1000 złotych dla rodziców, którzy wyślą 6-latka do szkoły. Projekt przekupstwa?

Prezydent Opola wychodzi z inicjatywą – 1000 złotych dla rodziców, którzy wyślą 6-latka do szkoły, zamiast pozostawić go w przedszkolu.

Propozycja ta ma stanowić dodatkową zachętę do „skorzystania z atutów wcześniejszej edukacji”. To bodziec dla rodziców, którzy się wahają, a także dobra wiadomość dla rodziców trzylatków, dla których może zabraknąć miejsc w przedszkolach. Im więcej sześciolatków wyjdzie z placówek, tym więcej dyrektorzy będą mogli przyjąć młodszych dzieci.

Ale czy to na pewno dobry pomysł?

1000 złotych na dziecko

Rzecznik prezydenta miasta Opola podkreśla korzyści wynikające z wcześniejszego wysłania dziecka do szkoły. Zaznacza, że sześciolatkowie w szkole radzą sobie doskonale i lepiej się rozwijają niż ich rówieśnicy. Od razu jednak dodaje, że projekt ten nie ma stać w sprzeczności z nowelizacją ustawy, jaka weszła w życie, która przywraca rodzicowi wybór – czy wysłać dziecko do szkoły w wieku 6 czy 7 lat. Prezydent podkreśla, że „nie jest wywrotowcem”.

To nie wszystkie zmiany. Prezydent planuje dalej – chce, aby w każdej grupie sześciolatków pracował asystent, który pomógłby dziecku w adaptacji, wspierał w codziennych problemach, służył radą.

I jak sądzicie? 1000 złotych dla rodziców, którzy poślą sześciolatka do szkoły to dobry pomysł? Warto go wprowadzić w całej Polsce? A może to forma przekupstwa i próba rozwiązywania problemu braku miejsc w przedszkolach w dziwny sposób?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. lula lula

  o matko czego oni nie wymysla

 2. aneta aneta

  nie wierzę

 3. Marta Marta

  haha smiech

 4. Elżbieta Elżbieta

  Lepiej zeby Ci co im się glupie pomysly w głowie trzymaja…zainwestowali w przedszkola dla 3 latkow!

 5. Paulina Paulina

  Niech sobie ten 1000 zł wsadzą starszego syna posłałam do szkoły w wieku 7 lat i młodszego tez wyślę w wieku 7 lat,lepiej niech inwestują w przedszkola dla dzieci najmłodszych to znaczy 3 latków

 6. Olga Olga

  Zamiast dawac 500 zl na dziecko. I 1000zl za to ze posle dziecko do pierwszej klasy zainwestowali by w przedszkola ,żlobki i tego typu placowki zeby zrobic dla dzieci miejsca.

 7. Barbara Barbara

  idioci , i myślą że rodzice sie na to nabiorą, co ten pieniądz robi z ludzmi.

 8. Iwona Iwona

  Haha to co się wyprawia w tej Polsce to już osiąga dba! Przekupywac rodziców pieniędzmi

 9. Edyta Edyta

  Nue no to jest żart????Ludzie, przecież kręcą ludźmi jak marionetkami, albo ruletka!pora wyjść z tego koszmaru i chyba na ulicę!!!!

 10. Katarzyna Katarzyna

  1000zl ważniejsze niż dobro dziecka???

 11. Monika Monika

  Głupota….

 12. Magdalena Magdalena

  Za duzo pieniedzy maja

 13. Ania Ania

  Dla mnie głupotą było cofanie reformy. Starsza córka poszła jako 6 latka i radzi sobie wyśmienicie – nie przestała być dzieckiem, ale jest bardziej samodzielna i potrafi wieczorem sama usiąść i przeczytać książkę. Teraz młodsza od września też pójdzie jako 6 latka i fajnie, że wszyscy rozleniwiają swoje dzieci, bo moja na tym skorzysta i będzie w małej, komfortowej klasie :) Warto pamiętać, że kolejny raz w zerówce to brak postępu… a dziecko, które się nie rozwija cofa się.

Zobacz również

Polecane tematy