do aborcji to na pewno nie na tym etapie ciąży. Dziecko urodzone w 24 tygodniu ciąży ma szansę na przeżycie. Nie potrafiła bym przerwać ciąży na tym etapie. Po tylu tygodniach razem kocham to dziecko jakby byli ze mną od zawsze. Ta kobieta nie wiedziała wcześniej że dziecko jest chore? Nie robiła badań? Nie pojmuję. Jeśli zdiagnozowano zespół Downa mogła po porodzie zostawić dziecko w szpitalu i zrzec się praw, a nie skazywać maleństwo na raka śmierć. Serce pęka. Aborcja nie powinna być traktowana jako rodzaj antykoncepcji, a jako ostateczność w skrajnych przypadkach.

 163. Walkiria Walkiria

  Jesteście wszyscy nienormalni ???
  To nie wina tej kobiety a terminów badań prenatalnych , badanie z krwi które w pierwszych tygodniach daje jasny obraz czy płód nie jest obciążony wadą genetyczną nie jest refundowane , koszt 2000 zł , na badania refundowane czeka się tygodniami a później są takie efekty , że zgłaszają się pacjentki w szóstym miesiącu ciąży na zabieg , moim zdaniem powinno być zakazane przerywanie ciąży jeżeli płód jest już zdolny do samodzielnego życia poza organizmem matki, nawet jeżeli jest obciążony wadą genetyczną , nie mieści mi się to w głowie, scena jak z ,,botoxu,, Patryka Vegi.

 164. Kurek Krystyna Kurek Krystyna

  Jestem przeciwna ABORCJI Dzieci się kocha A nie zabija

 165. Lila Lila

  Okrucieństwo, którego nic nie usprawiedliwia i to w Szpitalu Sw. Rodziny????!!!!!! Całkiem niedawno sama znalazłam się w sytuacji, gdy po badaniach lekarze ocenili u mojego dziecka ryzyko wystąpienia zespołu Downa 50/50 (czyli pół na pół). Oczywiście, nie była to prognoza, na którą byłam przygotowana. Popłakałam się, po wyjściu z gabinetu, jednak w rozmowie z lekarzami stanowczo odniosłam się do tematu aborcji. Nie wyraziłam zgody na dalsze badania, bo amniopunkcja niestety jest zabiegiem inwazyjnym, który może przyczynić się do poronienia, również zdrowego dziecka(!). Oceniono, że w naszym przypadku ryzyko poronienia jest znacznie wyższe, niż prawdopodobieństwo potwierdzenia zespołu Downa. Mając tę iskierkę nadziei, zawierzyłam Bogu. Nie toczyłam ze sobą żadnej walki wewnętrznej. Tak oczywiste było dla mnie, że urodzę dziecko, niezależnie od tego, czy będzie niepelnosprawne. Bóg zdecydował, że urodziło się zdrowe, choć jedno z moich starszych dzieci ma zespół Aspergera. Wierzę, że to doświadczenie i świadectwo rodziny, wychowującej nastoletniego chłopca z zespołem Downa pozwoliłoby mi przyjąć takie dziecko z całym jego bagażem. Bóg zdecydował inaczej, ale wystawił mnie na niespodziewaną próbę. Powiedział mi ktoś, tuż po wynikach testu Pappa, że powinnam rozwiązać ,,TEN PROBLEM, póki to jeszcze możliwe”. ,,Bardzo proszę”- odparłam – ,, w takim razie, widzę tylko jedno rozwiązanie ,, TEGO PROBLEMU”, ale najpierw będziesz musiał mnie zabić!!!!”

 166. Człowiek Człowiek

  Dlaczego nie przywieźli do mnie, jestem w tym samym tygodniu, miałabym bliźniaki, jednego z wiekiem skorygowanym (łzy)

 167. Piotr Piotr

  Holenderscy emeryci chcieli wybudować sobie Dom Spokojnej Starości w Polsce. Postawili jednak jeden warunek ,opiekunami będą polski zakonnice ,żeby mieć pewność że nikt ich nie zamorduje , jak w Holandii, gdzie rodzina może zażądać eutanazji by nie ponosić kosztów. Projekt upadł

 168. iza iza

  Takie rzeczy powinno się załatwiać do 16 TC później to faktycznie przesada…

 169. gosc2 gosc2

  To przeciez duze dziecko! Ja ciaze wspominam dobrze do dzis choc jedna mialam zagrozona i dziecko urodzilo sie w 7 miesiacu.Dzis sa dorosli i maja swoje dzieci.Ci co nawoluja do aborcji to niebezpieczni i bez serca ludzie.Gorsi od hitlerowcow!

 170. czarny pan czarny pan

  Mordercy powinniscie zaplacic to nie ludzkie

 171. Patrycja. Jestem Za Życiem !! Patrycja. Jestem Za Życiem !!

  Jak tak można? To jest nie do zrozumienia. Skoro dziecko przeżyło aborcję to szpital powinien ratować to dziecko aby ono żyło to był znak dla nich od Boga żeby to ratowali. !! Takie ludzie nie mają serca ? A sami pewnie mają swoje dzieci. Płakać się chce i serce pęka co Ci ludzie czuli gdy to dziecko tak konało z bólu i prosiło ich o POMOC… W glowoe się nie miesci co się dzieje teraz w POLSCE !!

 172. Bożena Bożena

  To nie są lekarze, to mordercy!!!

 173. D D

  Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych mniescie uczynili.

Zobacz również