10 najlepszych gier planszowych dla 5 latka

Dobra gra planszowa jest niezastąpiona. Sprawdza się przez cały rok, szczególnie przy niepogodzie. Pozwala nie tylko na chwilę rozrywki, ale również gwarantuje świetną rodzinną integrację. Uczy, wspomaga rozwój dziecka, często rozśmiesza i stanowi inspirację do przeprowadzenia ciekawych rozmów. Jakie gry będą najlepsze dla pięciolatków? Które są dostosowane pod względem trudności dla dziecka, które jest w szóstym roku życia? Oto gry planszowe dla 5 latka.

gryplanszowe dla 5 latka

Gra Grzybobranie, gra familijna

Grzybobranie to kultowa gra familijna, polecana dla 2 do 4 graczy. Posiada przestrzenną planszę, z piękną grafiką i ciekawymi polami zadań. Zabawa polega na przemierzaniu planszy w poszukiwaniu pysznych jadalnych grzybów. Uwaga, po drodze można spotkać trujące okazy!

Trefl, koszt około 50 złotych

gry planszowe dla 5 latki

 

Dobble, gra towarzyska

Największa zaleta gry Dobble? Nie wymaga długich przygotowań, czytania instrukcji, rozkładania planszy. Gra jest prosta, szybka i można grać w nią wszędzie. Na czym polega? Zawodnik ma za zadanie pozbyć się jak najszybciej kart, kładąc po kolei kolejne karty, które posiadają wspólny obrazek z tym znajdującym się na karcie na stole.

Dobble

By urozmaicić grę, można skorzystać aż z 5 wariantów zabawy.

Rebel, około 45 złotych, dla 2-8 graczy

Nogi Stonogi, gry planszowe dla 5 latka

Zabawa i nauka? Oto gra, która oprócz rozrywki pozwala nauczyć się sprawnie liczyć, uczy także umiejętności strategicznych. Zabawa polega na zebranie jak największej liczy butów dla stonogi. Wygrywa gracz, którego stonoga będzie najdłuższa. To, jak gotowi na wyzwanie?

Gra dla 2 do 4 graczy. Możliwość gry na dwa sposoby.

Egmont, koszt około 45 złotych

Zgadnij, kto to?

„Zgadnij, kto to” to ciekawa gra dla dwóch osób, dostępna w wielu wersjach do wyboru. Cel gry jest zawsze ten sam. Jeden z graczy wybiera postać, drugi ma za zadanie, poprzez dobór odpowiednich pytań, szybko odgadnąć, jaką postać wybrał drugi gracz.

gra planszowe dla 5 latka

„Zgadnij kto to” to nie tylko świetna rozrywka, ale także nauka analizowania informacji i zadawania kluczowych pytań.

Koszt, w zależności od wybranej wersji, 60-100 złotych

Chińczyk, gry planszowe dla 5 latka

Prosta, klasyczna gra, której celem jest jak najszybsze doprowadzenie swoich pionków do „domu”. Warto mieć tę grę pod ręką, bo zapewnia szybką i prostą rozrywkę.

gry dla 5 latka

Koszt około 20 złotych

Gorący ziemniak – gra dla 5 latka

Umiesz szybko myśleć? Błyskawicznie odpowiadać na pytania! To świetnie! Gorący ziemniak to gra familijna, która gwarantuje świetną, emocjonującą zabawę. Czas najwyższy rzucić ziemniaka dalej, zanim się poparzysz!

gry dla 5 latka

Koszt około 43 złote.

Gra w życie, gra dla pięciolatka

W trakcie gry gracze poruszają się po planszy pionkami w kształcie samochodów, mierząc się z kolejnymi ciekawymi przygodami. Karty akcji motywują do wykonywania zadań – opowiedzenia historii, zaśpiewania, odegrania scenki. W trakcie zabawy zbiera się gwiazdki lub pieniądze. Gra kształci umiejętność logicznego myślenia i spryt.

gry dla 5 latka

Jedna runda gry trwa tylko 15 minut. To doskonały czas dla małych dzieci.

Hasbro, około 80 złotych

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. anna anna

    my często w warcaby gramy w domu

  2. Agnieszka Agnieszka

    Ciekawą grą dla 5 latków jest E-motionz, moje bliźniaczki przepadają za tą grę. Podobają się im te kostki, na których narysowane są różne buźki przedstawiające emocje.

  3. Tosiek Tosiek

    Niewątpliwie wybór gier na rynku jest dziś przeogromny. Ja lubię gry z Trefla bo wśród ich bogatej oferty każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatni mój zakup – gra Boom Boom Kraina Lodu okazał się strzałem w dziesiątkę. Mam 5 letnie bliźniaczki, które kochają gry planszowe. A z powyższej listy napewno wybiorę kilka pozycji.

Polecane tematy