10 najlepszych gier planszowych dla 5 latka

Potwory do szafy, gra dla 5 latka

Szukacie gry kooperacyjnej? W trakcie której dzieci muszą współpracować, gracze nie konkurują, ale działają razem, by osiągnąć wybrany cel? Oto ciekawa propozycja: „Potwory do szafy”, gra typu memory, dzięki której dzieci rozprawiają się z potworami, wysyłając je do szafy.

gry dla 5 latka

Dzięki urozmaiconym wariantom, gra może być dopasowana do wieku i umiejętności dziecka.

Koszt około 45 złotych, Granna

Pizza XXL, gra dla 5 latka

Kolejna prosta, szybka gra dla pięciolatka, która nie wymaga przygotowań, ani czytania instrukcji obsługi. Zabawa polega na obserwowaniu, jakie składniki pojawiają się na stole i zamawianiu ich do swojej pizzy, wygrywa najszybszy gracz. Uwaga, czasami na stole pojawia się mucha!

gry dla 5 latka

Egmont, cena 15 złotych

W środku pudełka znajdziemy planszę z przekładkami, żetony i ruszającego się karalucha. Gra świetnie wspomaga naukę koncentracji, logicznego myślenia i zwinności.

karaluch

Plusem są proste zasady oraz ciekawa formuła, która pozwala podczas zabawy naprawdę na dużą dawkę śmiechu.

Koszt około 100 złotych

Poznaj  również nasz subiektywny przegląd najlepszych gier dla 4 -latków.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. anna anna

    my często w warcaby gramy w domu

  2. Agnieszka Agnieszka

    Ciekawą grą dla 5 latków jest E-motionz, moje bliźniaczki przepadają za tą grę. Podobają się im te kostki, na których narysowane są różne buźki przedstawiające emocje.

Polecane tematy