10 doskonałych filmów dla ośmiolatka. Do rodzinnego oglądania

Są takie filmy, które warto obejrzeć. Niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju, do rodzinnego oglądania, wzruszenia i przeżywania. Dla wiedzy i refleksji. Oto 10 propozycji idealnych dla ośmiolatka i starszego dziecka.

Cudowny chłopak

Film powstały w oparciu o książkę Raquel J. Palacio. Wzruszająca obyczajówka z 2017 roku opowiadająca o chłopcu, który urodził się z deformowaną twarzą. Po latach nauki w domu pod okiem mamy, trafia do szkoły. Jako dziesięciolatek próbuje wytłumaczyć rówieśnikom, że piękno to, coś więcej niż wygląd zewnętrzny. Niestety dzieci traktują go jak dziwadło, śmieją się z niego, wytykają go palcami…aż do czasu, gdy wszystko zaczyna się zmieniać.

Film niezwykle ważny, pozwala spojrzeć na rzeczywistość całkiem inaczej niż powierzchownie. Prowokuje do dyskusji, zwieńczony jest ważnym przekazem. Warto obejrzeć całą rodziną.

filmy dla ośmiolatka

Chłopiec z burzy

Kino, które nie tylko bawi, ale wzrusza i uczy empatii? Oto propozycja – „Chłopiec z burzy” pokazuje, jak być odpowiedzialnym za naszych przyjaciół i jak dbać o nasz wspólny dom – naszą planetę.

„Chłopiec z burzy” to opowieść o kilkulatku mieszkającym z ojcem nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia dziecko znajduje na plaży małe pelikany i zaprzyjaźnia się z jednym z nich.

Kreacja pełna humoru, ale przede wszystkim wzruszeń. Warto dodać, że film ten oparty jest na książce dla dzieci autorstwa Colina Thiele’a.

Hugo i jego wynalazek

Niezwykły, fantastyczny i przygodowy film wielokrotnie nagradzany (m.in. 5 Oscarów), zrealizowany na podstawie książki Briana Selznicka. Opowiada historię chłopca żyjącego w latach 30-tych XIX wieku. Hugo musi żyć w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca. Tak, by go nikt nie był w stanie znaleźć…zwłaszcza przedstawiciele władzy.

Pewnego dnia chłopiec spotyka niezwykłą dziewczynkę odkrywa sekret pozostawiony przez ojca, i zaczyna się seria niesamowitych wydarzeń.

Mitchellowie kontra maszyny

Zwykła, choć nietypowa rodzina ma problem. Musi zmierzyć się z apokalipsą robotów. Obraz szczególnie poruszający, mocno angażujący. Przekazuje wiele ważnych uwag na temat pokolenia uzależnionego od smartfonów, wlepiających oczy w ekran telefonu. Jest też o konflikcie pokoleń.

Całość lekka, swobodna. Niektórzy narzekają na „wkręty o konwenansach i włączanie tematów zbyt kontrowersyjnych”, stąd bajka u niektórych wzbudza bunt przed indoktrynacją. Jednak czy rzeczywiście jest się czego czepiać? Zobaczcie sami.

Pod koniec najprawdopodobniej uronicie łzy wzruszenia.

Niekończąca się opowieść

Opowieść o jedenastoletnim, nieśmiałym chłopcu, który traci mamę i jednocześnie załamuje się cały jego świat. W konsekwencji tego dziecko zamyka się w sobie. Zaczyna mieć problemy, kłóci się z ojcem, nie umie odnaleźć się w szkole.
Pewnego dnia trafia do księgarni, w której znajduje tajemniczą książkę. Ta w niezwykły sposób odmienia jego życie. Wkrótce chłopiec trafia do fantastycznej krainy…

Film z 1984 roku. Jednak jest to na tyle dobry przekaz, że warto obejrzeć go także dzisiaj. Niezwykle atrakcyjna baśń, najlepsze kino familijne.

Polecamy sięgnąć też po książkę, na której podstawie powstał film – „Niekończąca się historia” Ende Michaela. To wspaniała lektura, oparta na niezwykłym pomyśle „książki w książce”.

Riverdance: rzeczna opowieść

Piękna animacja, której głównym bohaterem jest mały chłopiec. Dziecko po stracie dziadka przenosi się ze swoją przyjaciółką do tajemniczego świata jeleni z magicznym porożem. Odkrywają moc tańca i tego, co naprawdę ważne…

Niezwykły obraz, szczególnie smaczny kinowy kąsek dla całej rodziny.

Wakacje Mikołajka

Nie da się nie lubić Mikołajka. To chłopiec, który na wstępie zdobywa naszą sympatię. Jego przygody wciągają, a sam film utrzymany jest w niezwykłym klimacie, co tworzy obraz jedyny w swoim rodzaju. Propozycja, dla całych rodzin, która z pewnością wszystkim się spodoba.

Jest humor, dystans, poważne i lekkie problemy codzienności. Zobaczcie koniecznie!

Naprzód

Świat elfów jest niesamowity. Jednak co z tego, jeśli nie ma w nim ukochanego taty dwóch elfich chłopców. Chłopcy muszą mierzyć się w pojedynkę ze szkolnymi wyzwaniami stawianymi przed nimi. Nie jest łatwo. Przychodzi czas ich szesnastych urodzin, kiedy ich mama, zgodnie z wolą zmarłego taty wręcza im czarodziejską różdżkę…i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Bohaterowie dojrzewają, zaczynają rozumieć coś, co wcześniej było dla nich poza zasięgiem..

Luca

Luca to ważna animacja, którą warto obejrzeć z ośmiolatkiem, ale także starszym dzieckiem. Niezwykle zabawna, lekka, ale jednocześnie pełna ważnych, głębokich przesłań.

O czym jest ta opowieść? O nieśmiałym chłopcu, który poznaje przebojowego kolegę i nagle jego świat mocno się zmienia. W końcu dowiaduje się, czym jest naprawdę życie.

Czego nauczyła mnie ośmiornica

Niezwykle wzruszający, przejmujący film przyrodniczy? Oto on. O miejscu, jakie zajmujemy w świecie, my ludzie, o tym, jakie relacje łączą nas z innymi gatunkami. Film o przyjaźni, zaufaniu, pięknie, uczy, jak patrzeć na naturę i jak znaleźć w sobie niezwykłą cierpliwość w obcowaniu z nią.
Zobaczcie, jak niezwykła może być…ośmiornica.

 

Co obejrzeć rodzinnie? Oto niezwykłe filmy familijne, doskonałe dla ośmiolatka i jego rodziców. Nie będziesz mógł się oderwać. Koniecznie zobacz

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*