10 filmów dla 10-latka, które warto obejrzeć

Małe dzieci uwielbiają bajki i kreskówki. Warto jednak mieć na względzie, że seans nie musi ograniczać się jedynie do rozrywki. Istnieje wiele ciekawych przykładów filmów dla dzieci, które w zabawny sposób przekazują najmłodszym wartościowe treści. Jakie bajki z przekazem będą wprost idealne na seans z 10- latkiem? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź dzięki lekturze niniejszego rankingu.

10 filmów

Mój sąsiad Totoro

Japońska animacja osławionego Studia Ghibli to pierwsza propozycja, z którą warto zapoznać młodego odbiorcę. To historia córek pana Kusakabe – Satsuki i Mei, poznających puszyste stworzenia w nowym miejscu zamieszkania, na wsi. Gdy główne bohaterki
poznają tytułowego Totoro i nie są pewne, czy naprawdę istnieje, dziecko może utożsamić się z tą historią jeszcze bardziej. Wciągający film wyróżnia się zarówno ciepłą atmosferą, fantastyczną muzyką, jak i powolną, choć ciekawą fabułą. Oglądając Totoro z dzieckiem, wzruszyć może się również rodzic.

 Coco

Historia dwunastoletniego Miguela, który chce zostać muzykiem uczy szacunku do innych, a także podążania za własnymi marzeniami. Film ukazuje losy chłopca, który w pogoni za zdobyciu sławy swojego idola, Ernesta de la Cruza, trafia niechcący do Krainy Umarłych. Produkcja Disneya i Pixara jest nie tylko kolorowa, ale także niezwykle poruszająca.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Pierwsza część opowieści o Harrym Potterze to absolutny hit, który powinno znać każde dziecko. W tej części można poznać zalążek opowieści o chłopcu, który przeżył spotkanie z Lordem Voldemortem – największym czarnoksiężnikiem wszech czasów. Osierocony trafia do domu ciotki i wuja Dursleyów i przebywa tam do 11. roku życia. Wówczas dowiaduje się, że jest czarodziejem i dostał się do elitarnej szkoły – Hogwartu. Magiczny świat, a w nim ciekawa intryga – musicie zobaczyć to razem!

Shrek

Filmowy hit z 2001 roku do dziś stanowi jedną z najlepszych animacji familijnych. Dzieło opowiada o samotnym ogrze mieszkającym na bagnie. Na skutek ekspansji Lorda Farquaada, na jego terenie pojawiają się bajkowe postacie. Chcąc się ich pozbyć, tytułowy Shrek oraz jego wierny towarzysz Osioł decydują się na wykonanie zadania dla władcy – odbicie z zamku Księżniczki Fiony. Sprawy jednak toczą się zupełnie inaczej, niż planował to główny bohater.

Billy Elliot

A może coś innego niż animacja? Billy Elliot to opowieść o 11-letnim chłopcu, który marzy o byciu tancerzem baletowym. Główny bohater trenuje taniec klasyczny w tajemnicy przed ojcem i bratem, którzy oczekują od niego męskich aktywności. W końcu jednak jego zainteresowania wychodzą na jaw, a jego rodzina po jakimś czasie zaczyna wspierać chłopaka w jego pragnieniach. Film traktuje nie tylko o dążeniu do marzeń, ale również o akceptacji ze strony bliskich. Wciągająca fabuła, mądre przesłanie i wzruszające zakończenie – czego chcieć więcej?

Król Lew

Jedna z najpopularniejszych animacji Disneya przyciąga przed ekrany zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Trudno nie znać historii o małym lwie, który traci ojca i zostaje wygnany ze swojej Ziemi. Historia znana z lat 90. została odświeżona w 2019 roku za sprawą nowej animacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik, oglądanie nowego Króla Lwa stanowi równie sporą frajdę co seans z oryginalną produkcją. Masz w domu 10 latka? Koniecznie obejrzyj z nim Króla Lwa – zarówno tego w starszym wydaniu, jak i młodszym.

Klaus

Widziałeś już wystarczająco wiele razy Kevina samego w domu? Klaus będzie idealną alternatywą dla świątecznej bajki. Opowieść o listonoszu, który niechcący trafia na biegun północny i stara się naprawić relacje między skłóconymi mieszkańcami jest nie tylko ciepła, ale
również bardzo wzruszająca. Piękna animacja, zarówno pod względem estetycznym, jak i dźwiękowym zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Mały Książę

Ekranizacja znanej powieści jest przepiękna, hipnotyzująca a także bardzo mądra. Podczas opowieści Małego Księcia dziecko ma możliwość nauczenia się, czym jest przyjaźń, miłość czy nadzieja. Coś dla siebie znajdzie w tym dziele również dorosły odbiorca. Klasyczna historia w formie nowoczesnej animacji – musicie to zobaczyć!

Epoka Lodowcowa

Animacja z 2002 roku traktująca o mamucie i leniwcu, którzy uciekają przed topniejącym lodem. Na skutek dziwnych okoliczności, bohaterowie znajdują w rzece małe dziecko i postanawiają odnieść je do jego stada. Pełna przezabawnych zwrotów akcji historia gwarantuje półtorej godziny rewelacyjnej zabawy dla całej rodziny. A i chwil wzruszeń i przemyśleń nie zabraknie!

Lawa

Na koniec postanowiliśmy zostawić film krótkometrażowy, z uwagi zarówno na przepiękną muzykę, jak i wyjątkową historię. Animacja opowiada o samotnym wulkanie, który chciałby się zakochać. Choć pomysł brzmi absurdalnie, 7-minutowe dzieło gwarantuje moc wzruszeń i pozytywnych doznań audialno-wizualnych. Lawę polecamy jako przerywnik podczas dłuższego wieczoru filmowego z dziećmi.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.