10 rad, jak przetrwać gorące dni w ciąży

Przed nami co najmniej kilka bardzo ciepłych dni. Wkrótce lato…Jak przetrwać upalne dni z brzuszkiem? O to niezawodne rady.

Zmniejsz ilość soli

lato w ciazyTo może wydawać się oczywiste, ale…nie wszystkie przyszłe mamy o tym pamiętają. W ciąży jesteś podwójnie narażona na obrzęki, którym sprzyja wysoka temperatura. Dlatego, by zapobiec problemowi i uśpić go w zarodku, zmniejsz ilość soli w diecie – tej z solniczki, ale również tej dodawanej przez producentów do gotowych produktów – przekąsek, wędlin, pieczywa, dodatków śniadaniowych.

Jedz jak najmniej przetworzoną żywność, w ten sposób będziesz najlepiej kontrolować swoje menu i ilość soli.

Nie przemęczaj się

Łatwo napisać, prawda? Może być to trudne, zwłaszcza jeśli masz starsze dzieci lub pracujesz…Jednak w gorące dni, chcąc czy nie chcąc, musisz zwolnić. To dla Twojego bezpieczeństwa.

Możesz wspomóc się masażami, które zrelaksują Cię i zmniejszą obrzęki.

Zdejmij pierścionki

Jeśli jesteś w zaawansowanej ciąży, to już czas, by zdjąć pierścionki i obrączkę. Jeśli tego nie zrobisz, licz się z koniecznością obcinania palców….Żartowałam…

Opuchlizna i pierścionki to jednak prosty sposób na kłopoty.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mulan Mulan

    Fajne rady, przydadzą się :)

  2. Kasik Kasik

    Mi akurat ciąża przypada w ostatnich tygodniach sierpnia, czyli z brzuszkiem przez całe lato…szczerze boję się już teraz, po tych kilku dniach upału, chyba bede siedziec zamknieta jak zoombie w domu, szczelnie chroniac sie od slonca…szkoda, bo lubie lato ;/

  3. Olenka K Olenka K

    A ja tam lubię ciepło, nawet w ciąży, wiem, że nie powinnam ale kąpie sie w ciepłej (niektórzy mowia), ze goracej wodzie. Jedyne co mi przeszkadza to obrzeki, reszta jest do przejscia…I nie przesadzajmy ciaza nie trwa wiecznie ;)