10 rad, jak przetrwać gorące dni w ciąży

Wskocz do wody

Jeśli jesteś szczęściarą, wskocz do basenu przed domem…Możesz również wybrać się na kąpielisko, jednak musisz się liczyć ze zwiększonym ryzykiem infekcji intymnych. Dlatego dobrym pomysłem będzie chwila wylegiwania się w wannie, która zrelaksuje Ciebie i poszczególne zbolałe mięśnie ciała.

Chłodne okłady

Połóż wilgotną, chłodną ściereczkę na czoło lub kark. To sposób na obniżenie temperatury ciała oraz ulgę przy wysokich temperaturach.

Idź do kina

Jeśli masz w pobliżu kino lub centrum handlowe, możesz przetrwać najgorętsze godziny dnia w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wybierz się na zakupy lub film. Taki spontaniczny wypad po narodzinach dziecka może być znacznie trudniejszy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mulan Mulan

    Fajne rady, przydadzą się :)

  2. Kasik Kasik

    Mi akurat ciąża przypada w ostatnich tygodniach sierpnia, czyli z brzuszkiem przez całe lato…szczerze boję się już teraz, po tych kilku dniach upału, chyba bede siedziec zamknieta jak zoombie w domu, szczelnie chroniac sie od slonca…szkoda, bo lubie lato ;/

  3. Olenka K Olenka K

    A ja tam lubię ciepło, nawet w ciąży, wiem, że nie powinnam ale kąpie sie w ciepłej (niektórzy mowia), ze goracej wodzie. Jedyne co mi przeszkadza to obrzeki, reszta jest do przejscia…I nie przesadzajmy ciaza nie trwa wiecznie ;)