10 rad, jak przetrwać gorące dni w ciąży

Jasne ubrania

Wybierz na lato lekkie ubrania, oddychające materiały i jasne kolory. Najlepsze będą bawełna i len. W ten sposób ograniczysz pocenie oraz zmniejszysz ryzyko powstania krostek-potówek.

Kremy z filtrem

Nawet jeśli dotąd ich nie używałaś, w ciąży koniecznie po nie sięgnij. Nakładaj je na skórę na 15 minut przed wyjściem na słońce. To bardzo ważne, bo teraz jesteś bardziej narażona na powstawanie przebarwień.

Dużo pij

To chyba jedna z najbardziej oczywistych rad. Każdego dnia powinnaś  wypić 8 szklanek wody, a do tego w gorące dni wybierać odpowiednie posiłki – chłodniki, zupy, lekkostrawne obiady, lekkie śniadania.

Odpowiednie buty

Gdy jest gorąco, stopy mogą Ci puchnąć, dlatego wybierz wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, najlepiej trochę większe niż nosiłaś przed ciążą.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mulan Mulan

    Fajne rady, przydadzą się :)

  2. Kasik Kasik

    Mi akurat ciąża przypada w ostatnich tygodniach sierpnia, czyli z brzuszkiem przez całe lato…szczerze boję się już teraz, po tych kilku dniach upału, chyba bede siedziec zamknieta jak zoombie w domu, szczelnie chroniac sie od slonca…szkoda, bo lubie lato ;/

  3. Olenka K Olenka K

    A ja tam lubię ciepło, nawet w ciąży, wiem, że nie powinnam ale kąpie sie w ciepłej (niektórzy mowia), ze goracej wodzie. Jedyne co mi przeszkadza to obrzeki, reszta jest do przejscia…I nie przesadzajmy ciaza nie trwa wiecznie ;)